Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

:wit
A cóż to tak tutaj spokojnie?
Ogród odżył pewnie już dawno temu :wink:
Monika, bardzo fajne te ślimaki! To jedyne dla mnie, tak sympatyczne, ślimaki ogrodowe ;:oj
Wiesz, co? Zrobiłam sobie pourlopowe przeróbki w nasadzeniach pod świerkiem. Wyrywalam stamtąd werbeny, bo zajmowały za dużo miejsca. Matyldo! Ależ toto się rozhulało u mnie....
Mam nadzieję, że w przyszlym roku będziesz mieć całe łany swoich, bo widać, ze to dobry rok dla werben ;:173
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

:wit Cześć Moniczko .... obejrzałam co już zrobiłaś w ogrodzie..... bardzo mi się podoba domek ogrodnika :D
No właśnie..... co dalej ? sezon urlopowy się skończył..... pewnie masz mniej czasu.
Poczekamy ............ ;:168
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Zajrzałam przez przypadek krążąc w ogrodowych wątkach.
Jestem zachwycona, ogród jest magiczny, wręcz bajeczny.
Od samego przeglądania zdjęć można dostać oczopląsu.
Stworzyła Pani wspaniały zakątek.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Monika ja też czekam... ale niecierpliwie, bo uwielbiam Twój ogród! Daj nową dawkę energii do działań ogródkowych. ;:65
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Witaj Moniko, gospodyni najelegantszego ogrodu! Dawno nie byłam , a tu pojawiły się elementy ceglane - bardzo ładnie ociepliły ogród. Brama w murze fajna! I nowe ozdoby mi się podobają, czy ta tabliczka o śpiącym ogrodzie ma być na wejściu? Marzę o tabliczce zapraszającej do ogrodu.
Cudowne ostróżki i naparstnice, muszę te ostatnie spróbować posadzić na słońcu.
Może i lepiej, że bywam u Ciebie rzadko, bo za każdym razem wrażenie jest duże.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Fabi 12 pisze:Tak w ogóle to nie lubię ślimaków, ale Twój jest ;:333 i chętnie bym go widziała w swoim ogrodzie ,nawet kilka ;:215
;:196 Ja także wolę takie ślimaki ;:333 Na szczęście ślimory szykują się do zimowego snu i znikają powoli z ogrodu. W przyszłym roku znów będzie walka ;:134

123katex pisze:Nie wiem co powiedzieć Tw?j ogród jest bajeczny a te piękne dodatki dodają tajemniczości I uroku .
Dziękuję ;:4

Filemon24 pisze:widziałam już na fejsie i pochwaliłam ;:333 wszystko jest takie dopracowane,solidne.... piękne wykończenie ogrodu te ozdoby.
Na Fb szybciej można zamieścić fotki, więc jest bardziej na bieżąco :wink:
Dzięki, Anitko ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Patiann pisze:Monika CUDO!!! Az chce sie plakac z zachwytu. Domek i murek cudowny, sliczny klor cegielki, a jak sloneczko to wszystko oswietla, to wyglada jak z bajki, normalnie inna dymensja. Przylaczam sie do propozycji wystapienia w tv. A moze nagralabys nam filmik na YouTube ?Wierze, ze na zywo wyglada to jeszcze cudniej. ;:167 ;:167
Pati ;:196 ;:196
Ja jestem zbyt skromną osobą, żeby się zgłaszać do tv :oops:

AnaAn pisze:Monia, jest pięknie ;:138 Ozdoby wspaniale dopełniają ogród. Zegar kupowałaś w Chronosie? Rewelacyjnie u Ciebie wygląda ;:196
Aniu, zegar kupiłam w sklepie internetowym za nieduże pieniądze :wink: W Chronosie mam wypatrzoną donicę betonową, ale koszt ponad 600zł mnie powstrzymuje :roll:

Daria_Eliza pisze:Kolejne piękne fotki ogrodu, a piękne dlatego, że Twoje założenia ogrodowe są piękne.
Doszłaś do tego szczęśliwego etapu, kiedy możesz robić fotki całości. Gratuluję i pozytywnie zazdroszczę. ;:138 ;:215

Zegar słoneczny wygląda super, no jakże mogłoby być inaczej? Doskonale wpisuje się w całość kompozycji ogrodowej. Uatrakcyjnia oś widokową. ;:108
A jakie ładne ozdoby się pojawiły na rabatach! ;:oj Czy wykonywał je jakiś znajomy miejscowy kowal?

