Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Witam.Fajnie wszystko opisujesz.Zazdroszczę piwniczki :D Co prawda ze mnie żaden ogrodnik ale kolega który ma kilka hektarów truskawek od dwóch lat przekształca systematycznie wszystko na plantację borówek,ponoć bardziej opłacalne.
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Możesz posiać begonie stale kwitnące i heliotropy.
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Aniu,w styczniu należy wysiać te kwiaty które wymagają do kiełkowania przemrożenia,a więc,sasanki,pełniki,begonie,tawułki,pierwiosnki.Nasiona wysiać w doniczkę,nakryć szybką i wynieść na dwór,tam niech stoją do wiosny,potem będą wschody równomierne..Na parapet można wysiać żeniszek,lewkonia,lwia paszcza,gozdzik chabaud,lobelia,bo te rośliny potrzebują głuższej wegetacji.Jeżeli ich wysiejesz w lutym ,trzęsienia ziemi nie będzie.Zdążą urosnać.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Dziękuję za podpowiedzi ;:196 Część z wymienionych nasionek posiadam w swoim zapasie i jutro będę działać ;:108

Dzisiaj cały dzień w rozjazdach- dopiero co do domku wróciliśmy całą rodzinką bo trzeba było ortodontę z chłopcami odwiedzić.
Zmęczenie robi swoje ale wchodzę na FO i ładuję baterie :tan
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Jasia22
100p
100p
Posty: 102
Od: 17 sty 2010, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Witam jeżeli pozwolisz będę wpadać do ciebie w odwiedziny bo na pewno dużo będzie się u ciebie działo i zapowiada się bardzo ciekawie jak ogród powstaje i co roku się zmienia :D
Zapraszam serdecznie
: Spełnione marzenie 2007
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Jasia22 dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej ;:196
Póki co, dużo dzieje się w mojej głowie i na kartkach papieru. Patrzę za okno- piękna zima, dzieci się cieszą a mnie trzęsie, bo już bym chciała działać na zewnątrz. Bo oprócz siania, sadzenia roślinek jeszcze ogrom sprzątania jest na działce. Heh... A z sianiem jeszcze nic mi nie wyszło- kryzys ze zdrowiem dzisiaj ale jutro musi być lepiej i do dzieła ;:108
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Jasia22
100p
100p
Posty: 102
Od: 17 sty 2010, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Ja też już marzę o wiośnie i o sadzeniu .jeszcze nic nie siałam ba nawet nasionek nie mam kupionych jestem na etapie planowania co posadzę i co zmienię. Rób dużo zdjęć bo fajnie w zimowe wieczory oglądać .pozdrawiam i życzę dużo zdrówka
Zapraszam serdecznie
: Spełnione marzenie 2007
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Mój doniczkowy koperek posiany kilka dni temu właśnie dzisiaj nieśmiało wychylił się z ziemi :tan
Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Brawo Andziu są pierwsze siewki, co prawda koperek do zjedzenia, ale po nim pewnie pójdą kwiatki :D Dzisiaj ładny słoneczny dzień i niewielki mróz, co prawda cieniutka warstwa śniegu ale taka zima może być nawet do końca lutego, a potem już tylko wiosna. :wit
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Mario, dzisiaj będą posiane pierwiosnki :)
A u mnie wcale nie taka cieniutka warstwa śniegu. O 8 rano było -16st. na termometrze, teraz jest -9 ale w końcu mamy styczeń przecież :tan
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Witaj Andziu. Wpadam do Ciebie z rewizytą i z pewnością będę Cię odwiedzała częściej. Rzeczywiście obie jesteśmy na początku drogi . Przed Tobą dużo pracy ale uwierz mi z miesiąca na miesiąc będzie coraz ładniej. Jeśli tylko masz w sobie chęci i odrobinę siły to z pewnością z drobna pomocą męża zrobisz wszystko co sobie zaplanujesz. Niby taras całkiem obiecujący. Niestety nie posiadam tarasu :( . Rób fotki a za kilka lat porównasz je i wtedy nie uwierzysz, jak zmienia się to otoczenie wokół domu ;:108 . Kolekcja nasionek sporo więc będziesz miała co robić. Trzymam kciuki i pozdrawiam :wit
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Widzę, że sezon na wysiewy już rozpoczęłaś. Pierwiosnek wyniosły wysiewałam dwukrotnie, a w tym roku chcę posiać pierwiosnek omszony. Na razie dzielnie się trzymam i jeszcze czekam z wysiewami do lutego. Poza tym muszę wybrać się na moje ulubione zakupy :D do ogrodniczego.
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)

Post »

Kropko to może się spotkamy w tym ogrodniczym? Wybieram się w środę do Lublina z mężem i to właśnie tylko dlatego, żeby "nasz" ogrodniczy odwiedzić ;:306
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”