Sprzęt dla profesjonalisty

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Janusz777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 mar 2016, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Witam wszystkich
Zajmujemy się szeroko pojętymi usługami ogrodniczymi i mam już serdecznie dość TACZKI

Rozglądałem się za różnym sprzętem i tak naprawdę nie wiem co mam wybrać.
Z różnych filmików wiem że traktorek z turem jest dla mnie wolny, budżet jakim dysponuje to max 50000zł
Wiem że zagląda tutaj wiele kolegów z branży, bardzo liczę na waszą pomoc.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

wozidło np. Wacker Neuson

lub

Avant
Janusz777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 mar 2016, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Tylko z osprzętem jak glebogryzarka , niwelator i łyżka się nie zamieszczę w 50.000zł
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Ja po kilku latach z czystym sercem mogę polecić koparko ładowarkę i nic więcej.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

PiotrekP pisze:Ja po kilku latach z czystym sercem mogę polecić koparko ładowarkę i nic więcej.
świetna sprawa tylko, że typowa koparko-ładowarka, np. popularny 3cx nadaje się jedynie do ogrodów powyżej 500m2 - o ile w ogóle jest możliwość wjazdu na teren. Jeśli potrzeba wykonać typowo ogrodnicze prace to taka maszyna traci swoją funkcjonalność prawie całkowicie. Glebogryzarka? równiarka? koparka łańcuchowa? wertykulator? frezarka do pni? to tylko kilka potrzebnych maszyn/przystawek. Avant / Sherpa / Toro Dingo można wykorzystać do każdego z ww. zadań - o ile mamy zakupione takie przystawki. Koparko-ładowarki "stoją na każdym rogu" i jako ogrodnik nie widzę sensu zakupu takiej maszyny - przynajmniej w woj.mazowieckim/Warszawie gdzie działki są dość małe. Za to po maszyny typu Avant w wypożyczalniach ustawiają się kolejki bo są po prostu bardziej funkcjonalne a moc +20KM w połączeniu z hydrauliką siłową daje osiągi wystarczające w ogrodnictwie.

Koparko-ładowarka to 90% budownictwo - 10% ogrodnictwo
Mini skid typu Avant - 80% ogrodnictwo - 20% budownictwo
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

KamilT pisze: świetna sprawa tylko, że typowa koparko-ładowarka, np. popularny 3cx nadaje się jedynie do ogrodów powyżej 500m2
Też fakt, u nas ogrody mają ponad 1000m2 i nikt nie robi kilku m2 ogrodu bo wychodzą ceny jak za wielkie ogrody... ludzie tego nie rozumieją :wink:
Ogród to nie tylko rośliny tylko budowa nawierzchni i avanciki wymiękają jak mają wykorytować 500m2 podjazdu. :wink:

KamilT pisze:Glebogryzarka? równiarka? koparka łańcuchowa? wertykulator? frezarka do pni?
To jest wszystko dostępne ... wystarczy kupić :wink: wszystko na szybkozłączki.
Janusz777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 mar 2016, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

U mnie przeważają klienci z ogrodami do 500m2, Toro to ciekawy sprzęt tylko w zimę chciałbym złapać jakąś robote przy odśnieżaniu.
Nie słyszałem o ładowarkach Sherpa, ma ktoś doświadczenie z tym sprzętem?
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Sherpa to holenderski sprzęt. Solidny jednak technologicznie jakieś 10-15 lat za Toro Dingo. Co nie znaczy wcale, że są złe. Mimo wszystko bardzo ciężko kupić używaną Sherpę, Avanta i Dingo. Te maszyny są tak dobre, że po prostu mało kto chce się ich pozbywać.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Jeśli masz dość taczki to może transporter gąsienicowy będzie dla Ciebie opcją:
http://www.amapoland.pl/index.php?page= ... 0&prod=678

Co do Dingo to faktycznie ciężko będzie Ci dostać go w cenie, którą podałeś. Pomijam to, że sama maszyna to jedno a dodatkowe akcesoria to drugie. Niemniej jednak pracowałem na TORO i maszyna jest obłędna. Jak ktoś będzie chciał sprzedać taką maszynę to albo dlatego, że ją silnie wyeksploatował albo dlatego, że jest po solidnej awarii. Nie często trafiają się dobre używki :)
Janusz777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 mar 2016, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

To w czym Toro jest lepszy od Avanta czy Sherpy ?
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Ciężko powiedzieć jeśli nie dotkniesz, nie pobawisz się jednym i drugim. Po minucie "zabawy" Dingo nie będziesz chciał go oddać :) mega jakość wykonania, intuicyjna obsługa, mnogość przystawek i ciekawy design (seria 400,500 i 1000). Minus jest jeden - nowe Dingo + kilka ciekawych przystawek = 150,000zl :) Widziałem maszynę po ok.350 godzinach pracy a wyglądala jakby wyjechała z fabryki.
Janusz777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 mar 2016, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

Ok, teraz musimy zejść na ziemię, coś do 50 000 z akcesoriami jak opisałem.
Może ktoś z własnego doświadczenia polecić?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt dla profesjonalisty

Post »

KamilT pisze: Widziałem maszynę po ok.350 godzinach pracy a wyglądala jakby wyjechała z fabryki.
Moja maszyna ma dziś około trochę ponad 900 motogodzin i jeśli nie działa jak nowa (i zdecydowanie tak nie wygląda) to wciąż wykonuje sprawnie swoją pracę, nie psuje się, działa jakby czas pracy jej nie dotyczył.
Janusz777 pisze:Ok, teraz musimy zejść na ziemię, coś do 50 000 z akcesoriami jak opisałem.
Może ktoś z własnego doświadczenia polecić?
Może spodoba Ci się Pasquali? Tylko, że tu nie masz łychy.
http://www.pasquali.pl/tereny_zieleni.html

To jest też dobra i solidna marka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”