Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Tomoe1986
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 mar 2015, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Można nową hortensję jeszcze posadzić teraz?
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Można. Proszę pamiętać o posadzeniu w ziemi do hortensji i dobrze podlać.
Pozdrawiam. Ania
Tomoe1986
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 mar 2015, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Super, dzięki za odpowiedź! :wink:
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A ja Wam pokażę jak rosna hortensje na Maderze. Spotkałam je wszędzie. W ogrodach, przy drogach w lasach i na nieużytkach. Wygląda to pięknie. Widać mają kwaśne podłoże, bo są intensywnie niebieskie. :)
Niestety gdy byłam na początku września to już przekwitały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Witajcie. Wiosną na jednej z rabat posadziłam same hortensje z przodu ogrodowe a z tyłu bukietowe. Zainspirowała mnie jedna forumka, bo ma takie zestawienie u siebie. Wygląda to przepięknie ale kiedy rośliny dobrze się rozrosną. Póki co moje sadzonki są małe i wiem , że na ich większe rozmiary muszę poczekać kilka sezonów. Nie wiem czym podsadzić te rośliny żeby nie było łyso a zarazem jak rośliny się rozrosną , żeby nie przeszkadzały sobie nawzajem. Myślałam o hostach ale tam miejsce jest dość słoneczne więc mogłoby je poparzyć. Poza tym jak hosty się rozrosną będzie zbyt mało miejsca dla hortensji .Czy myślicie , że jak posadzę sporo barwinku to będzie dobrze ?? Barwinek świetnie zadarnia i nie musiałabym tak dużo pielić. Co myślicie??
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

A ja bym bariwinka nie sadziła bo jest ekspansywny lepsza jasnota...barwinek trudno usunąc jak się rozrośnie.a jasnota ma ciekawsze liście i w miarę zimozielona ;) a na fot Nikko Blue!
Obrazek
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Szkoda. Sadzonki barwinka mam dostępne za darmo w sporej ilości a jasnotę musiałabym kupić. Chciałam to wykorzystać. Zależy mi na roślinie, która szybko pokryje kilka metrów kwadratowych więc jego ekspansywność mi nie przeszkadza. Poza tym bardzo podobają mi się takie łany barwinka pokrywające ziemię. Nie wiedziałam , że usuwanie go jest takie uciążliwe . Wydawało mi się, że trzeba go po prostu pilnować i przycinać w razie potrzeby. Jeszcze się nad tym zastanowię.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ewelinka,tylko kora.Pod hortensjami nic nie sadź, bo one mają bardzo płytko korzenie ,praktycznie na wierzchu.Nie wolno nawet pracować pod nimi motyką.Jak nic nie będzie im przeszkadzać to szybko rosną i kwitnienie jest piękne.Nawozy i woda zrobią swoje.Barwinek kiedyś wycinałam siekierą po kawałku.Więc taka opcja nie wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ops. Alicjo dzięki za przestrogę. Nie spodziewałam się . W takim razie nie posadzę tam barwinka . Wybiorę dla niego jakieś inne miejsce puste , gdzie nie będzie przeszkadzał.
Rabata wygląda tak , nie mam innego zdjęcia. Liście irysów są za siatką u sąsiadki. Kilka posadzonych po mojej stronie jest już przeniesionych . Jukka też już jest w innym miejscu. Z przodu rabaty 4 ogrodowe posadzone w odstępie ponad 1,5m a z tyłu 3 bukietowe , posadzone metr od siatki . Denerwuje mnie pusta ziemia bo chwasty się na niej panoszą. Nie wiem czy sadzić coś tam czy faktycznie tylko korą sypnąć. Może coś doradzicie??
Obrazek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Tak to wyglądało i to zdjęcie gdzie barwinek do końca się nie wypowiedział.

barwinek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ogólnie kory nie mam wiele . Tylko na jednej rabacie wzdłuż chodnika na której rosną tylko tuje okrągłe Danica. Kora jest u mnie dostępna tylko w workach , słaba jakościowo bo z jakimiś odpadami więc nie inwestuję póki co w nią i rabaty pielę. Poza tym mam glebę taką, że jak nie pada jakiś czas to robi się skorupa i muszę spulchniać przy roślinach motyką. Jeśli rzeczywiście trzeba to postaram się zorganizować korę na tej rabacie z hortensjami. Tylko wtedy trzeba chyba ściągnąć trochę ziemi, żeby ta kora miała kilka cm .
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

Ewelinko, a po co masz ściągać ziemię,po prostu na wiosnę wysyp korę pod hortensje i już.Pod korą ziemia nie będzie Ci tak wysychać i zbrylać.Jak masz możliwość to możesz wyściółkować igliwiem z lasu ,można też zmieszać ...kora ,igliwie,liście dębu,może być też ściółka z zagajnika olchowego.Z czasem to wszystko się rozkłada i znika a ziemia się rozluźnia.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.IV

Post »

W porządku teraz rozumiem. To zrobię tak. Mam nadzieję, że za kilka lat te krzewy się rozrosną i będzie tam więcej zieleni i koloru. Chyba za bardzo chciałam kombinować z innymi roślinami. Dzięki za podpowiedź , czasem te najprostsze pomysły są najlepsze . Pozdrawiam :wit .

Weszłam na szybko w Twój ogród i musisz wiedzieć co mówisz bo hortensje masz pierwsza klasa ;:333 . Obym ja doczekała się za kilka tal takich. Nawóz do hortensji mam , korę też im dam więc mam nadzieje, że nie będzie tak źle. Jeszcze tylko nie wiem jak często mam je nawozić i czy na wiosnę lepiej dać nawóz do hortensji czy Azofoskę ?.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”