Mój ogród na fotografii- część 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu cudowne widoki ;:215 Piękna jesień u Ciebie ;:333
Moje starsze chryzantemy jeszcze nie zakwitły a kupione u Jadzi też piękne ;:108
Zdjęcia śliczne ;:63
Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Kobietki, witam Was serdecznie , w piękną, słoneczną sobotę. Barwy jesieni cudowne w promieniach słońca.
Beatko! Jakość zdjęć z aparatu zdecydowanie lepsza. Muszę podładować akumulatorki / nie kupilam jeszcze nowych/ a te , które mam, wyeksploatowane już ;:108
Brzozy ...cudaśne ;:306
Aniu! :wit Jestem zachwycona tegoroczną jesienią. Co chwilę wyrażam swój zachwyt ;:306 Nawet ogromne ilości liści ,które zrzuca orzech nadają uroku całości. Właśnie wybieram się grabić. Chciałoby się rzec"chwilo trwaj jak najdłużej"
Chryzantemy cudowne, późno do nich przekonałam się . Świetnie zdobią jesienny ogród.Stawiam na nie w swoim ogrodzie, obok hortensji , jeżówek , rozchodników , traw.
Tereniu!dzisiaj cudowna pogoda, iście wiosenna ;:108
Nie chce się wracać z ogrodu do domu. Dobrze,ze mój ogród w zasięgu ręki ;:306
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Beatko! u nas dzisiaj pogoda wspaniała . Z synową i wnuczką grabiłam liście,w krótkim rękawku. Na termometrze w słońcu 20*, teraz 12,5*, bezwietrznie, cudownie :tan / Ja też dzisiaj robiłam stroiki na cmentarz.Nie są jeszcze wykończone. W Dniu Wszystkich Świętych preferuję żywe kwiaty , na zimę zostawiam na grobach stoiki ze sztucznymi kwiatami O, takie!
P.S.Efekt końcowy przedstawię
Jutro jedziemy do Jawora/ dolnośląskie/ na groby Teściów ;:1


