Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Trixi11
100p
100p
Posty: 121
Od: 27 lut 2015, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bawaria-Niemcy

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Chcesz wszystkie 3 do jednej kastry ? U mnie rosna po 2 w 65L , a ziemie mialam z ogrodu z dodatkiem perlitu.
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie rosną w różnych donicach w zależności od odmiany - od 10 l dla Maskotek do 65 dla Sungold (do niego dosadziłam jeszcze jedną Maskotkę). Ziemi zrobiłam trochę miksa - na razie pomidory nie okazują niezadowolenia: 40% ziemia uniwersalna z biedronki, 30% torf odkwaszony, 15% kompost, 15% ziemia próchnicza-himusowa i do tego perlit.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kamila tak starannie podłoże przygotowałaś? ;:224
Ja wzięłam 2 worki 50 l podłoża do siewu Hollas i około połowę ziemi z ogródka. ;:306
Będą chwaściory rosły, ale trudno, pomidory też urosną. :wink:
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ela, tak na oko sypałam. Mniej więcej tyle samo torfu i uniwersalnej i do tego trochę mniej ale po tyle samo kompostu i tej humusowej :) Podałam proporcje żeby do 100% się zożyło a perlit jako dodatek ;:209

Ogródka nie mam w Warszawie tylko u rodziców 100 km stąd więc mogę korzystać tylko z tych workowanych ze sklepu :).
Trochę się bałam tej Biedronkowej ale tyle osób ją polecało, że postanowiłam wziąć jako "zapychacz" bo jest bardzo tania :).
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

No i muszę szybko rozejrzeć się za jakimś rowem zarośniętym pokrzywami. Nie, żeby reumatyzm leczyć. :;230
Gnojówkę zrobię i tym będę podlewała moje donicowe, coby nie zbankrutować na Florovit czy inne kosztowne mikstury. ;:108
Będzie śmierdziało? Trudno. ;:224 ;:306
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja już mam zrobioną gnojówkę z pokrzyw :). Smierdziało strasznie, do tego stała na balkonie ale na szczęście nie mam blisko sąsiadów więc nikt nie przyszedł ze skargą :). Teraz już rozlane do butelek więc tylko jak podlewam chwilę jest nieprzyjemny zapach ale niedaleko są ogródki działkowe więc nie wiadomo kto to :;230
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

W tym roku po raz pierwszy planuję upraw pomidorów w pojemniku (mam skrzynię 150 x 50 x 50). Stoi już na swom miejscu (częściowe zadaszenie, strona pd). Pomidory (koktajlowe) są na razie w pojemnikach po jogurtach, w domu. Skrzynia jest wyłożona folią (z dziurami), na dnie spory wór keramzytu, na razie jest tam z 5 x 80 l ziemi uniwersalnej. Nie chcę zepsuć czegoś na starcie, więc mam pytanie:
-wstępne: coś trzeba dodać do ziemi?- zasadnicze
- zasadnicze: kiedy wysadzić je do tej skrzyni i ile sztuk? ;-)
z góry dziękuję za pomoc ;:3

Obrazek
Awatar użytkownika
Bomblica
50p
50p
Posty: 65
Od: 14 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Mania ja bym już posadziła. Moje do doniczek sadziłam w sobotę (powinnam to zrobić wcześniej moim zdaniem, ale trochę chorowałam), niestety strasznie wiało u mnie, więc siedzą w domu i się ukorzeniają w ciepełku. Dziś miałam wystawić na balkon, ale mąż pojechał do pracy, a ja w 8mc ciąży, więc nie mogę tego nosić :/ (donice 15l).

Co do ziemi, ja zupełnie na czuja zrobiłam mieszankę: ziemia uniwersalna, ziemia z foliaka, popiół drzewny. Pod każdego pomidora skórkę z bananów, bo ma dużo potasu. O ile venus i aztek dobrze się czują w tej mieszance, to maskotka nie wygląda promiennie :?

Po południu mąż nazbiera w fosie pokrzyw na gnojówkę :)
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U kogoś są już owoce ? U mnie pierwszy ;:138


Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4356
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Super LaKamila, gratuluję pierwszego pomidorka na forum ;:136
A ja dopiero wsadziłam do wielkiej donicy koktajlówki C055, Green Grape, Cytrynka Groniastego i P20. Będą uprawiane na żywioł, liczę na wielki pomidorowy kolorowy krzak :D
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

W tym sezonie rozpoczynam przygodę z pomidorami w donicach. Kupiłem donice 20 litrowe oraz torf odkwaszony pH 5,5-6,5.

Czytając wcześniejsze posty dowiedziałem się że zaleca się dodatek perlitu do podłoża. Na taką doniczkę 20 litrową ile perlitu dodać? Gdzieś wyczytałem że pomidor lubi odczyn pH 5,5-6,5 więc podłoże chyba będzie dobre. A może polecacie jakąś domieszkę np. trochę zwykłego piasku na dno doniczki?

Czekam na Wasze podpowiedzi z autopsji. Nie chcę w pierwszym sezonie zbytnio pomidorkom zaszkodzić :lol:
Pozdrawiam Janek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4356
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja nie dodaję do donic perlitu, mieszam ziemię z biedronki z ziemią z ogródka po połowie, na dno warstwa drenażu z pokruszonego styropianu i tyle. Oczywiście każdy robi jak uważa :D
Awatar użytkownika
Bomblica
50p
50p
Posty: 65
Od: 14 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

LaKamila gratulacje! u mnie dopiero nieśmiało pękają pączuszki. Paskudnie się u mnie zrobiło, bardzo zimny wiatr. W ogóle zimno, pomidory w foliaku też jakoś bez szału, ale pączki mają.

Gnojówka zrobiona :) tzn. nastawiona :lol:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”