Od ugoru do ... cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Coraz bliżej wiosny więc czas się powoli rozpędzać , na początek regał zamiast trzech dostał cztery półki :

Obrazek

Coś też zaczyna się dziać :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:heja :heja :heja
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Od ugoru do ...

Post »

hej, co tam już zasiałeś Zibi? :D
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

W tym roku poszalałem :wink: Begonie , lobelie , petunie , sangwinarie , niecierpki valeriana i nowogwinejskie , gazanie i szałwie. To na regał , a w tunelu ... Łatwiej napisać czego nie będę siał :heja :heja :heja
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Od ugoru do ...

Post »

ooo właśnie... lobelia przecież to już czas na jej sianie, ehhh ciężko mi jest teraz do czegokolwiek się zabrać noo ale będzie trzeba jakoś się zmotywować bo w innym przypadku ogród znów będzie mi świecił "chwastami" jak w zeszłym roku ;:223
fumikko
100p
100p
Posty: 155
Od: 2 cze 2013, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Czy dobrze widzę, że ten regał to wózek Duński?, jeżeli tak to dokładnie ten sam pomysł wpadł mi do głowy:)
A ile świetlówek masz zainstalowanych nad każdą półką i ile godzin doświetlasz siewki ?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Jak najbardziej wzrok Cię nie myli. Po przeprowadzce do tunelu wystarczy rozebrać i wynieść. Nad każdą półką są dwie świetlówki po 36W 6500K. Mogły by być trzy dla begonii , ale trudno , w tunelu będzie lepiej . Doświetlam a raczej naświetlam bo regał nie ma dostępu do światła słonecznego przez 12 godzin dziennie :uszy :uszy :uszy
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Od ugoru do ...

Post »

Pracuś z Ciebie ! Powodzenia !!
U nas cały dzień na plusie , już po śniegu.....ale ponuro i mglisto !
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Witaj :wit
Śniegu jeszcze trochę leży , ale już też robi się ponuro :( Na szczęście już niedługo wiosna :uszy :uszy :uszy
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Dzień dobry. Przeczytałam cały ten wątek i cóż mogę powiedzieć? Szacunek! Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.
Wiele porad sobie wynotowałam celem skorzystania w mojej karierze ogrodnika-amatora.
Niestety ani tu ani w innych wątkach o pelargoniach nie znalazłam rozwiązania mojego problemu, dlatego jeśli można proszę o jakąś podpowiedz.
Otóż posialam pelargonię rabatową od Legutko w liczbie sztuk 30 w ziemię do siania przeznaczoną. Pięknie wzeszly wszystkie w przeciągu 4dni. Stoją sobie w domu na parapecie od strony pł-zach. pod którym jest kaloryfer. Problem polega na tym, że pierwsze rozsadowe listki zaczęły się zwijać pod spód. I tu dręczy mnie pytanie, dlaczego? Za mokro, za sucho, może przędziorki albo ziemiórki, które ostatnio zauważyłam, choć w niewielkiej ilości? Czy te siewki padną?
Proszę o jakąś podpowiedz.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Cieszę się że moje doświadczenia są przydatne :uszy Na początek co rozumiesz przez pierwsze listki rozsadowe ? Jeśli chodzi o tzw. liścienie czyli dwa listki które rosną jako pierwsze po wykiełkowaniu to ich zwijanie nie jest wielką tragedią , po prostu roślina jest z jakiejś przyczyny niedożywiona i zużywa zapasy w nich zawarte. Jeśli liście właściwe które mają już kształt liści pelargonii to problem leży po stronie podlewania . Jeśli pojemnik z siewkami ma (musi mieć) dziurki od spodu to najprościej wstawić go w całości do większego z wodą . Poziom wody minimalnie , o dwa-trzy milimetry wyższy niż dno pojemnika w którym rosną. To powinno rozwiązać problem z niedoborem wody. Drugim powodem może być jej nadmiar z powodu złej przepuszczalności podłoża , podlewanie od dołu również ten problem rozwiąże bo ziemia pociągnie tylko potrzebną ilość wody. Na efekty terapii trzeba poczekać kilka dni ale te działania na pewno siewkom nie zaszkodzą :uszy
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Dziękuje za odpowiedź ;:180
Pisząc pierwsze listki rozsadowe miałam właśnie na myśli te pierwsze, które w ogóle się pojawiają, takie okrągłe. Nastepne, mające już mniej wiecej kształt pelargonii dopiero zaczynają się pojawiać. Pojemnik oczywiście ma otwory od spodu i podstawkę na nadmiar wody, której jeszcze tam nie było, bo jak dotąd podlewalam przez pryskanie na ziemię ręcznym opryskiwaczem, takim do zraszania roślin domowych. Co do niedoboru składników odżywczych i przepuszczalności ziemi to nie wiem, ale ziemia to gotowe podłoże do siewu firmy Sterlux i była świeża.
W poprzednich latach sadzonki wszelkiego typu w inspektach podlewałam nawozem dla amatorów Magiczna Siła w proporcjach podanych przez producenta, przy czym sadzonki były już starsze. Czy takie małe pelargonie mogłabym podlać tym nawozem w śladowych proporcjach?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Jeśli mają już listki właściwe to oczywiście , na etapie liścieni może być różnie , lepiej nie ryzykować. Jeśli woda nie pojawiała się w podstawce , to są przesuszone , wlej wodę do podstawki by ziemia ją pociągła :uszy :uszy :uszy
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Dziękuje za poradę. Zastosuję się grzecznie i będę obserwować co dalej.
I jeszcze jedno małe pytanko: czy koleusy po wykiełkowaniu mają zielone liście niezależnie od odmiany? Bo kupilam nasiona koleus Blumego mieszanka kolorów, wysiałam, wykiełkowały i wszystkie w fazie liścieni są zielone. Czy później nabiorą koloru, te które mają liście czerwone fioletowe, czy od razu powinny być delikatnie kolorowe?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”