Galeria.Dalie Stanisława cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Basiu - że też Ci się chce buszować po internecie i wyciągać dla nas takie piękności . ;:80
Chwała Ci za to . Piękna ostatnio odmianę tą Klondike dołożyłaś do katalogu ;:63
Takie lubię ;:108
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3272
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Grzesiu,
to jeszcze jej nie posiadasz? U Stanisława nr 88... Warta miejsca w Twoim ogrodzie daliowym :!: ;:108
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

No wiesz jakoś na nią nie zwróciłem nigdy uwagi ;:306 aż do dziś ;:333
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Mnie powalił Zahradnik Dragon...
Ciekawa jestem, czy te ogromne kwiaty u nas też będą tak kwitły. W Ameryce wszystko maja większe - pytanie czy na naszych glebach i w naszym klimacie też takie wielkie urośnie? :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Wszystko urośnie, ale pochodzić wokół tego trzeba! Jak czytałam w czasopiśmie amerykańskim, jak przygotować kwiat do wystaw, to nieźle się uśmiałam! Oczywiście potężne nawożenie, skubanie kwiatów wręcz kilka razy dziennie! No i pęd twórców odmian, żeby zaspokoić wymagania kolekcjonerów ;:223 W Hameryce wszystko musi być największe! ;:306
W zeszłym roku eksperymentowałam z nawożeniem i faktycznie pomimo suszy i kiepskich warunków, urosły spore i ładnie kwitły. W tym roku jak zazwyczaj wszystkie pójdą w dołki z kompostem i granulowanym obornikiem. Kupiłam też spory wór nawozu do cebulowych i bulwiastych z guano (będzie na kilka lat) i nim zamierzam jeszcze dwukrotnie w ciągu sezonu podsypać.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3272
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Kasiu,
Zahradnik Dragon nie ma wielkich kwiatów, a wybarwia się bardzo różnie, w zależności od nasłonecznienia miejsca, w którym rośnie.
Moda na wielkie kwiaty - u nas większość miłośników dalii woli te duże, w końcu są takie spektakularne, atrakcyjne i przyciągają uwagę. W USA są cenione za walory wystawowe, ale hodowcy coraz częściej proponują, do szerokiego upowszechnienia, dalie nieco mniejsze, za to obficiej kwitnące. W odmianach o dużych kwiatach tylko pierwszy kwiat jest ogromny, następne już są trochę mniejsze...chyba, że prowadzimy kilka łodyg na pojedynczy kwiat - tak jak napisała Miłka - obrywając pąki boczne. Ale przecież my nie szykujemy kwiatów na wystawę, tylko mają zdobić nasze ogrody :!: Niektórzy korzystają z nawozów specjalistycznych - do zawiązywania pąków (z dużą ilością łatwo przyswajalnego fosforu) albo na duże kwiaty (ze zwiększoną ilością potasu). Potas zresztą wpływa także na wzrost i dobrą jakość karp. Takie nawozy są dostępne w specjalistycznych sklepach i w internecie. Możesz spróbować - są to nawozy bardzo wydajne, do podlewania lub nawożenia dolistnego. Ja mam za dużo dalii, żeby się w to bawić. Polifoska albo Yara Mila ze zwiększoną ilością potasu i mikroelementami - te stosowałam w ostatnich latach. Niestety, nie mam dostępu do obornika... a ci, którzy stosują obornik mają chyba najlepsze rezultaty...



W kwestii wczesnego sadzenia dalii w ogrodzie - jest jeszcze za wcześnie, ziemia jest za zimna i może nawet trochę za mokra. Najwcześniej po 15 kwietnia, jeśli się ociepli... Chyba, że macie miejsce do przetrzymania w donicach - to ma sens, bo podrosną do czasu wysadzenia na rabaty. Nie zapominajmy, że dalie pochodzą z Meksyku i są roślinami ciepłolubnymi.
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Dla mnie dalia nie musi mieć ogromnych kwiatów - kocham je wszystkie ;:167 W tym roku jak dobrze pójdzie poeksperymentuję ze wzrostem - czyli będę pielęgnować dalię imperialis - raczej nie zakwitnie, bo mają przysłać dopiero w kwietniu, a do kwitnienia w naszym klimacie trzeba od lutego podpędzać.
A Zahradnik Dragon najbardziej na pierwszym zdjęciu mi się podoba, na ostatnim za dużo różu łapie. Basiu - Stanisław ma tę dalię w ofercie?
Pan Stanisław szykuje się już do wysyłek? Ale jak rozumiem da znać jak w zeszłym roku kiedy rozpocznie wysyłkę.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Moje dalie po trochu lądują już w doniczkach. Ogólnie ładnie się przechowały te co w piwnicy były jedynie dalia Maki i Kelvin Floodlight chyba się ze mną pożegnają ale one już jak je chowałam jesienią były marne więc nie liczyłam zbytnio na sukces. Mimo to wsadziłam w doniczkę z nikłą nadzieją.
Eksperyment z przechowywaniem w folii u mnie się nie powiódł, coś musiałam źle zrobić.
Jeśli chodzi o nawożenie to ja też stosowałam nawóz yara mila a potem krystalon pomarańczowy. Dzięki większej zawartości potasu i fosforu a małej azotu krzaczki ładnie się rozrastały a i kwiaty były duże. Obornika od jakiegoś czasu już nie stosuję bo coraz trudniej dostać. Kiedyś i u mnie były krówki i w zasadzie prawie w każdym gospodarstwie, obecnie tylko dwie rodziny we wsi chodują - po tym jak się dzieje w kraju nie opłaca się w małej ilości a pracy przy nich całe mnóstwo. W tym roku za to potraktuję ogród zarówno kwiatowy jak i warzywny rosahumusem - który co prawda nie wyklucza innego nawożenia bo jego zadaniem jest użyźnianie gleby ale okaże się czy warto było. O nawozie, który Miłka sobie sprawiła czytałam w jej wątku i myślę, że powinien być dobry.
Co do paczek o Pana Stanisława też mam nadzieję, że mniej więcej będzie wiadomo kiedy oczekiwać na dostawę. Już mi się tęskni za kolorkami w ogrodzie.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3272
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Vimen
Zahradnik Dragon - nr 701
W tym roku brak w ofercie...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1198
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Mnie najbardziej wpadła w oko odmiana AC Papa i AC Casper. Coś pięknego. Panie Stanisławie trzymam kciuki żeby udało się je zdobyć do kolekcji. Miłego dnia dla wszystkich i przywołujemy wiosnę bo cos się ociąga ;:3
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

BarbaraR pisze:
Stanisław ma o co zabiegać, a my na co czekać...
Trzymam kciuki za Pana Stanisława, nie jestem w stanie stwierdzić, która z tych dalii wyszukanych przez Basię jest najpiękniejsza. Wszystkie cudne.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
asiaszo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2015, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Piękne ;:138 Jedne ładniejsze od drugich, miło pooglądać ;:113 Mam nadzieję że już niedługo będzie można zacząć prace w ogródku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3272
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.4

Post »

Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”