Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Nie robiłam zdjęć i b mi przykro. Mam K141 od TENIAK jako zebra czerwono-pomarańczowa - niedojrzały wyglądał jak na 2 zdjęciu na pocz. wątku, a później był czerwony w złociste paseczki. Pyszny. JUż zapakowałam nasiona na akcję. Rudy K127 z liściem ziemniaczanym u mnie nie był okrąglutki, bardziej przypominał befsztyka, ale b smaczny, też zapakowałam na akcję. I jeszcze winogronek K14 też trochę inaczej wyglądał niż na zdjęciach w tej części wątku: pomidorki okrąglutkie zmniejszające się, grona pięknie regularne, a owocki słodziutkie. Megagron się nie popisał nasionami, były tak drobne, że po wysuszeniu prawie ich nie widać, a wybrałam ładne i dojrzałe owocki
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Violetko, ja też mam K141 F 5 od Teniak.
Zdjęcia tych pomidorków są na drugiej stronie tego wątku.Dla mnie pyszny, ale owoce były niezbyt duże. Na wyższych gronach są o wiele większe, jeszcze zielone i z nich mam zamiar pobrać też nasiona.
Nie tylko są większe, ale mają bardzo ciekawy kształt, jak w przyszłym roku takie same owocki wyrosną, to będzie ;:333

Pozdrawiam
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Vibana u mnie Rudy też befsztyki w dodatku duże,w smaku bardzo dobre, szkoda tylko, że długo nie poleżą.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Pouder, no wiesz, rudy jest wczesnym pomidorem i już dawno po nim nie ma śladu :D
Rzepka, ta zebra jeszcze, mam nadzieję, mnie zadziwi, bo zostawiłam na krzaku jeszcze ponad 1/2 kg zielonych
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Zależy u kogo, u mnie dojrzewają jeszcze owoce Rudego, Malachitowej Sz. K/37 a to wczesne, zimny maj, czerwiec, połowa lipca i wszystko bardzo opóżnione. Mam przesunięty sezon ale fajnie, że wszystko zdrowe.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
jeny30
50p
50p
Posty: 79
Od: 24 sie 2014, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, Słupsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

U mnie też jest wszystko przesunięte w czasie. Malachitowa szkatułka (ostatnie grono) jeszcze na krzaku. A jeśli chodzi o kozulowe pomidorki to:
K/149 bardzo smaczny, miał problem z wiązaniem w upały, generalnie zdrowy- nasiona pobrane na AWN
K/142 (wersja podłużna) baaardzo plenny, zdrowy, b. smaczny - nasiona pobrane na AWN
K/136 śliczny, b. smaczny, ale długo nie poleży u mnie robił się szybko miękki, może za późno zbieram? - nasiona pobrane na AWN
K/54 mój faworyt tegoroczny, kulisty malinowy, plenny, twardy nawet jak już poleży nie robi się taki miękki jak K/136 - nasiona pobrane na akcję
K/25 niestety nic z niego nie wyszło. Miałam 2 krzaki i oba zachorowały. Nie doczekałam owoców. I co dziwne rosły razem z innymi w szklarni a tylko one miały taką dziwną przypadłość. Podejrzewałam nawet raka. No cóż...
A i chciałam wszystkim smakoszom Malachitowej Szkatułki polecić krzyżówkę jarsona JR/7. Miałam w tym roku, pyszna, wyglądem przypominała mi Malachitową Szkatułkę, ja miałam trochę mniejsze owoce niż u Malachitowej, ale za to było ich dużo więcej. :wit
Pozdrawiam, Ania

"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze." Albert Einstein
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Ja miałam K/20 z dwóch źródeł, w F3 i w F2; posadziłam 6 krzaków i wyrosły 3 typy owoców.

K/20 - owoce okrągłe, spłaszczone, z zewnątrz brązowo-zielonkawe, od szypułki ciemnozielone, niestety nie zrobiłam chyba zdjęcia, bo nie mogę znaleźć; wewnątrz multikolor; bardzo soczyste, kiedy dojrzeje mocno mięknie; krzak wysoki, zdrowy; liść regularny.

Obrazek

K/20/1 - owoce w typie befsztyk, średniej wielkości, z zewnątrz wiśniowo-czekoladowe, wewnątrz zielone z malinowym marmurkiem; miąższ przepyszny, masłowy, rozpływający się w ustach, słodko-kwaskowy i soczysty; nieco bardziej jędrny niż u opisanego powyżej K/20, owoce zbyt długo nie poleżą, jednak smak jak dla mnie jest rewelacyjny; krzak wysoki, zdrowy; liść regularny.

Obrazek Obrazek

K/20/2 - owoce wydłużone, troszkę na kształt serca, mahoniowe z zewnątrz i ciemnobordowo-brązowe w środku, przepyszne, o masłowym miąższu, słodko-kwaskowym, zrównoważonym smaku; chyba również nie nada się do zbyt długiego przechowania, ale nie zdążyłam się przekonać, bo znikał zanim zdążył zmięknąć :wink: krzak wysoki, niezbyt silnie rosnący; liść regularny.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Które z wymienionych typów zasługują, Twoim zdaniem, na zbieranie nasion?
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Badzia, typ 1 i 2 (zielony w środku i ten ciemny wydłużony) były jak dla mnie najsmaczniejsze i te 2 typy będę chciała dalej poprowadzić. Zebrałam nasionka ze wszystkich trzech typów, jak na złość K/20/1 i K/20/2 miały ich strasznie mało, ale podzielę i po kilka - kilkanaście opakowań na rozmnożenie na Akcję będzie :)
Pozdrawiam, Dorota
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K 20 wisniowy (nasiona od Teniak):
Bardzo smaczny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje K 20 z moich nasion (bardziej zielony czyli K 20/1 ) w tym roku kolorem bardzo podobne,nieco bardziej spłaszczone i nadal bardzo smaczne.Zdjęcia nie mam,bo pomidorki zostały zjedzone natychmiast :-).
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

To jest dopiero F2 i F3, w kolejnych pokoleniach może tak naprawdę pokazać się jeszcze wszystko :D Np. w tym roku miałam po raz kolejny K/139 F6 Zieloną Zebrę i po raz kolejny mam rozszczepienie tej krzyżówki. A szukam typu o owocach takich, jak pokazała Kozula tutaj. Czy u kogoś z Was ten numer rodzi takie duże zielone zebry? Baaardzo go poszukuję... :D bo mnie tym razem ta krzyżówka dała owoce żółte, koktajlowe z delikatnymi różowymi smużkami. Smugi są ledwo widoczne, nie wiem, czy się utrzymają, na razie roboczo oznaczyłam ją jako Żółtą Zebrę Cherry. Średnica owocu ok. 3-4cm, w smaku słodko-kwaskowe, pomidorowe, z wyraźną skórką; krzak bardzo plenny, wysoki, silnie rosnący, liść regularny. Miałam 2 krzaczki, oba miały zbliżone owoce, różniły się nieco pokrojem gron:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Mój K/20. Owoc nie był dojrzały.
Obrazek
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

A jednak mam :D .
Byłam na działce i przy sprzątaniu krzaków wpadł mi w ręce ostatni owocek K 20/1 -z moich nasion,spłaszczony.
Pierwsze zdjęcie komórką i ciemne-niestety nie poprawię aparatem,bo już go nie ma ;:173
Obrazek

Obrazek
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”