Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ludwik-bardzo dobra decyzja ;:333 Ja wypróbowałam agrowłókninę i agrotkaninę w tym sezonie i jestem mega zadowolona. Miałam czyściutko, ładniutko, bez chwastów i duuużo czasu zaoszczędzone. Polecam zwłaszcza agrotkaninę-lepiej się zachowuje, tzn stabilniej leży i nie ściąga się tak łatwo.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Elu
Widziałam na zdjęciach wnętrze Twojej szklarni , wyglądala w środku fantastycznie ;:333
Też mi się tak marzy .
Zastanawam się czy wyłożyć ją jedną częścią agrotkaniny 3×8 , czy użyć dwóch czy trzech węższych pasów .
Czym robiłaś otwory dla roślin?
Pozdrawiam, Beata.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

W folii czy szklarni nie ma znaczenia,ale w polu lepsze są jak największe kawałki agrotkaniny bo wiatr nie zrobi nam bałaganu. Ja brzegi obciażałam drewnianymi listami. Otwory wycinałam ostrym nożem i powiększałam nożyczkami .
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

U mnie z kolei lepiej sprawdzają się węższe pasy. Denerwuje mnie jak "nitki" agrotkaniny ciągną się w miejscach przecięcia. Poza tym przy zdejmowaniu im szersza tym cięższa, a na zimę zdejmuję, żeby nie robić schronienia dla gryzoni, więc wolę węższe pasy. Mocuję plastikowymi szpilkami, które można dokupić, im dłuższe tym lepsze i wbijam je pod lekkim skosem. Jednak trzeba musiałam je wbić co 2-3 m, żeby wiatr nie podwiewał. Przy węższych pasach trzeba co prawda sam rządek opielić, ale to nic w porównaniu z pieleniem całego ogrodu. W tunelu wolę nawet jeszcze węższe (szerokości rzędów), ale kwestia gustu.
pozdrawiam Ewa
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja mam agrowłókniną wyłożone poletko z borówkami amerykańkimi /6 krzaków/.
Już tak sobie rosną trzeci rok .

pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

W przyszłym roku , w szklarni planuję trzy rzędy pomiodorów . Skłaniam się ku temu by położyć trzy pasy agrowłókniny . ewikk77 przypomniała mi , że na zimę należy ją zdjąć .Nie tylko po to by gryzonie pod nią nie siedziały , ale też trzeba zadbać o ziemię pod nią .
Oglądałam na a...różne oferty i okazało się , że agrotkaninę moża kupić w różnych kolorach .
Poradźcie w jakim kolorze kupić do szklarni pod pomidory . Czarnym , brązowym czy zielonym ?
Pozdrawiam, Beata.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Trudno powiedzieć Beatko. Był taki wątek założony o kolorowych agrotkaninach .
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Elu
Przejrzałam go ostatnio , czegoś się dowiedziałam . Jednak jest tam więcej teori niż praktyki . Sporo też o foliach i agrotkaninie .
Mnie chodzi o podpowiedź od kogoś kto w szklarni miał inny kolor niż czarny . Czy rzeczywiście jest jakaś znacząca różnica na korzyść innego niż czarny .
W gruncie ziemia nagrzewa się inaczej i tu byłabym skłonna użyć zielonej lub brązowej . W szklarni słońce bezpośrednio nie pada na podłoże , owszem bywa w niej gorąco . I stąd moje wątpliwości i pytania .
Pozdrawiam, Beata.
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

ewikk77 pisze:... Denerwuje mnie jak "nitki" agrotkaniny ciągną się w miejscach przecięcia...
Coś doradzę w tym temacie.
Specjaliści używają specjalnego narzędzia do cięcia na gorąco.
Jest na to proste rozwiązanie amatorskie (sam stosowałem niedawno jak sąd zakladałem i nacinałem pasy w wielu miejscach).
Zamiast specjalnego sprzętu wystarczy kupić w markecie budowlanym lub sklepie elektrycznym prostą lutownicę (tylko najlepiej taką do lutowania grubszych przewodów a nie drobniutkiej elektroniki). Czasem nawet jest taką w domu na stanie więc nie trzeba kupować.
Ja stosowałem kolejową ale może być i transformatorowa.

Na gorąco tnie się jak masło a po ucięciu krawędzie są zgrzane i się nie strzępią.

Polecam.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja taką lutownicę (kosztowała coś ok. 20 zł.) kupiłam specjalnie do dziurkowania doniczek plastikowych. Ale obojętnie co by się nie dziurkowało, czy cięło, to robić to na otwartym terenie, albo pod włączonym okapem, bo strasznie śmierdzi ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Dziękuję Wam za porady . Są one dla mnie bardzo cenne . :D

Teraz , gdy pogoda nie pozwala na prace ogrodowe jest dobry czas by zebrać informacje potrzebne do dobrego przygotowania szklarni .
Szklarnie na pewno wyłoże agrotkaniną , czy czarną ? Jeszcze nie wiem . Wiem , że będą to trzy pasy , a nie jedna duża płachta .
Pomidory w gruncie też posadzę na agrotkaninie .
Pozdrawiam, Beata.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

besia pisze: że agrotkaninę moża kupić w różnych kolorach .
Poradźcie w jakim kolorze kupić do szklarni pod pomidory . Czarnym , brązowym czy zielonym ?
Kiedys Kozula wstawila fotke ze swoich tuneli i rzedy miala wylozone gruba biala wloknina (nie agrotkanina), w szklarniach i tunelach jest bardzo goraco gdy jest slonce, czarny kolor podniesie jeszcze bardziej temperature. W gruncie to nie ma az takiego znaczenia, a w szklarni, czy w tunelu jak najbardziej.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 423
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Też się zastanawiam nad kupnem agrotkaniny , do tunelu bo w tym roku było masę roboty przy
wyrywaniu chwastów , no i pod truskawki które mam zamiar posadzić .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”