Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Same się tak ładnie rozkrzewiły :) A potem oberwałam liście od dołu z głównego pnia i ładne drzewko wyszło.
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Bardzo ładne drzewka Ci wyrosły, postaram się poprowadzić swoje podobnie :D jak na razie prą do góry ale myślę, że już niedługo zaczną się krzewić, mają dwa miesiące, więc jest jeszcze trochę czasu :D
gordie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 gru 2015, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam na spodniej części liści papryki zrobiło mi się coś takiego, czy to jakaś choroba bo szkoda by mi było wyrzucić takie duże sadzonki.
Obrazek
Obrazek
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mam dwa pytanka, do jakiej wielkości docelowych doniczek przesadzacie swoje hoty?, który parametr ma większe znaczenie wysokość czy średnica doniczki?
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Cześć.
Wyszło tak, że mam kilkanaście sadzonek annuumów, które są strasznie wyciągnięte. Mają obecnie po ponad 30 cm wysokości, a niestety czeka je jeszcze transport 100km na działkę, gdzie wylądują w gruncie. Mocno obawiam się, że przy tej wysokości nie przetrwają transportu. W związku z tym mam pytanie. Czy jeżeli teraz przytnę je na wysokości około 15 cm to czy pęd odbije później z miejsca przycięcia? A może powstaną dwa pędy? Pytam, bo nigdy nie przycinałem swoich papryczek. No i czy w ogóle to jest dobry pomysł?

Rozbiegane sztuki wyglądają obecnie tak:

Obrazek

Pomyślałem, że mógłbym je poprzycinać mniej więcej tak:

http://www.imgur.com/J53ULum.jpg
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mi annumy sarny przycięły i później super rosły, rozkrzewiały się. Zobacz na pierwszą str. mojego wątku.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
gladkib
200p
200p
Posty: 229
Od: 17 lis 2013, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Możesz je ogłowić, wypuszczą wtedy więcej przewodników i bardziej się rozkrzewią. Nie wiem co wy macie z tymi paprykami, moje są zawsze takie niskie i mają krótkie międzywęźla, chyba to wina odmiany.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mam pytanko. Czy to co widać na zdjęciu to jakiś rodzaj pogrzybicznej infekcji siewki typu zgorzel? To rozsada Purple Cayenne. Jakiś czas temu pojawiło się pęknięcie, które bliznowacieje, ale bardzo wolno. Jest czyste, wygląda w zasadzie tak jakby roślinka zbyt szybko rosła i pękła, albo jakby ktoś ją na tej wysokości delikatnie naciął nożykiem. Tkanka nie ma żadnych odbarwień, nacieków, dziwnych guzków czy innych obcych elementów, nie drewnieje też. Sama roślina wygląda na zdrową, w zasadzie to jest największa z 3 sztuk tego gatunku i z tego powodu szkoda mi ją likwidować. Nie wiem na ile ta wada dyskwalifikuje ją, czy może być groźna dla innych rozsad i czy jest jakiś sposób by roślince pomóc typu pasta ogrodnicza na zmienione miejsce by w miarę wzrostu rana się nie powiększała. Może ją zabandażować ;:218 ?
Obrazek

Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Sama piszesz,że się zarasta,to po co przeszkadzać? Roślina leczy się we własnym tempie,nie w tempie ogrodnika.Może przypadkowo mocno zgięłaś papryczkę przy podlewaniu i skórka nie wytrzymała?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Okey, czyli nie tykać, i nie panikować, nie likwidować -to nie żadna zaraza. Dziękuję. Być może było tak jak mówisz, czyli jakieś uszkodzenie mechaniczne, którego nie zarejestrowałam, ale jako że to mój pierwszy rok z paprykami wolałam się upewnić.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Chyba powinnam już niektóre papryki przeprowadzić delikatnie do doniczek, spora ich część kwitnie na całego. Nie przycięłam dolnych liści choć tak planowałam, w ciepły dzień jak udało mi się wynieść je na zewnątrz musiałam pilniej zająć się problemem przędziorka szklarniowca, oberwałam tylko najgorsze listki. W rogu każdego liścia wyrasta pęd, u pomidora byłby to wilk, ale u papryki taki pęd zostaje, zgadza się?

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Skoanna pisze:Okey, czyli nie tykać, i nie panikować, nie likwidować -to nie żadna zaraza. Dziękuję. Być może było tak jak mówisz, czyli jakieś uszkodzenie mechaniczne, którego nie zarejestrowałam, ale jako że to mój pierwszy rok z paprykami wolałam się upewnić.
Nie ruszaj.Najtrudniej naprawić coś co działa :D .
zielonyogrodnik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 kwie 2016, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Od paru dni zauważyłem jakiś problem na liściach moich papryczek (najbardziej widoczne jest to na Habanero, ale i u pozostałych zaczynam zauważać ten problem), próbowałem samodzielnie szukać odpowiedzi co im dolega i wywnioskowałem, że jest to niedobór magnezu.

Obrazek
Obrazek

Mam rację czy to jednak coś innego? Dodam tylko, że te przebarwienie ma miejsce tylko w tych żyłkach pomiędzy liśćmi. Jeśli to niedobór magnezu to wyczytałem, że najlepszy będzie siarczan magnezu. W jakich ilościach go zastosować i w jakiej formie (rozpuścić w w wodzie i podlać / podsypać pod roślinę?). Papryczki były karmione przez ostatni czas tylko wodą, wcześniej dostały pół dawki nawozu Substral Pomidoro (NPK 4+3+8), a wczoraj zaserwowałem im normalną dawkę papu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”