Mój ogród wśród łąk część 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Pogoda dzisiaj było jak złoto. Ogłosiłam rodzince, że mam dość świąt i poszłam do ogrodu. Wypiłam kawkę na słonecznym tarasie. O tak, tego mi było potrzeba na dobry rozruch. Pod nóż poszły róże. Niestety, forsycja jeszcze nie kwitnie, ale ja potem nie będę miała czasu. Ileż mam ran kłutych i prawie szarpanych po tej przygodzie to jejuńciu. I prawie oko jedno wydziabane przez jeden niefortunny skłon :D Ale róże mam obrobione :uszy
Popołudniu zarządziłam odkurzenie rowerów i pojechaliśmy na pierwszą w sezonie wycieczkę rowerową. Pięknie było :heja

Efekt mojej pracy w załączeniu :D

Obrazek

Forsycji brakuje jeszcze kilka ciepłych dni

Obrazek

Za to krokusom i przylaszczkom podoba się chłodny charakter przedwiośnia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z to kolejne kfiotki już w kolejce

Obrazek


Uwielbiam cesarską koronę, ale jak kwitnie i jak stoję w dość znacznej odległości :lol:


Obrazek


Znalazłam siewki ciemiernika. Podsypałam skorupkami i poczekam aż podrosną. Może uda mi się tym razem?

Obrazek

Mój maleńki ostrokrzew też dzielnie zniósł zimę. On taki maleńki, a strasznie mnie rozczula, bo był tyci tyci ....jak go przyniosłam

Obrazek

Modrzew też jeszcze troszkę i pokaże swoje miotełki, uwielbiam te drzewa

Obrazek

Spotkałam też kilka zwierzaczków, też się wyraźnie cieszyły ze słoneczka. Motylom nie zrobiłam fotki, były za szybkie. A były i to nawet kilka sztuk ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W warzywniaczku mała zmiana image. Płot wymusił na nas posadzenie żywopłotu, z wiadomych i widocznych powodów. Dlatego też moje małe królestwo zostało świadomie uszczuplone. A nawet dobrze, bo przynajmniej znajdą się najpotrzebniejsze warzywka. Bo popyt mi coś spadł :roll:
Jeszcze będą posadzone brzozy, jest już mały buczek,może modrzew? Ściana lasu będzie :D

Obrazek

Żegnam się z Wami kochani jeszcze świątecznie, chociaż ja już jutro do pracuni pędzę z widokiem na mnóstwo pracy, więc jak to mówią święta, święta i ufff po świętach ;:333

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

No no, mentalność też u nas ta sama ;:306
Na wycieczce rowerowej byłem z babcią w sobotę, ale trzy dni różnicy nie robią :wink:
U mnie forsycja mniejsza :wit
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu :) Też dziś z Emilką wyciągnęłyśmy rowery :) Pięknie nastrajała ta dzisiejsza pogoda - oby jak najdłużej było tak ładnie, choć ja to się zastanawiam, czy to już nie czas na jakiś deszcz.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu, a ja jeszcze nawet kopczyków nie rozgarniam, jedynie pozostałym różom zabrałam gałązki iglakowe. Tak sobie myślę czy tego warzywnika nie będą Ci zasypywać te rośliny z lasu i zmieniać kwaśność gleby, ale pewnie też to wzięłaś pod uwagę :) U mnie ciemierniki też się sieją ;:333 Czarny zwierzaczek do wygłaskania :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Piękne świąteczne słońce otworzyło krokusy!

Ja chciałam też ogłosić koniec świąt, ale pojechałam nad jezioro na ptasi rekonesans. Ale wzięłam nieśmiało przed wyjściem nożyczki do róż i kilka pociachałam. Świerzbiło mnie na więcej, ale się powstrzymałam. Może jutro... (wzięłam wolne).
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu jeden dzień słońca i już krokusy się pootwierały, cudne. ;:oj Przylaszczka ma niesamowity kolor. Niech siewki rosną ładnie, będzie ciemiernikowa rabata. ;:215 Warzywnik już zagospodarowany po nowemu, ;:63 a mój nie tknięty. ;:145 Zwierzaki też poczuły ciepło słońca. :) Ja już rozumiem co to miłość do wnuków. :D Wyjątkowo czynnie spędziłaś dzień.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Witaj Małgosiu :) w końcu wiosna i od razu lepiej człowiekowi się robi . Ja też dzisiaj poszłam w ogród .. a co !