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

no super Beatko!..każdy ma w sobie "coś" ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Już Dziewczynki przygotowane na Wszystkich Świętych! Ja również poczyniłam zakupy, ale kwiaty świeże kupuję w przed dzień święta.
Bogusiu, żeby nie praca przy wygrabianiu liści z trawników byłoby ok! Piękne barwy drzew i te smukłe brzozy - cudne widoki. Miłego tygodnia życzę.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Mireczko! :wit
O tak ,przygotowania do Święta Zmarłych poczynione. Groby te na miejscu posprzątane. Dzisiaj byliśmy na grobach Teściów w dolnoślaskiem. Pogoda dopisała, podróż udana.Zachwycałam się pięknie przebarwiającymi się drzewami wzdłuż trasy Zielona Góra- Lubin/ bo tu sporo lasów/ Coś pięknego. Różne odcienie żółci, brązów czerwieni na tle ciemnej zieleni drzew iglastych. Bajka!
Świeże kwiaty też odbieram w sobotę .
Wczoraj z synową i wnuczką grabiłyśmy liście z orzecha włoskiego. Napełniłyśmy 6 worków ;:108 Dzisiaj po powrocie , oniemiałam - znowu gruba warstwa złocistych liści a i całkiem sporo jeszcze na orzechu . Brzozowych liści nie grabię ,są tak delikatne , zwiewne,zostawiam na trawniku jako nawóz/ kompost/. Szybko rozkladają się, nie ma po nich śladu, za to trawa dorodna ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Kolejny cudowny dzień jesieni, niesamowite widoki, urzekające barwy ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu przecudne wiązanki na groby. Muszę koniecznie, wreszcie i zdecydowanie kupic pistolet do kleju na ciepło i też będę robić takie cudeńka. Póki co pooglądam sobie tych zrobionych przez Ciebie.
Chryzantemy są świetne, u mnie niestety znów zostały dzis zmrożone. Powinnam chyba brązowo-bordowe mieć, wtedy tak nie widać pomarzniętych, bo biale są brzydkie i bure po zmarznęciu.
Oj liści to masz do grabienia, oj masz. U mnie akacje dziś się sypac zaczęły i pewnie po powrocie do domu będa łyse drzewa, na dęba musze jeszcze poczekać, ale jego liście pakuje do kominka i traktuje jak opał, a potem na rabaty rozsypuję popiół
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu piękne chryzantemy Twój klimat pozwala na ich kwitnienie w całej okazałości ;:215
Zdrówka Ci życzę ;:168 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Witaj Bogusiu piękne barwy jesieni masz w ogrodzie a chryzantemy to ;:oj
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Marzenko! Te stroiki zrobione bez użycia pistoletu ;:306 na klej. Podkład / kupiony/z gałązek iglastych sztucznych. Spód wypełniłam zaprawą cementową , aby wiatr nie zwiewał stroiku. Kwiaty/ same główki/ kupione w ogrodniczym sklepie przymocowane za pomocą dołączonych drucików florystycznych i...gotowe.
Chryzantemy jeszcze nie wszystkie w pełni kwitnienia. Prognozy optymistyczne do poniedziałku zatem ujrzymy w całości ich piękno :tan Sama nie mogę nadziwić się,ze tak solidnie rozrosły się . Postępowałam zgodnie z zaleceniami Jadzi/ e- babci/ . Choć było mi żal to solidnie skubałam ;:306 czubki. Podlewałam systematycznie rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw . Stanowisko przed posadzeniem też przygotowałam solidne , z dawką obornika krowięcego ;:108
Mi najbardziej podobają się te niskie, o barwach jesiennych, choć mam też wrzosowe, bardzo długo kwitnące.
Alu! :wit Zgadza się w moich stronach klimat łagodny a dodatkowo mój ogród ma swój mikroklimat ;:108
Dziękuję , jakoś trzymam się / rehabilitacja dobroczynnie wpływa/ :tan
Halinko! milo mi Ciebie gościć ;:168 Jestem zahipnotyzowana ;:306 tymi cudownymi barwami. Z każdego okna mam widok na ogród. Pogoda fantastyczna, gdyby nie te barwy, to wcale nie przypomina jesieni Róże The Fairy kwitną na całego, inne powtarzają kwitnienie. Chryzantemy zdobyły moje serce od niedawna i wiem ,ze będę każdy wolny zakątek nimi obsadzała/ a mam takowych wiele ;:108 /
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Kolejny dzień cudownej ,złotej , polskiej jesieni za nami. Cieszę się ,ze coraz mniej liści na orzechu. Dzisiaj sporo ich nagrabiłam. Po pracowitym dniu rozkoszowałam się widokami ogrodowymi, które utrwaliłam w kadrze. Całkiem dobrze jeszcze radzą sobie letnie kwiatki; nagietki, laki, róże

...a oto efekt mojej pracy...nagrabiłam liści :tan a jeszcze nie koniec




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- część 9

Post »

Bogusiu watek zaczęłaś 5 maja zdjęciami z pięknymi poduchami kwitnących wiosną bylin a teraz już jesienne widoczki, które też zachwycają a jednocześnie maja taka nutkę nostalgii ...
Chryzantemy zachwycają kolorystyką i bujnym kwitnieniem - moje załatwił mróz zanim dobrze ruszyły i cała praca poszła na marne. Rozgoryczenie czuje do tej pory bo coś takiego ma miejsce pierwszy raz.
Ogrom pracy przy grabieniu liści ale przy takiej pogodzie to przyjemność jeśli lubi się to.
Moje idą do worków z otworami , przesypuję warstwy mocznikiem i ziemią aby uzyskać dobrą liściastą ziemię.
Pochwalę piękne dekoracje na groby i cieplutko pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”