Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj Lucynko, wróciłam po świętach, szczęśliwa bo z wnukami je spędziłam, a teraz wracam do rzeczywistości, u nas dziś pada, więc pobawię się w siewkach, trzeba już zrobić troszkę porządku, parę doniczek do namiotu wyniosłam nawet :wit
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7865
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj Lucynko :wit
U mnie pada dzisiaj deszcz ,a jak jutro zaświeci słonko toooooo,to nie wiem co będę robić ;:306 .
Zdróweczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynka pewnie już na działeczkę pomknęła! Tam wiosna szybciej niż u mnie! ;:224
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Papryczki po pikowane ,dostałam na wymianę od koleżanki lobelię białą i niebieską ,Boże to dopiero była zabawa z pikowaniem ,cienkie jak włosy ;:oj .Pomidory też już ładnie wyszły ,w piekarniku już po trzech dniach zaczęły się wykluwać ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Kochani, Witam Was poświątecznie bardzo serdecznie! ;:167
Ale mi się rymło....
Całe dwa świąteczne dni poświęciłam wyłącznie rodzince, a teraz już wróciłam na łono naszej forumowej rodziny. ;:4
Pogodę mam ciągle piękną, słoneczną i ciepłą. Tylko wiatr z każdą godziną przybiera na sile. Prawdopodobnie albo przypędzi, albo rozpędzi jakieś chmurzyska. Się okaże. ;:224

Agatko - spalarnia wykonana z bębna starej pralki. Początkowo pełniła rolę grilla, zanim dorobiliśmy się oryginału. ;:306
Teraz służy jako spalarnia i też dobrze się sprawuje.
Wiosenne, choć nie tylko, rośliny cebulowe bardzo lubię, zwłaszcza krokusy, bo wcześnie zakwitają. ;:333

Dorotko 71 - też byłam na działce na świątecznym spacerku. Jednak nie założyłam czapeczki i dzisiaj muszę siedzieć w domku. W dodatku obawiam się, że jeszcze co najmniej dwa dni tak posiedzę. Trudno. Za głupotę też się płaci, choć nieco inną walutą. ;:108

Danusiu - dziękuję ;:196 i cieszę się, że wiosna i do Ciebie nareszcie zawitała. :tan

Marysiu [Maska] - ;:196
U Ciebie goście się zmieniali, a ja miałam ciągle tych samych i cały swój świąteczny czas im poświęciłam. Ponieważ rzadko zaglądają, to należy im się nieco więcej uwagi z mojej strony. Najważniejsze, że święta minęły w fantastycznie rodzinnej atmosferze. ;:215

Aniu - dziękuję za świąteczne odwiedziny. ;:180
Jak się domyśliłaś, czas świąteczny upłynął mi w ciepełku rodzinnym. ;:3

Kasiu [Kasiula] - bardzo mnie to cieszy. ;:303
W końcu kiedy, jeśli nie podczas świąt, można tak bezkarnie opróżniać talerze ..... Później będziemy się martwić o ewentualną nadwagę. :;230

Iwonko [oo..] - cieszę się Twoim szczęściem pobytu z wnukami. Nabrałaś dzięki nim nowego wigoru i teraz robota w rękach będzie Ci się paliła. Muszę się wziąć w garść, bo nie nadążę za Tobą. ;:108
Też dzisiaj trochę swoje sieweczki porządkowałam i stwierdzam, że za szybko mi niektóre rośliny rosną. Nawet te, które już jakiś czas temu wyekspediowałam na balkon. ;:224

Alicjo - u mnie jeszcze nie pada, ale ponoć będzie. Na razie mam słoneczko, ciepełko, ale siedzę w domku, bo jakiś katar w towarzystwie chrypki mnie dopadł. ;:145 Niby to nic takiego, ale wolę nie ryzykować.
Tobie też zdrówka życzę. ;:196

Reniu - no co Ty ... dzisiaj w domu urzęduję, bo za głupotę trzeba płacić. A ja po głupiemu z gołą głową w pierwsze święto na działkę sobie poszłam. ;:222

Tereniu [tencia] - lobelię pikowałam dwa razy, wyrosła mi jeden raz i już się nie bawię z tymi maleństwami. Przynajmniej na razie...
Jak to? W piekarniku pomidory uprawiasz? ;:111


Teraz pokażę Wam moją wiosnę na działce w Niedzielę Wielkanocną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w domu ...

