Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

O widzisz, a ja przeszukuję Twoje poprzednie wątki żeby znaleźć info o tym kiedy siać fasolę na rozsadę.
Siostra mieszka niedaleko Ciebie bo na Chełmszczyźnie. Pomidory w tunelu ma już od tygodnia. Wczoraj ( po 5-tej rano) było u nich +3. Pomidorom nic się nie stało. Może jeszcze się przebarwią czy coś, na chwilę obecną jest ok.

Mam groszek z rozsady. Ze 3 tygodnie w polu a nie widać kompletnie by rósł. Chyba nazwa "sześciotygodniowy" będzie w tym roku dla żartów używana. Nie ma opcji by w tak krótkim czasie nadawał się do konsumpcji. Trochę żal bo rośnie jako przedplon dla pomidorów. Trzeba będzie kombinować.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku, czy rozsadę pomidorów czymś nawozisz? Ja na razie podlałam tylko raz biohumusem.
Basia
Awatar użytkownika
ona1234
200p
200p
Posty: 334
Od: 25 mar 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuszczów/Lublin
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku może chcesz odsprzedac hosty ? jeśli tak to byla bym chetna.
Zapraszam do mojego wątku ogrodowego
Niby nic a tak to się zaczęło
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Jolu fasolkę z rozsady już można w domu wysiewać. Przeważnie produkcja rozsady fasolki szparagowej wynosi 3-4 tygodnie. Co do groszku to ja się w jego uprawę nie bawiłem ale i tak masz kilka możliwości a) groszek zdąży dorosnąć b) nie zdąży a rozsadę posadzisz w groszku (być może przerzedzając trochę groszek) c) przetrzymasz troszeczkę rozsadę pomidorów wsadzając do doniczek d) zetniesz groszek a posadzisz pomidory.
Basiu Tak- nawożę swoje pomidorki był to między innymi Ligno Super NPK (Agrarius), Florovit Uniwersalny i jakiś specyfik od Piotra (Biotit) 6:20:20. Muszę pomyśleć o jakimś nawozie z dużą zawartością magnezu bo mam kilka odmian o zwiększonym zapotrzebowaniu na ten pierwiastek.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta bujna zieleń za tulipanami to podagrycznik. Niestety zawsze lituję się nad porzeczkami i agrestem więc w ich korzeniach kłącza mają się doskonale a potem błyskawicznie rozrastają się na boki. Na kolejnym zdjęciu 2 rzędy bobu i kapusta pekińska. Na 3 zdjęciu pierwsze prace nad uporządkowaniem skalniaka. 4 zdjęcie-widok od wschodu- zielona kępa od przodu to łan kamasji.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Wszystko ładnie i dokładnie , ale chyba Pan zapomniał o 1 szczególe. Czy wiadomo o co mi chodzi? :D
Moje wątki
Festina Lente
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Nie może być!? Czyżby zależało Ci Piotrze na kłączach podagrycznika? ;:300
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Pudło.
Już Ci odpowiadam, żeby Ciebie nie trzymać w niepewności. Brakuje wędzoka. :D
Moje wątki
Festina Lente
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

;:oj Na wędzarnię mnie nie namówisz ale mam sąsiada który ma wędzarnie a ja myślę o uwędzeniu serka.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemek, był u ciebie przymrozek z piątku na sobotę?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Fasolka Bartava (28 pierścieni) i Rocdor (48 pierścieni) wysiane. Do ziemi trafiły również podkiełkowane nasiona ogórków (Panandra, Octopus i Atomic). Przymrozki były z czwartku na piątek i z piątku na sobotę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

W Wlkp przez najbliższe 2 dni też mają być przymrozki. Sąsiadki dzisiaj prawiły, że nie pamiętają już kiedy to był tak zimny długi weekend majowy żeby się nie dało spać na działce. Tak patrzę na prognozy sprzed lat i w 2007 w Poznaniu były 21. Różnica kolosalna. Aż mi tęskno do takich temperatur.

Rzodkiewkę masz Przemku pierwsza klasa. Sianą w marcu nie zbiorę. Nie ma czego. Ledwo kilka liści jest. Siana na początku kwietnia już jest większa. Tą marcową możliwe, że wysuszyło. Podlałam może ze 2 razy i tyle. No nic, nasiona nie są drogie.
Pozdrawiam Jola
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Heliotropy nie przepadają za niskimi temperaturami więc muszą jeszcze przez jakiś czas pomęczyć się w domu. Przeważnie nie przycinałem heliotropów ale ponieważ przez kolejne kilka dni w tunelu nie byłoby im za dobrze więc zostały przycięte i powędrują pod rozstawioną rozsadę pomidorów. Prawdopodobnie trafią też do większych pierścieni bo za szybko przesychają. Dzisiaj nastąpiło pożegnanie z rzodkiewkami uprawianymi z rozsady-rozmiar XXL. Część żeniszków z multiplatu trafiło do doniczek ale nie chciało mi się ich rozdzielać więc większość roślinek i tak rośnie w dużym zagęszczeniu. U kalarepek zaczyna się wytwarzać zgrubienie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”