Zdziwiłam się wcześniej sarenką, bo zdawało mi się, że jednak ogrodzenie macie. A może mieliście wcześniej, a teraz już nie?

A ten jarząb z ładnymi owocami to jeden z Miczurinowskich?
Dario, Masz rację, doszłam do etapu, gdy mogę pokazać szersze ujęcia ogrodu ;:108 Pamiętam jak bardzo na to czekałam ;:224
Ozdoby wykonał znajomy kowal, ale nie miejscowy ;:185 Wszystko ręcznie kute, wykręcane itp. Cudeńka ;:333 Jestem bardzo zadowolona :D
Jarząb jest raczej pospolity, bo nie miał tabliczki. Ma za to piękne owoce :D
Margo2 pisze:Dal miłośników cienistych zakątków - czyli dla mnie :D
Naprawdę rewelacyjnie wyszła Ci ta rabatka.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie co do jarzębinki?
Szczepiona?
Nie, nie szczepiona.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

April pisze:
Alania pisze:K
Dla miłośników cienistych zakątków
Obrazek
:wit
To dla mnie ;:170 Cudo. Jaką hostę masz pod hortensją? bardzo ładne kolory. A trawka dalej za nimi? jaka trawka wytrzymuje ci w cieniu? Bukszpany w cieniu nie łapią grzyba? Choć ta rabata nie zupełnie zacieniona. Na zdjęciu widać sporo słonka.

A ślimaczek to ślizgacz czy taki z domkiem tylko wyszedł na spacer :;230 No ma się z tobą ten twój pan od metalu. A takie ważki już gdzieś widziałam na jakichś zdjęciach z Ciechanowa :wink:
Niestety nie znam nazw swoich host, nooo... może nieliczne, ale tej akurat nie. Miałam bardzo dużo odmian host, ale dwa lata temu pozbyłam się większości ze względu na brak cienia :roll: Zostawiłam tylko te najładniejsze, niestety niemal wszystkie nn.
Trawy i bukszpany dają radę, bo miejsce ma do południa słońce ;:3
Trawa wyższa to popularna rozplenica, a te niższe to też nn.

nifredil pisze:Moniś, kwiaty, kwiatami, piękne i zadbane, ale te twoje ogrodowe smaczki ;:oj ;:oj genialne! Miłośnikiem cienistych zakątków nie jestem, może z racji tego, że wszystko mam " na patelni", ale kompozycja hortensji i host zauroczy każdego ;:167
Sabinko, u mnie też cienia jak na lekarstwo ;:224

justi177 pisze::wit
A cóż to tak tutaj spokojnie?
Ogród odżył pewnie już dawno temu :wink:
Monika, bardzo fajne te ślimaki! To jedyne dla mnie, tak sympatyczne, ślimaki ogrodowe ;:oj
Wiesz, co? Zrobiłam sobie pourlopowe przeróbki w nasadzeniach pod świerkiem. Wyrywalam stamtąd werbeny, bo zajmowały za dużo miejsca. Matyldo! Ależ toto się rozhulało u mnie....
Mam nadzieję, że w przyszlym roku będziesz mieć całe łany swoich, bo widać, ze to dobry rok dla werben ;:173
Justyś, ciężko znaleźć czas na pisanie - raczej ostatnio byłam czytająca niż pisząca ;:131
Werbenki od Ciebie cuuuuuudne ;:167 ;:196 Rozrosły się mocno, jestem nimi oczarowana - są wszędzie w ogrodzie, bo trochę ich było :tan Ciekawe, czy mi się wysieją i nie wykopię ;:131 ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

majka411 pisze::wit Cześć Moniczko .... obejrzałam co już zrobiłaś w ogrodzie..... bardzo mi się podoba domek ogrodnika :D
No właśnie..... co dalej ? sezon urlopowy się skończył..... pewnie masz mniej czasu.
Poczekamy ............ ;:168
:wit
Jestem niesamowicie zadowolona z domku :D ;:108
Czasu coraz mniej, dzień coraz krótszy ;:224 Dobrze, że pogoda piękna ;:333

