Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Zdjęcia naszych ogrodów.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Aguś, dynie lubią zjeść porządnie i tyle, cała filozofia. A jeśli chodzi o plany, jestem za a nawet Ci zaproponuję wspólną kawusię, bo moje roślinki się rozrosły i trzeba je podzielić żeby po primo lepiej rosły, po secundo ....żeby ludziom niosły radość ;:173 Zapraszam w moje skromne progi :wit
Chwasty jak to chwasty potrzebują czasu ....jak sobie wspomnę moje początki z warzywami ;:173
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

athshe, skoro przygina Cie do ziemi areał, zrób na tym, czego nie możesz obrobić, kwietną łąkę. Będzie ulga dla pleców i pożytek dla środowiska.

Są specjalne mieszanki, ale wystarczy gryka (jeśli nie chcasz mieć samosiejek w przyszłości i zagłuszyć chwasty) albo facelia czy gorczyca i różne niewykorzystane nasiona z przeszłości. Nie mówiąć już o różnych gatunkach koniczyny. Wszystko zależy od stanowiska. Zajrzyj na wątek o polskiej łące kwietnej i roślinach miododajnich.

No i trochę się powymądrzam z wysokości moich 50+: jak nie mogłam poradzić sobie z chwastami, zrobiłam warzywnik w skrzyniach z surowago drewna (np.po warzywach, ale i po dachówkach) lub między deskami usztywnionymi wbitymi w ziemię prętami i kołkami. Jest taka wysokość, przez którą podagrycznik (u mnie raczej on niż perz) się nie przebije. Liczę, że po kilku latach chwasty pod skrzynkami same padną. A i dla pleców lżej.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Tak ładnie wszystkim odpowiedziałam i przepadło - to jeszcze raz...

Akl - dzięki za rady - bardzo rozsądne - bardziej niż o kwietnej łące myślałam raczej o jakimś zielonym nawozie, ale nie wiem, co tu u mnie urośnie - muszę poanalizować - rok temu koparka zdecydowanie zmieniła ukształtowanie terenu, gdzieniegdzie tak drastycznie, że przez cały rok nawet zielsko nie rosło, wiec czeka mnie dużo myślenia...

Małgosiu - dwa lata temu dynia była na kompostowniku... jak to było dla niej za mało....
A za zaproszenie dziękuję - bardzo chętnie skorzystam - jak tylko zrobi się dobry termin, gdy będziesz miała ochotę na gości to pisz - ja do Ciebie nie mam daleko :)

Tulapku - oczywiście przyznaję rację - od lat mówię o rundupie, ale jeszcze go nie użyłam - w tym roku tez tak straszę, a co z tego wyjdzie - nie wiem... jest już nawet pomysł koszenia perzu miedzy owocowymi, aż ten nabierze elegancji angielskiego trawnika.

Pashminko - dynia, tak jak pisałam do Małgosi - chyba po prostu mnie nie lubi. Ale uwielbiam w dekoracjach jesiennych, więc na pewno kolejny raz spróbuję - jeśli się uda, to będę miała dekoracji ile dusza zapragnie...

Tymczasem wysyłam to do was, idę poczytać i przypomnieć sobie, jak się wstawia zdjęcia - ale nie mam nic wartościowego - dziś, gdy dotarłam do domu było już szaro...
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Z nawłociami uważaj - nie dopuść do kwitnienia bo rozpleni się po całej działce a wyrwać toto potem to jest sztuka. Jestem w otwartej wojnie z tym chwastem.. Ciężko na raz zrobić cały ogród - ale i po co ? :) Wydziel część przy domu i porządnie zrób parę rabat. Zadbana rabata przy domu odciągnie wzrok od zapomnianych miejsc, goście w zachwycie nad kolorową rabatą nawet nie będą zwracać uwagi na trawsko w głębi działki, bo pomyślą, że tak ma być :;230 ja tak robię ;:224 na reszcie dzialki można tylko z podkaszarką pilnować, by się "chaszcze" nie rozsiewały.
Zbyt wysoko postawiona poprzeczka skutkuje większym rozczarowaniem i zniechęca. A że masz duży teren, po pracach ziemnych.. wiadomo, że to raj dla chwastów.
Nie poddawaj się, znajdź radość w małych sukcesach, skrzynki na oknach, donice przed domen, jednoroczne obficie kwitnące, mały skalniak, może warzywnik na podwyższonej rabacie? Małe a efektowne, dobrze zrobione i zadbane.
Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

No wiesz...u mnie trawnik właśnie z perzu w kilku miejscach....Nawet to ładne,a i lepiej niż trawnik się trzyma ;:306
Awatar użytkownika
Malgolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1884
Od: 28 kwie 2010, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie okolice Bydgoszczy

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witaj Agnieszko, ja też zimę przespałam i mało mnie na forum było ...
Jak będziesz u Małgośki Pepsi to możecie mnie też odwiedzić, mogę uszykować roślinki dla Ciebie bo też się rozrosły :D
Pamiętaj głowa do góry, wszystko się poukłada ... :D
pozdrawiam cieplutko ;:3
Prawdziwy przyjaciel to ten kto przychodzi gdy cały świat odchodzi
pozdrawiam Małgośka
Zapraszam na... >> Ogródek Małgolinki cz. I, Ogródek Małgolinki cz. II
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Agnieszko głowa do góry;:168 Nie musisz od razu mieć zagospodarowanej całej działki. Kosiarkę masz, to koś zachwaszczone fragmenty. Dzieciaki wyrosną, będą pomagać, przynajmniej kosić, a ty będziesz mieć czas na inne prace. Małymi fragmentami będziesz odchwaszaczać i za parę lat ogród się zmieni. Forumki na pewno podzielą się roślinami, żeby zapełniać przygotowane rabatki. Zresztą i tak ciągłe przerabianie rabat leży w naturze ogrodników. ;:306
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witajcie kochani - piszę jeszcze nieregularnie, bo póki co nie mam komputera - jeszcze tydzień - dwa, właśnie mi przyjaciel coś wybiera na miarę mojego budżetu :)

A tymczasem - ja próbuję wygrabić trawnik, ale w tym roku to jeszcze cięższa praca niż rok temu - ale tak jak piszecie - nie od razu, nie wszystko...

