Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Światło światłem, ale ważna jest również wilgotność.
Moje wątki
Festina Lente
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Moja rozsada częściowo :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Biotit - wilgotność czego - ziemi czy otoczenia rozsady?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
nertu
100p
100p
Posty: 174
Od: 6 kwie 2014, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Hej
Mam takie pytanie do starych forumowiczów.
Jakiś czas temu był taki temat stosowania (chyba) OW do oprysku rozsady.
Czy nadal stosujecie OW na tym etapie, czy to przeszłość czy mnie się coś pomyliło?
Pozdrawiam
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w twoje życie. - Ola
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Jak każdy inny związek jest zalecany, gdy brakuje jakiegoś pierwiastka, np. brak wapnia w glebie, można dolistnie zasilić, co da szybki efekt go w uzupełnieniu. Ale gdy jego jest w nadmiarze w glebie, to raczej pogorszymy.
Tak samo można wykonać oprysk saletrą wapniową, saletrą wapniową magnezową, cytrynianem wapnia.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1961
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Joze, masz w korkach po 2 sadzonki, na pewno w odstępach, więc czy nie prościej byłoby korki przeciąć na pół i sadzić do doniczek razem z korkiem i głębiej. Korki nie są aż tak wysokie, żeby nie można było głębiej je umieszczać.
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

nertu pisze:Hej
Mam takie pytanie do starych forumowiczów.
Jakiś czas temu był taki temat stosowania (chyba) OW do oprysku rozsady.
Czy nadal stosujecie OW na tym etapie, czy to przeszłość czy mnie się coś pomyliło?
Pozdrawiam
Ola, ja robię opryski co 2 tygodnie. Stosuję też HT i tak raz w tygodniu dostają HT, raz OW. Widzę że dobrze po tym wyglądają, więc nie przestaję. Różne czytałam opinie i wybrałam tę, żeby robić profilaktyczne opryski, tym bardziej, że nie chcę stosować ostrych środków chemicznych i wolę przeciwdziałać. Tylko rozcieńczam troszkę bardziej niż w przepisie.

Aha, jeszcze ważne - stosuję go tylko na pomidory i papryki. Zrobię próbę na bakłażanach. Delikatną rozsadę ziół można spalić. Raz przez przypadek popryskałam nalewką HT po bazyliach i wypaliło ją.
Awatar użytkownika
nertu
100p
100p
Posty: 174
Od: 6 kwie 2014, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

LaKamila dzięki za odpowiedź.
Nie mogłam znaleźć tych informacji na forum, nie wiem czy źle szukam czy one zniknęły
Mam jeszcze takie pytanie, od kiedy zaczynasz stosować OW I HT? Zaraz po rozsadzie czy później?
Ja mam tylko pomidory, więc pytanie ich dotyczy ;:138
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w twoje życie. - Ola
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Ja tylko poradzę, żeby z głową i rozsądkiem podchodzić do nadmiarowych oprysków rozsady.

Czy zdrowemu, dobrze odżywionemu, wybieganemu na powietrzu i słońcu dziecku pakowalibyście "na zapas" i "na wszelki wypadek" dodatkowe witaminy, suplementy i inne?

A co do nadmiarowego nawożenia rozsady warto zapamiętać, że głodnego człowieka łatwiej nakarmić, niż otyłego odchudzić.
Z pomidorami jest dokładnie jak z ludźmi :D
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

Ola, odpowiem Ci jak robię, ale jak widać, nie mogę zagwarantować że to dobra metoda. Zaczęłam opryski, jak roślinki miały po jakieś 4 liście właściwe (były już po pierwszym pikowaniu). Na początku zrobiła próbę na jednym, czy nic mu nie będzie, ale wydaję mi się ze na drugi dzień wyglądał lepiej niż reszta, więc zastosowałam na całą rozsadę.
Z tym suplementowaniem dzieci nie wiem jak jest, bo ich nie mam i sama nie jestem ich zwolennikiem. Ale np. witaminę D zawsze sobie dostarczam zimą, kiedy jest niedobór słońca, a chcę żeby moje pomidorki były silne, bo na balkonie bywa różnie - czasem wiatr, czasem deszcz zacina :)
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

badzia pisze:Joze, masz w korkach po 2 sadzonki, na pewno w odstępach, więc czy nie prościej byłoby korki przeciąć na pół i sadzić do doniczek razem z korkiem i głębiej. Korki nie są aż tak wysokie, żeby nie można było głębiej je umieszczać.
Tak, mam po dwie sadzonki w odstępach oczywiście, dla mnie to był taki eksperymentalny wysiew i do tego użyłem chyba 5 letnie nasiona. Dlatego siałem podwójnie, tak dla pewności, no i wyszły mi prawie wszystkie. :) Dzisiaj mam zamiar je przepikować, no to zobaczę, czy i jak to się da rozdzielić, bo sadzonki są prawie na wierzchu. Co do korków to zobaczę, będzie albo cięcie, albo prucie w celu oddzielenia i wyłuskania sadzonek. Wolałbym pikować bez korków, bo mam niskie, bo tylko 8 cm wysokości doniczki, a moje korki mają 4 cm.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozsada- wszystko o produkcji rozsady warzyw

Post »

To żeby zmienić temat, wsadziłam dziś kiełkujące nasiona dyń i cukinii do ziemi. Nie wszystkie nasiona mi wykiełkowały na ręczniku papierowym i nie wiem, czy jeszcze na nie poczekać, czy lepiej wsadzić w ziemię?
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw

Post »

Większość do gruntu, jedna lub dwie cukinie do donic. Dynie wystawię na balkon, jak tylko pojawią się pierwsze listki, więc nie powinny szybko rosnąć. A w razie czego wsadzę w większe doniczki i poczekają. :) One mają długo okres wegetacji, więc wolę się teraz przemęczyć.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”