Borówka - NAWOŻENIE

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie wiosenne

Post »

Tutaj jest pełna wiedza na temat nawożenia borówki - zapraszam http://www.borowka.biz.pl/pl/uprawa-borowki?start=4
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 334
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Post »

Witam,

zrobiło sie juz ciepławo dzisiaj 20-22 stopnie i zastanawiam sie czy jeszcze poczekać czy może już sypnąć Florovit do borówek pod krzaczki.

Co radzicie ?
Płeć: Mężczyzna
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czy już podsypaliście nawóz do borówki amerykańskich ??

Post »

Ja sypnęłam już w sobotę
Blade
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 kwie 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Witam , szukam informacji dotyczacych nawozenia borowki i nie moge uzyskac odpowiedzi na moje pytania , bardzo licze na wasza pomoc , a wiec tak , mam na dzialce 4 krzaczki borowki drugi rok lecz bardzo slabo rosna wydaje mi sie ze sa takie jak je kupilem w tamtym roku niczym nie nawozilem i pewnie to byl moj blad , dlatego tez chcialbym w tym roku przyslieszyc ich wzrost , czy wystarczy jak będę stosowal gotowe mineralne nawozy dla borowki czy lepiej kupic siarczan amonu lub saletrzak amonu a moze mocznik ??? Od czytania informacji w internecie pogubilem sie i nie wiem co da lepszy efekt , niby mocznik ma najwięcej azotu ale chyba nie zakwszasza gleby , wiec chyba najbardziej odpowiednim bylby siarczan amonu albo saletra amonowa siarczan niby dziala dluzej a saletra szybciej , wiec co lepsze ???? No i w koncu czy lepiej rozsypac taki nawoz np.siarczan amonu czy lepiej rozpuscic w wodzie i nim podlac????
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Blade, ja swoje borówki w zeszłym roku podlewałem siarczanem amonu, łyżka stołowa na konewkę 10l wody dobrze rozpuszczona co dwa tygodnie podzielona na dwa krzaczki. Przyrost i owocowanie były bardzo zadowalające :D, nie mówię, że nie ma innych sposobów, ale to sprawdzona metoda.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Blade, a jaką dałeś glebę pod borówkę? Co do nawożenia to przy czterech krzaczkach lepiej kup dedykowany nawóz dla borówek bo siarczan amonu ma azot i siarkę a borówce potrzebne są też inne pierwiastki. Ja w tamtym roku sadziłem pierwsze borówki i nawoziłem tylko nawozem do borówki. Przyrosty piękne, jak w tym roku będą tak rosnąć to będę bardzo zadowolony. Sprawdź tylko czy taki nawóz zawiera siarkę bo miałem jeden który w składzie siarki nie miał. Ostatnio widziałem w sklepie ogrodniczym nawóz do borówki z mikroelementami 3kg za 15zł gdzie w marketach 1kg kosztuje nawet kilkanaście złotych.
Pytanie do tych którzy nawożą siarczanem amonu. Jak dostarczacie mikroelementów? Wystarczy raz na sezon czy przy każdym nawożeniu siarczanem amonu? Jakie mikroelementy najlepiej kupić?
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Mikroelementy uzupełnia się tylko przy objawach niedoborów. Do uzupelnienia mikroelementów mikrovit.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4297
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Blade pisze:Witam , szukam informacji dotyczacych nawozenia borowki i nie moge uzyskac odpowiedzi na moje pytania
Witaj na forum!
A czy szukałeś w czym i jak sadzi się borówki??
Teraz pytasz 'jak uzyskać rude włosy', ale nie wiemy czy masz blond, czy czarne. Najpierw napisz jaką masz glebę i jak posadziłeś owe borówki; np. jeśli po prostu w rędzinie, to wykop i posadź prawidłowo od nowa, żaden nawóz im życia nie przedłuży.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Blade
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 kwie 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

A wiec tak :) borowki sadzilem w dolki w ktore wymieszalem ziemie z dzialki z torfem kwasnym w stosunku 1:1 oraz ściółkuje kora sosnowa , w tamtym roku zaowocowaly choc nie wszystkie jednakowo , dwie borowki jak na takie male krzaczki daly nawet sporo owocow kolejne dwa prawie wogole , wiec myslalem ze z roku na rok bedzie coraz lepiej ale borowka choc owocowala to praktycznie nic nie urosla nawet nie wypuscia nowych pedow i to mnie najbardziej martwi
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Krzaki były kupowane zapewne w doniczkach. Jak wyglądały korzenie? jeśli były bardzo zwarte (w kształcie doniczki) to czy je rozluźniłeś przed sadzeniem?
Blade
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 kwie 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Yyyy nie tego nie zrobilem , wlozylem cala bryle w wczesniej przygotowany dolek , czy to moze byc powod???
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Jak bryła korzeniowa była bardzo zwarta, to najczęstszy powód powolnego wypadania każdej rośliny, czasem po zimie zostają suche badyle. Ja bym jednego najsłabszego wykopał i sprawdził..

edit. Tak wyglądają zwarte korzenie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p5520451
Blade
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 kwie 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

A jeśli wykopie i okaze sie ze miales racje to czy nie da juz sie nic z tym zrobic , krzaczek bedzie do wyrzucenia i trzeba bedzie kupic nowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”