Tych siewek ciemiernika to Ci zazdroszczę :shock: jutro idę szukać pod moimi . Ostrokrzew cudowny ;:167 Ja będę sadziła na płocie rdesty auberta , znasz ?
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Witaj Gosiu,tyle się u Ciebie dzieje,warzywnik już częściowo obsiany,czego zazdroszczę (pozytywnie oczywiście )bo mój nie ruszony, ;:223 kwiatuszków wiosennych rozkwitła taka rzeka ,cudowna jest ta wiosna ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosia i u mnie różyczki poprzycinane, choć forsycji jeszcze nie widzę ;:218
Ja nawet już poodgarniałam kopce, bo pod nimi pędy długie a białe jak albinosy.
Mam nadzieję że teraz już żadne mrozy nie wrócą, które by mi to towarzystwo zniszczyły ;:202
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Jak rany (kłute i szarpane)? Jak oko? Uważaj na siebie ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

:wit
Wczoraj popikowałam kolejną część papryk. Już się boję je liczyć, chyba przesadziłam . Porozdawałam dzisiaj koleżankom, część dostanie mamcia, a jeszcze w kolejce do pikowania czeka żółta cayenne. Gdzie ja to posadzę ? Pikowanie pomidorków zaplanowałam na weekend, bo już dojdą ;:136 Rodzina zaczyna szukać numerów alarmowych ;:173


Mateusz - Bo ruch to zdrowie a mnie po zimie się bardzo przyda, bo samo latanie z motyczką i grabiami nie usprawni wszystkich partii mięśni :D . Forsycja u mnie zapączkowana, ale widziałam w mieście już kwitnącą ;:333

Aguś - Na szczęście spadł deszczyk, bo sucho już zaczęło się robić. Szkoda, że jednak kawałek mamy do siebie, bo fajnie by było rowerami się przejechać razem. Znam naprawdę ciekawe szlaki rowerowe. Jutro na 16 jadę na konie. Masz mój tel, w razie chęci dzwoń :wit

Maryś - I co robisz z tymi siewkami? Zostawisz w gruncie, czy posadzisz do doniczek na powiększenie masy? :D
Zdaję sobie sprawę, że ściana lasu z biegiem lat będzie coraz większa i zagrozi mojemu warzywniakowi. Będę go zmniejszała po prostu, a potem się zobaczy. Na razie wiem, że musi być zielona ściana zasłaniająca i mur i widoczność znaczną na moją posesję ;:224 Sąsiad ma syna, mniej więcej w wieku Zuzy, więc rozumiesz że M działa jak może :;230

Miłeczko - Ach, wolne po świętach. Zazdroszczę, bo to dobry dzień na oddech. Mam czasami wrażenie, że jestem bardziej zmęczona po świętach, niż przed :roll: Ale świąt nie da się ominąć, no przynajmniej ja nie mogę.

Soniu - O tak, tylko słoneczka i jeszcze raz słoneczka brakuje. Z resztą jakoś damy radę ;:333

Betinko - Ale buk na zimę robi się brązowy i mało fajny zimową porą. Chyba wolę świerki i brzozy ;:136

Violka - Znam rdest, urośnie Ci ogromny potwór. Ładny, podoba mi się. Nawet myślałam o nim, ale koleżanka mnie postraszyła, że bardzo ekspansywny. Jak masz gdzie i Ci nie przeszkadza, to posadź. Mi się bardzo podoba kokornak, ale też nie mam miejsca, żeby nie przeszkadzał. Oj, ileż ja mam chciejstw ;:224
Ostrokrzew to był tyci tyci badylek znaleziony w lasach w Saarlandzie. Jak urośnie to będzie dla mnie miła pamiątka ;:333

Martuś - Obsiałam warzynik, bo znalazłam czas i chęci, a to nie zawsze w parze ;:224 Poza tym, zbliża się dość pracowity dla mnie okres w pracy i bałam się, że w porę nie zdążę. Codziennie coś tam po trochu dłubię, sadzę, sieję...Lubię to robić :wit

Zuza - Już żadnych mrozów nie będzie ;:196

Jacku - E tam, nie takie rany się przeżywało. Oko całe, bo w porę zrobiłam unik, ale kurka muszę bardziej uważać na te moje krzaczorki. :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Gosiu ja uwielbiam paprykę. Jeśli masz jej aż tyle to ja mogę odbierać co drugą skrzynkę zbiorów. ;:131 Wcale się nie pogniewam. :lol:
I Kochana masz rację... ufff po świętach...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu czasem wykopuję do doniczek, ale najczęściej jak mnie ktoś odwiedza i chce... to mu wykopuję :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”