Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Damian M
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 13 lip 2015, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Kiedy sprzątacie swoje fuksje przed mrozem ? :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5064
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Moje kwitną w najlepsze, na razie o tym nie myślę. Śledzę tylko prognozę pogody.
Basia
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

U mnie też wiszą chociaż tylko 1*C było.
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zjawko,Anetko ostatnia fuksja na Twoich zdjęciach podpisana jako nn to magellanica coralina, mam ją jest piękna.
U mnie już przymrozek zaatakował fuksje i datury, mówi się trudno."Ścięte" fuksje schowane do zimowiska, pozostałe pod daszkiem i osłonięte od wiatru.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Chciałbym mieć w tym roku fuksje na balkonie, zakochałem się w ich cudnych kwiatach. Ale... z tego co wiem, fuksje to są rośliny bardziej do cienia. Mam balkon z wystawą na zachód z lekkim obróceniem na południe, na którym latem potrafi być bardzo gorąco. Czy fuksje będą się dobrze czuły czy raczej będzie trzeba zacieniać ?Jak tak to czym? Czym nawozić, jakimś tanim nawozem, by dobrze rosły i wiązały ładne duże kwiaty ? :D
Rusin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sty 2016, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Witam, czy ktoś może wie jakie fitozwiązki zawiera Fuksja? Chodzi mi tu o witaminy itd. Bardzo liczę na odpowiedź :)
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Z tego co wiem to nie stwierdzono żadnych istotnych, pożytecznych związków w owocach fuksji.
Pytałem w Belgii, Holandii i szukałem w sieci kilka lat temu - nic nie znalazłem.
Pozdrawiam
Adrian
Awatar użytkownika
agabos
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 cze 2012, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Gekoon,faktycznie fuksje wolą cień,ale jest kilka,które dadzą radę i bez niego.Najbardziej taka o wydłużonych kwiatach z rodziny triphylla,u nas nawet mówią na nią słoneczna.
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

W poprzednim sezonie kupiłam swoją pierwszą fuksję. Taką najzwyklejszą o wzniosłym pokroju. Udało mi się ją przezimować i w związku z tym mam pytania o dalsze postępowanie.
1) Stoi w nie ogrzewanym jasnym garażu. Czy powinnam ją wnieść do domu wiosną żeby zaczęła się wybudzać przed wyniesieniem jej na zewnątrz? W garażu jest chłodno nawet w upały więc tam raczej nie będzie rosła.
2) Kiedy mogę ją przyciąć? Czy już powinnam to zrobić, czy jeszcze poczekać? Nie była w ogóle przycinana i teraz ma tylko 3 wysokie gałązki, a marzy mi się gęsty krzaczek.
3) Jak ukorzenić odcięte odnóżki? W wodzie czy w ziemi?
Będę wdzięczna za wskazówki.

--- 2 lut 2016, o 18:51 ----
?
Mam kolejne pytanie.
Adrianie, pilnie studiuję porady na Twojej stronie i chciałabym dopytać o nawożenie.
W jednym miejscu piszesz, że gdy roślina podrośnie, należy zmienić nawóz zrównoważony na 6-18-36 i co kilka dni nawozić 10-30-20.
http://www.fuchsiahybrida.pl/kategorie/ ... znacza_npk

W innym miejscu, żeby nie odstawiać zrównoważonego, tylko dodać 6-18-36 na wielkość kwiatów.
http://www.fuchsiahybrida.pl/kategorie/porady

Rozumiem, że te porady były dodawane w różnym czasie gdy Twoje doświadczenie z nawożeniem się zmieniło. Która wersja jest aktualna i Twoim zdaniem bardziej efektywna?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

:wit
Ja po raz pierwszy ukorzeniam w tym roku sadzonki fuksji. W styczniu otrzymałam kilka rachitycznych, jasnozielonych, cienkich gałązek (które wyrosły na fuksji przechowywanej w zimnej piwnicy z oknem). Wsadziłam je do ziemi, obcięłam wierzchołki i czekam. Szczerze powiedziawszy, myślałam że padną bo takie były nędzne. A tu tymczasem po około dwóch tygodniach nabrały koloru, listki im rosną i ani myślą gnić czy usychać. Zobaczymy co będzie dalej.
Czy ktoś z Was ukorzeniał takie właśnie odrosty fuksji o tej porze roku? Jakie mieliście rezultaty?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Gekoon pisze:Chciałbym mieć w tym roku fuksje na balkonie, zakochałem się w ich cudnych kwiatach. Ale... z tego co wiem, fuksje to są rośliny bardziej do cienia. Mam balkon z wystawą na zachód z lekkim obróceniem na południe, na którym latem potrafi być bardzo gorąco. Czy fuksje będą się dobrze czuły czy raczej będzie trzeba zacieniać ?Jak tak to czym? Czym nawozić, jakimś tanim nawozem, by dobrze rosły i wiązały ładne duże kwiaty ? :D
Ja stawiam fuksje na słonecznym balkonie i ładnie rosną, choć może nie są to dla nich warunki idealne.
Na balkonie mam zawieszone skrzynki z pelargoniami, które częściowo zacieniają stojące pod nimi fuksje :wink: jednak, gdy pod moją nieobecność osoba zajmująca się roślinami wystawiła je na pełne słońce, liście uległy poparzeniu, więc trzeba na to zwracać uwagę.
Rok temu po wyjęciu z piwnicy zimujących roślin, cały czas stały w słonecznym miejscu, a potem nie zacienione na balkonie. Nie doznały poparzenia. Podejrzewam, że się "zahartowały". Niestety nie mam balkonu z idealną dla tych roślin ekspozycją, jednocześnie to moje ukochane rośliny, dlatego nie rezygnuję z ich hodowania i pięknie kwitną w takich warunkach, jakie mam do dyspozycji.
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ja dziś przeniosłam moje zeszłoroczne fuksje z piwnicy do domu.Niektóre z nich wypuściły zielone gałązki.Chciałabym z nich pobrać jakieś zaszczepki i ukorzenić.Nie wiem ,czy poczekać jeszcze trochę ,bo chyba z tych zdrewniałych łodyg nie da się nic zrobić??
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Zdrewniałe łodygi się nie ukorzenią, ale po przeniesieniu do ciepłego pomieszczenia szybko wypuszczą nowe pędy :wink:
Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale moje fuksje w piwnicy z niewielkim okienkiem zimą wypuszczają wyciągnięte z braku światła pędy, które ja po przyniesieniu do domu obrywam i czekam aż wypuszczą ładne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”