Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

A peoniowe bukiety lubicie?
Ja bardzo...

Obrazek

Uwielbiam ten delikatny róż; takie różowe obłoczki...
Obrazek
Pozdrawiam
Agneska
stokrotka1805
200p
200p
Posty: 260
Od: 24 lut 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Lubimy nie tylko bukiety, pojedyncze kwiaty też mogą być, a nawet całe łany :tan
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niestety, zdjęcie jeszcze jednej rabaty gdzieś się zapodziało ;:223
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Piwonie przepiękne. A jaka ilość! Czy mogłabyś powiedzieć co to za odmiany?.
Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Agneska piękne te Twoje w bukiecie, takie lubię zresztą to te co na krzaczkach pokazywałaś.
Stokrotko Twoje także cudne a ilość powalająca, czy ta żółta to może Itoh Bartzella?
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Żałuję że mam tylko 3 odmiany,ogród zbyt mały i odmian też nie znam.
Agata
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

W ostatnich latach pojawiły się nowe odmiany zupełnie inne jak dawne. W Polsce na razie trudno dostępne, sprowadzam do kolekcji z Europy i USA.
stokrotka1805
200p
200p
Posty: 260
Od: 24 lut 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Niestety, nazwy moich piwonii nie jestem pewna. Zamawiałam u wielu dostawców. Zawsze po 1 szt. z danej odmiany. Jak sie potem okazało, że mam np. 18 szt. jednakowych. Można dostać wścieklizny. Poza tym mam jeszcze kilka krzewów 4-letnich, które niestety nie kwitły jeszcze. Muszę uporządkować tą plantację, bo nie daję rady jej uprawiać.Pozostawić tylko pojedyncze sztuki lub po kilka z odmiany, ale to trochę potrwa. Wczoraj przeglądałam ofertę dwóch kanadyjskich szkółek. Jestem chora, bo najchętniej chciałabym mieć je u siebie. Itohy i drzewiaste, cudeńka, ale ceny ;:oj ;:oj ;:oj Czasami lepiej tego nie oglądać! Człowiek jest zdrowszy ;:306
Pozdrawiam Lidka
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Hmmmm często jest tak, że jak widzę piwonię Itho w cenie kilku złotych to mam wrażenie, że sprzedający mają nas nabywców za osoby wolniej myślące.
Na dużym hurcie w Holandii w renomowanych szkółkach piwoniowych stare odmiany Itho to kilkadziesiąt złotych z dostawą. Z drugiej strony u nas w Polsce klienci wymuszają niskie ceny starych odmian a to wiąże się z niską jakością sadzonek, tymczasem nawet stare odmiany w Niemczech to minimum 8 Euro w detalu ale sadzonka jest solidna, zgadza się odmiana i kwitnie w pierwszym sezonie po posadzeniu. Sam tachałem z wiosennego kiermaszu w OB w Berlinie pojemnikowane odmiany, które kwitły 2-3 kwiatami od razu.
Mam swoje sprawdzone szkółki, z reguły rodzinne, gdzie kupuję do kolekcji. W kolekcji mam obecnie ponad 270 gatunków i odmian piwonii zielnych.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Ło Matko xipe to masz wobec tego imponującą kolekcję. Pozazdrościć tylko. W niektorych sklepach internetowych ruszyła przedsprzedaż - mam na myśli różne rośliny a mnie od oglądania serce boli bo piękne,ale muszę sobie odmówić. Co do cen to owszem na pewno nie kupi się odmiany Itoh za parę złotych -dobre musi kosztować ale swoją drogą jak oglądałam ostatnio liliowce i natknęłam się na takie co kosztują 300 zł choć piękne ale podobne do tych za 16 zł no to sama nie wiem kogo na to stać.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Generalnie z czasem nowości tanieją i tak pewnie będzie z liliowcami po 300 złotych sztuka. Aczkolwiek w piwoniach ostatnio coś wywróciło do góry nogami. Jakiś czas temu pojawiły się odmiany w nowym typie o płatkach poszarpanych, krepowanych, dwu i kilkubarwnych. Na początku ceny ich były znośne 20-25 Euro, sam też kilka nowości kupiłem. Ale w ciągu dwóch ostatnich lat w związku z modą ceny wzrosły o 100% w detalu na szkółkach. Niestety piwonie popyt jest tu przyczyną wzrostu.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

To prawda, moda na piwonie trwa. Choć kwitną stosunkowo krótko to zachwycają a ja uwielbiam ich zapach, nie tylko wygląd.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

W sumie tak kwitną krótko ale w zależności od gatunku i odmiany w okresie od 20. kwietnia do pierwszych dni lipca. Tak więc jeżeli się odpowiednio dobierze rośliny mamy dwa miesiące piwonie w ogrodzie. Dodatkowo można przyspieszyć lub opóźnić ich kwitnienie poprzez dobór stanowiska słonecznego lub półcienistego.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.2

Post »

Ja rok temu kupiłam działkę,ale piwonii nie mam ani jednej.Czy możecie mi polecić kilka sprawdzonych,pachnących odmian??
Pozdrawiam Ewa
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”