Moja przygoda z roślinami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witajcie ;:138
Nareszcie pada deszcz, zaczął padać o 14 i nadal pada a jest już 21:17 Cuda, Cuda. Taki ładny deszcz. :tan :tan :tan


clem3 Na agrowłókninie truskawki mają ciepło i dobrze rosną. Ja sobie nie wyobrażam innego sposobu ponieważ nie mam czasu na walkę z chwastami, a uwielbiał słodkie własne truskawki. Co do młodych sadzonek to mam zostawiony z jednej strony poletka truskawek o całej długości 40 cm rabatkę gdzie uprawiam pomidory lub paprykę lub coś innego tak żeby było dużo miejsca na ukorzenianie truskawek np. pomidory sadzi się dość rzadko a na dole mogą spokojnie mnożyć się truskawki. Choć często jak zmieniam truskawki to tych samych nie sadze chyba że są to naprawdę wspaniałe odmiany, jeśli są przeciętne to próbuję z nowymi odmianami od znajomych lub kupuję sadzonki choć często wszyscy chcą odemnie tych ukorzenionych bo po tylu latach mam dobre odmiany i smaczne.


Pozdrawiam. ;:180

Ja dziś na waciki poukładałem ogórki, dynie, cukinie, dynie ozdobne. Z ogórków wybrałem: Zefir F1, Avatar, Hermes Skierniewicki F1. Cukinie tradycyjnie: Lajkonik, Soraya.

Większość dyń jest dla kur. Dla nas tylko jedna mniejsza na przetwory, ale cukiniami się nie dzielę z kurkami. :;230 ;:306



ObrazekObrazek

Obrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Fajnie że ci deszcz podlewa :D Ja akurat mocno za nim nie tęskniłam, ale pamiętając poprzedni rok nie narzekam na niego wcale :wink:
Ja bym nie chciała stracić swoich truskawek ;:185 Ale tak jak piszesz można by zostawić jeden lub dwa rządki na swobodny rozrost.
A co to za sposób z tymi wacikami? :?:
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witajcie. ;:138
Ciepło i wiosennie. ;:3 Grządki pod ogórki przygotowane, borówki podsiane, ogórki na rozsadę wysiane, fasolnik chiński już wschodzi, smagliczka nadmorska w inspekcie już wschodzi, i tak te dni szybko mijają. Jutro już majówka, po majówce po 15 już wszysko będzie można wysadzać - już się nie mogę doczekać. ;:224


clem3 Najlepiej jest zostawić rządek czy dwa i wtedy masz sadzonek do wyboru do koloru. ;:108 A na wacikach są nasiona dyń, bo chcę je już wysiać ale w ziemi dużo nasionek gnije, a tak to je podkiełkuję na wacikach a potem do doniczek. ;:65

Pozdrawiam. ;:138

Tulipanowo. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witaj. Dawno mnie nie było i widzę u Ciebie wspaniałą i kolorową wiosnę ;:3 .Tulipanów masz mnóstwo do wyboru do koloru ;:333 . Tyle torebek z warzywami , że będziesz miał co robić ;:224 . Ja ograniczam się w tej materii :oops: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Piękne tulipany ;:63 Ja najbardziej lubię pełne :D Wsadzałem jesienią ok. 100 cebulek to zostało może 10 :?
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Rafale! wiosna u Ciebie piękna , kolorowa .Tulipany super! truskawki wyglądają imponująco . Jeśli mogę Ci doradzić z siewem szpinaku- w przyszłości wysiewaj zimowy/ odm. Zimowy Olbrzym/ - wiosną będziesz miał dorodny i długo nie zawiązuje kwiatów.Ja chciałabym dynię tę ozdobną , intensywnie pomarańczową , niewielką . Czy znasz tę odmianę???Pozdrawiam Bogusia
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Fajny patent z wacikami ;:333 Zdradzę bratu, bo on uwielbia dynie. Tulipany przepiękne ;:63
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Rafale jak się sprawdzają waciki? ja wysiałam ale do ziemi w namiocie arbuza i dynię bezłupinową, tylko to chciałam mieć ale nic nie wschodzi, muszę pogrzebać w ziemi, bo może ja tam nic nie mam ;:202
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Śliczne tulipany, Rafiku! ;:63 ;:63 ;:63
Moje ulubione kwiaty wiosenne. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witajcie. ;:138
Po majówce mało czasu, bo zrobiło się ciepło, ale deszczu brak. Pietruszka, marchewka, groch, szpinak i cebula szalotka - już są spore i nie muszę ich oglądać przez lupę. :;230 Dziś wysadziliśmy mizerną rozsadę cebuli 'Globo', może coś z niej będzie. ;:333

ewelkacha88 Dziękuję. ;:180 Siej warzywka, bo swoje są najlepsze. ;:108


seba1999 Dziękuję. ;:180 Coś słabo powschodziły, rozumiem ten ból jak się na jakąś roślinkę czeka a tu psikus. ;:185


bwoj54 Dziękuję. ;:180 Wysiałem ten szpinak o którym mówisz, miałem go wysiać w listopadzie ale zapomniałem. ;:223 A o która dynie Ci chodzi może masz jej zdjęcie?


bwoj54 Dziękuję. ;:180


iwona0042 Prawie wszystkie nasionka pusciły kiełek i teraz są w ziemi, ale jeszcze żaden nie wyszedł, zobaczymy co z tego wyjdzie. ;:131


plocczanka Dziękuję. ;:180

Pozdrawiam. ;:138


Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Rafale, trzeba przyznać ,ze w tym roku tulipany długo kwitną ;:215 Piękny widok!
Nie mam zdjęcia dyni , szukałam w sklepach ogrodniczych i marketach...znalazłam interesujący mnie kolor ale ... olbrzymia. Chyba,ze nie wyrośnie olbrzymia ;:306 ...spróbuję ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

Witaj Rafale, piękne masz te tulipany. I Taras kolorowy już, a u mnie na razie szaro :( Walcze z jakimiś robalami na oleandrze :shock:
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja przygoda z roślinami

Post »

bwoj54 Dziękuję. ;:180 Do tej pory było dość chłodno i tulipany się trzymały, a teraz robi się gorąco i z dnia nadzień wyglądają gorzej, ale dobrze że jest już ciepło. A może Ci się spodoba taka dynia, jadalna ale ładnie też się prezentuje. Dość mała (około 2kg) wyraźny kolor (czasem prawie czerwone).


Obrazek



piortkowice Dziękuje. ;:180 Oleandry są takie ładne, ale ja nie mam do nich szczęścia. ;:185


Pozdrawiam. ;:138 ;:3
A dziś przypomniałem sobie że jeszcze buraczków nie wysialiśmy, zawsze siejemy późne odmiany, więc zdążą urosnąć. ;:65


ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”