Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Ten zwykły tytoń ozdobny wysiewa się sam w gruncie i kwitnie do mrozów, więc marzec spokojnie powinien wystarczyć, ale leśny ma widocznie dłuższy okres wegetacji, bo na opakowaniu jako termin wysiewu podają luty/marzec.
Ja Tytoń leśny wysiałam wczoraj....czekam na ten zapach. ;:173
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny

Post »

adamanna pisze:Nie za wcześnie?? czy one tak długo wschodzą??? Pytam bo kupiłam nasionka ale chciałam wysiewać dopiero w marcu
Dla jednych jeszcze za wcześnie, inni już sieją. Ja sieję tak co roku i pierwsze kwiaty mam już na 15-20 czerwca.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4356
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Nie, tytoń ma malusieńkie nasionka, na początku rośnie bardzo powoli i dlatego lepiej wysiać go jak najwcześniej. Zależy mi też by szybko zakwitł, mój też już posiany :D

-- 4 lut 2016, o 14:53 --
adamanna pisze:Nie za wcześnie?? czy one tak długo wschodzą??? Pytam bo kupiłam nasionka ale chciałam wysiewać dopiero w marcu
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tytoń ozdobny

Post »

;:oj Skoro tak mówią doświadczone koleżanki to i ja lecę zaopatrzyć się w ziemię do wysiewu i posieję , dziękuję za informację ;:196
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Kupiłam Tytoń ozdobny znanej firmy L. producent zaleca sianie przełom marca i kwietnia pod osłonami lub w kwietniu wprost do gruntu .Zakwitnie obficie w lipcu i przez 4 miesiące będzie kwitł :)

Co mam zrobić ?


==============

pozdrawiam:)
Lucyna
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Tytoń ozdobny

Post »

A to zależy - gdybym nie miała ślimaków to pewnie siałabym do gruntu ,ale że na naszym terenie ślimak ślimakiem pogania to dla mnie łatwiej uchować sadzonki bo można je obsypać granulkami
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Lucyno mój post powyżej :) Zależy na kiedy chcesz kwitnące egzemplarze.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

adamanna ---- ślimaki są wszędzie :) od lat z nimi walczę :)w zeszłym roku " zjadły " 3 kg granulatu :) zjadały pączki Dalii wysokich na 120 cm.:)

asta6265----- chciałabym mieć kwitnące sadzonki nawet w maju :) zrobię tak jak radzisz :) jutro je wysieje :)
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Babciu
Na ślimaki mam jedną skuteczną radę, a mianowicie skorupki od jajek. Trzeba trochę tych skorupek uzbierać, ale skoro granulat nie pomaga to skorupki je skutecznie zniechęcą.
U mnie te cholery upodobały sobie rabatę z hostami i obżerały liście funkii doprowadzając mnie do szału. Wytoczyłam im wojnę domową :) Cała rodzina zaangażowana była w zbieranie skorupek.
Zrobiłam im barierę skorupową, która okazała się trafnym sposobem na pozbycie się ślimaków. Zrobiłam sobie dzień obserwacji i się udało.
Ślimaki chcąc się dostać do host musiały pokonać skorupkowy mur. Jak się okazało, nie do przejścia. Wchodząc na skorupki raniły sobie swoje obślizgłe ciało i natychmiast się wycofywały.
Od tamtej pory nie wiem nie wiem co to ślimaki w ogrodzie ;:108
Jedna rada - takie skurupki trzeba dobrze wypłukać, bo inaczej będą cuchnąć i jak takie śmierdzące dasz na rabatę to zanim dotrą ślimaki, zlecą się wszystkie okoliczne koty i Ci przeorają grządkę ;:306

Proszę nie zaśmiecajmy wszystkich tematów tymi zwierzątkami, niech nam się nie rozchodzą po całym forum.(wystarczy, że mamy je w ogrodach)
Ślimaki mają swoje wątki i na nie można się powołać wstawiając link, dziękuję. /Iwona
Ślimaki to nasz wielki problem
Ślimaki luzytańskie - ślimaki nagie, wyjątkowo groźne dla upraw
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Wczoraj też posiałam tytoń oskrzydlony, ale tylko kilka nasionek. Co miesiąc będę po kilka dosiewać.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

W jakim celu będziesz dosiewać? Przecież tytoń oskrzydlony kwitnie non-stop cały sezon. Wystarczy mu usuwać przekwitnięte kwiaty.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

W ubiegłym roku posiałam w połowie kwietnia i zakwitł dopiero w sierpniu. Chcę w pewnych miejscach w ogródku mieć je już w maju/czerwcu kwitnące(po tulipanach), a w niektórych dopiero w sierpniu jak przekwitną mi inne kwiatki.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4356
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Moje tytonie wykiełkowały ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”