Winter pisze:Zajrzałam przez przypadek krążąc w ogrodowych wątkach.
Jestem zachwycona, ogród jest magiczny, wręcz bajeczny.
Od samego przeglądania zdjęć można dostać oczopląsu.
Stworzyła Pani wspaniały zakątek.
:wit Dziękuję za miły komentarz ;:4 Ogród zmienia się z każdym rokiem ;:108 Planów jeszcze wiele, ale realizacja rozłożona na kilka lat :lol:

aneczka1979 pisze:Monika ja też czekam... ale niecierpliwie, bo uwielbiam Twój ogród! Daj nową dawkę energii do działań ogródkowych. ;:65
Aniu, trochę zdjęć mam, ale zapewne już je widziałaś na Fb ;:131

Tamaryszek pisze:Witaj Moniko, gospodyni najelegantszego ogrodu! Dawno nie byłam , a tu pojawiły się elementy ceglane - bardzo ładnie ociepliły ogród. Brama w murze fajna! I nowe ozdoby mi się podobają, czy ta tabliczka o śpiącym ogrodzie ma być na wejściu? Marzę o tabliczce zapraszającej do ogrodu.
Cudowne ostróżki i naparstnice, muszę te ostatnie spróbować posadzić na słońcu.
Może i lepiej, że bywam u Ciebie rzadko, bo za każdym razem wrażenie jest duże.
Izo, witaj :wit Miło mi, że wciąż zaglądasz. Szkoda, że nie masz już swojego wątku - bardzo brakuje Twojego ogrodu ;:218
Tabliczka umieszczona jest przy metalowej furtce - łuku, gdzie jest wejście do ogrodu różanego za domem.
;:196 :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

:wit :wit :wit
Witajcie
Ostatnio, jak już wspomniałam, piszę rzadko, bo czas mam mocno ograniczony, ale postaram się powoli nadrobić zaległości ;:108
Ogród w tej chwili nieco opuszczony, bo mam naprawdę godzinę dziennie by poświęcić mu czas. Cieszę się jednak, że w czasie urlopu nieco podgoniliśmy prace ogrodowe, bo teraz już idzie wolno, więc efekty nie tak widoczne.
Daszek domku jest w trakcie pokrycia gontem bitumicznym w kolorze dachu domu mieszkalnego i jestem bardzo zadowolona z wyboru - gont przestrzenny, wygląda bardzo naturalnie i elegancko. Teraz czekamy na gąsiory, które powinny być ukończone do końca tygodnia :D
Na czubku dachu pojawiła się miedziana iglica, a spód daszku ozdobiliśmy dekoracyjną deską wykonaną na zamówienie. Jak Wam się podoba?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przybyła też nowa ławeczka :tan
Obrazek

Robimy nowe miejsce na ognisko
Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Daszek prezentuje się bardzo dobrze z nowym pokryciem. ;:333

Ale robota wrze! Jeszcze miejsce na ognisko powstaje! ;:oj
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Ławeczka śliczna, pasuje do ogrodu, z domkiem szybko się uwineliście wspaniale się prezentuje.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym wzgórzu cz.9

Post »

Alaniu Twój ogród to pięknie skomponowane rabaty, ale domek, altana i biżuteria ogrodowa sprawia, że jest klimatyczny i ma styl nie do powtórzenia. ;:433 W domku mogłabym zamieszkać, żeby tylko patrzeć na piękno, które wypracowałaś. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”