Obrazek

Zapomniałam o jeszcze jednym kwiatku.
Obrazek

Miłego wieczoru.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Tak Lucynko ,pomidory sieje i do piekarnika ,bawię się już tak trzy sezony.Teraz jestem o tyle mądrzejsza ,że każdą odmianę sieję w osobnym pojemniczku .Zawijam w folię i już po trzech dniach zaczynają się pojawiać siewki to ja je szybko na parapet i tak czekają do pikowana ;:215
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynko piękne te grupy krokusów. Muszę u siebie zrobić taki myk. O wiele ładniej niż kilka pojedynczo. Wiosna i do Ciebie przyszła :).
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynko, ale u ciebie porządeczek :shock:
Ja za swoje włości biorę się w czwartek i weekend.
Agata
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj, Lucynko w pięknym, wiosennym dniu. Widzę, że już obleciałaś znajomych, oplotkowałaś , co trzeba, i bierzesz się do roboty. Ja również.
P.S. Jedna uprawia dalie na strychu, druga pomidory w piekarniku... Cuda, panie, CUDA!
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Widzę, że wiosna poszła u Ciebie jak burza. Piękne kwitnienia.
A o czapeczce to jeszcze niestety pamiętać trzeba. Później głowa boli i człowiek ogólnie przeziębiony. ;:222
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Witaj Lucynko po świętach! ;:168
Widzę że udało się odwiedzić działkę, a tam wiosna poszła tak do przodu że przegoniła moją ;:oj
Te pasiaste krokusy mi wyginęły i dziwnym trafem pojawiły się po nich żółte ;:oj
W ogóle krokusy chodzą mi po ogrodzie i w różnych miejscach się pojawiają :uszy
Teraz to już będziemy znikać w ogrodach, bo pogoda na to pozwala ! a jak Twoje siewki czy już się wietrzą na balkonie? ja się zastanawiałam czy nie wystawić moich, ale wzięłam się za konkretną pracę i nie chciano mi się z nimi latać ;:224
Miłego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Tereniu [tencia] - jak to jest z tym piekarnikiem? Czy Ty go podgrzewasz? Czy tylko o tę ciemność chodzi?
To znaczy chciałabym wiedzieć więcej na ten temat. Na czym polega ten wysiew w piekarniku. ;:108

Asiu [cyganka] - są u mnie i pojedyncze, ale to te, które same się wysiewają i wędrują po całej działce.
Jednak w grupie faktycznie ładniej wyglądają. ;:333

Agatko - porządki zrobiłam jeszcze przed świętami, ale i tak jest co na działce robić.
Jeszcze kopczyków różom nie rozrzuciłam. ;:7

Izuniu - fakt, dziwnych rzeczy o uprawach się dowiadujemy.
Jednak skoro dziewczyny takie rozmaite metody stosują i mają efekty, to znaczy, że są dobre. :tan

Dorotko - no ja właśnie tak ogólnie. Głównie dokucza mi katar i chrypka. Niby nic takiego, ale męczy. ;:222

Marysiu [Maska] - przypomniałaś mi, że gdzieś się zapodziały moje żółte krokusy. Zupełnie zapomniałam, że takie istniały na mojej działce. ;:131
Moje krokusiki też wędrują po działce. Rozsiewają się chyba, bo ja je sadziłam tylko w grupach. ;:204
Oj, będziemy znikać w ogrodach! Tylko pogoda musi nam na to pozwolić. U mnie przed wieczorem niebo zasnuły ciemnogranatowe chmury. Ciekawa jestem jutrzejszej pogody. ;:202
Część moich siewek i sadzonek już od jakiegoś czasu na balkonie, ale w foliaku zasuwanym na nocki. Póki co żadnej roślince nic się nie stało. Przeciwnie: zrobiły się ładniejsze. Tylko że to raczej słoneczko tak na nie zadziałało. Bo te na parapetach też pięknie podrosły i wyładniały. Jutro je obfocę.

Dobrej nocy, kolorowych wiosennych snów i ciepełka na jutro, kochani. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 4

Post »

Lucynko, ileż już kwiecia u Ciebie ;:oj Krokusiki skradły moje serce ;:196
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”