Póki co ogarnęłam z grubsza co się da, grabię codziennie po kawałeczku - dosłownie - nie więcej niż taczka siana dziennie - a ta taczka to tak z 10 m2 ;) Ale nic to. Poza tym rabata przed domem ogarnięta jak się da - za dokładnie się nie da, bo cebulowe szaleją, wsadziłam dwie nowe rabatowe róże "marketowe" powiększając rabatkę nr 2 - tę na przepompowni ścieków. Pod krzewami owocowymi wyczyszczone, borówki mają nową porcję torfu. Znalazłam gdzieś w piwnicy kawałek czarnej włókniny - 10x2,5m - wyłożyłam ją przy tych krzaczkach - zawsze coś :)
Jutro, o ile pogoda pozwoli powycinam resztę suchych badyli :0

Arniko - rady bardzo rozsądne - mam świadomość tego, że nie zrobię wszystkiego w rok. Plan na ten rok, to przywrócić stan z poprzedniego roku - porzucenie działki na 9 miesięcy daje tragiczne skutki. A nawłoć znam aż za dobrze - kwitła nam tuż płotem co roku, u siebie kosiliśmy, teraz już owo "za płotem" jest moje, więc i tutaj będę kosić. Czuję, że w tym roku kosiarka będzie moim najlepszym przyjacielem :)

Tulapku.... wczoraj przekopałam kawałeczka trawnika - dosłownie pół metra kwadratowego - robiłam miejsce na dwie róże - wyciągnęłam pół wiaderka perzu.... jak teraz się zastanawiam, to faktycznie - gdy wygrabiam trawnik, to jednak perz trzyma się najlepiej ;)

Małgolinko- dzięki za miłe słowo i ofertę zaproszeniową - chętnie skorzystam. A co do tego, że się poukłada - bardzo w to wierzę. Jak już się ułoży to może się wywnętrzę, ale póki co nie powinnam :)

Cyma - wiem, wiem - i trzymam głowę najwyżej jak się da... ;) a odchwaszczenie fragmentami to mój podstawowy plan - będę tworzyć pojedyncze rabaty, a resztę kosić. Już widzę, że zeszłoroczny warzywnik, mimo tego, że zostawiony sam sobie od wakacji jest w całkiem dobrym stanie - to, że w zeszłym roku wrzuciłam tam całkiem sporo obornika dobrze mu się przysłużyło :) Ziemia jest fajna do ruszenia choćby grabiami, więc wiem, że tam będzie łatwo skopać i wyczyścić - już niedługo widły pójdą w ruch.


Czuję wiosnę, a z wiosną zawsze przychodzi wiara w to, że będzie dobrze.

Tulipanów nie wykopywałam i są tak zagęszczone, że idę teraz poczytać, poszukać, czym je nawieźć by miały siłe zakwitnąć.


No i .... przeanalizowałam moja rabatę przed domem - nadal ma szansę na bycie białą - zajmę się tym w tym roku. Powoli. Jak tak policzyłam, to poza cebulowymi mam nawet nie 10 roślin w innym kolorze, więc jest to do zrobienia. Cebule i tak będę wykopywać bo pięknie się rozmnożyły, więc będzie lepiej i lepiej :):) Wiosną będę robić miejsca na rabaty, a potem nasadzenia. Postaram się jeszcze w marcu przywieźć znowu obornika końskiego, bo widzę, że świetnie zrobił moim roślinom.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Trzeci raz próbuję wysłać tego posta, więc teraz krótko i na temat - w ogrodzie nastąpiły niespodziewane, złośliwe zniszczenia, spodziewam się kolejnych, więc na razie nie inwestuję, ogarniam to co jest - w poprzedni weekend straciłam najpiękniejszą kępę krokusów, 4 róże, forsycję i wszystkie zeszłoroczne szczepione krzewy owocowe.
W związku z powyższym bardzo dziękuję Madzi i Małgosi za propozycję ofiarowania mi roślin, ale nie mogę z niej skorzystać, bo nie wiem, jak by się to skończyło. Poproszę, gdy moje kłopoty się skończą. Mam nadzieję, że niedługo.

Tymczasem idę walczyć z wklejaniem zdjęć - bardzo chcę, bo chyba mi się hiacynty rozmnożyły :)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Agnieszko ale jak to straciłaś? Nie mów, że przyszli tacy na dwóch nogach i zniszczyli. :evil:
U mnie straty są ale przez sarny. Nawet już przestałam się na nie gniewać.
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Doroto - nawet dosadniej - jeden taki... zniszczył sam.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Rolnik+Roundap?
Albo mąż + Roundap na to zielsko?
Innego wyjścia nie widzę. Szkoda strasznie,mam nadzieję że nikt niczego nie zniszczy już :cry:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Matko i córko ;:202 Co się stało???Jak to, tyle zniszczeń??
Aguś, nadal jestem otwarta na dzielenie się moimi roślinkami. Żaden problem. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”