Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.2 (2015r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.2

Post »

Ja miałam Snow White przez dwa sezony. Dla mnie bardzo dobry,ale Truskawkowy i Sungold smaczniejsze.
Rewelacyjny był w tym roku Snow White - samosiejka. Trochę późny,ale owoce duże,słodkie,zdrowy ,choć niczym nie był pryskany,krzak potężny,choć nienawożony. ;:oj
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.2

Post »

ostatnia szansa pisze:Samsu
To chyba masz inny pomidor podpisany jako Snow White. Mało słodki ;:oj ?
Spróbuj zdobyć nasiona z innego źródła.

Ja mam Truskawkowego do niczego, a inni chwalą - myślę, że złe źródło.
Mój Snow white to na 100% snow white, nie podchodzi mi. Zdecydowanie wolę Cytrynka, który jest słodszy. Na green greape i sungoldzie smakowo też się zawiodłam. Sungold to chociaż był mega plenny i ten piękny kolor.
Tak naprawdę z wielu odmian przetestowanych koktajlówek, smakuje mi tylko Cytrynek i Blush.
Aga
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9620
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.2

Post »

Cieszę się ,że udało mi się zdobyć nasiona Blusha .Dobrałam do niego Maglia Rosa a planuję jeszcze dokupić Green Tiger. ;:224
Uprawiał ktoś tego ostatniego ?
Awatar użytkownika
Rolnikk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 wrz 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opisy odmian pomidorów +foto-wybieramy na następny sezon

Post »

Ja uprawiam do własnej konsumpcji krakusa. Nigdy nie miałem z nim większych problemów, zawsze się udaje.

Wytwarza duże (waga: 130?200 g) pomidory o intensywnie czerwonym kolorze. Charakteryzują się one także kulistym kształtem i zupełnie gładką powierzchnią bez zielonej piętki. Należy też zaznaczyć, że ich miąższ jest prawdziwie mięsisty, dzięki czemu pomidory te dobrze nadają się do konserwowania w całości. Ogólnie jest to odmiana gruntowa i typowo amatorska, więc będą ją sobie cenić działkowcy. źródło: rynek-rolny

Można oczywiście uprawiać odmiany bardziej oryginalne, ale bardzo często w ich przypadku występuje przerost formy nad smakiem.



Post zmoderowałam i przeniosłam z wątku w którym wstawiamy własne opinie i opisy dotyczące odmian które rosły w naszych ogródkach. Link odnośnik do... usunięto.
bab...



Kolejna część wątku jest tu viewtopic.php?f=42&t=103688&start=0
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”