Borówka amerykańska - 7 cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Oj to paskudztwo jest bardzo trudne do tępienia. Musisz bardzo dokładnie pryskać zwłaszcza liście od spodu. No i powtarzać oprysk co jakiś czas. U mnie na borówkach czysto na szczęście, może dlatego, że u mnie dla odmiany prawie codziennie lał deszcz a z przędziorkami to miałam problem gdy trzymałam przez zimę niektóre rośliny w domu.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Przędziorek nie owija pajęczynkami liści ani kwiatów. Liście nie zasychają od razu tylko robią się żółte i więdną. A te Wasze przędziorki to najprawdopodobniej puszek z kwitnących topoli. Mogę się mylić ale jak widzę, to wszyscy wokół już po opryskach na przędziorka a za płotem rośni osika i wygląda jakby była jak z waty cukrowej.
Zasychanie liści może mieć związek z suszą i dodatkowo deficytem potasu.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

To szpeciel tak potrafi omotać, w linku można zobaczyć powiększenie.
Obrazek
https://www.google.pl/search?q=Blueberr ... fxePyWM%3A
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

kaLo ja się nie znam za bardzo ale raczej nie jest to ten puszek z kwitnącej topoli. Wygląda to tak: (zdjecie z google)
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Masz rację co do puszku. Nie jest to również przędziorek, który nie snuje takich pajęczyn. Trochę to dziwne, bo wg opisu szpeciel ten żyje w strefie subtropikalnej, chociaż w HO jest o nim wzmianka i jego ograniczonym występowaniu u nas. http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1399
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Tomala3d to co pokazałeś to zdjęcie róży i to norma, bo one rosną często przy suchych słonecznych podporach przy ścianach, chronione przed deszczem. U borówek to naprawdę byłaby jakaś wyjątkowa sytuacja, ja nie spotkałem. Ale zwykłe malutkie pajęczyny z polującymi pająkami to ok, ale one są niegroźne.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

pelikano11 ale u mnie jest wyjątkowa sytuacja bo od równo dwóch tygodni mam upały bez kropli deszczu i jest bardzo suche powietrze a przędziorki takie lubią.

Jeśli te szpeciele mają powodować takie deformacje liści jak np na liściach dębu to to raczej nie jest to. Na wszelki wypadek trzeba będzie zastosować oprysk z mniszka lekarskiego który zabija mszyce, przędziorki i roztocza a nie jest szkodliwy dla pszczół i trzmieli. Jak to nie pomoże to zawsze pozostaje niezawodny oprysk wyciągiem z czosnku i cebuli który zabija wszystko co spróbuje zjeść albo wyssać soki z rośliny.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

A czy Ty myślisz że ja mieszkam na księżycu? U mnie w przeciągu chyba 3m.cy raz coś tam z nieba pokapało. Fakt, czasem robię prysznic wszystkiemu co zielone. Teraz mam dylemat - jak będę prynicować to jeszcze więcej mszyc będzie, jak spłuczę je wodą to tylko na chwilę mam spokój. Zamknięte koło :lol:
Chemię sobie daruję bo i tak wszystkiego nie ubije, a dziadostwo rozmnaża się w straszliwym tempie. No ale zobaczę jak się sytuacja będzie rozwijać, klęski jeszcze u mnie nie ma. Stosowałem Promanal..może pomógł.
re_ne
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 lip 2014, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

pelikano11 pisze:Tomala3d to co pokazałeś to zdjęcie róży i to norma, bo one rosną często przy suchych słonecznych podporach przy ścianach, chronione przed deszczem. U borówek to naprawdę byłaby jakaś wyjątkowa sytuacja, ja nie spotkałem. Ale zwykłe malutkie pajęczyny z polującymi pająkami to ok, ale one są niegroźne.
norma czyli to przędziorek czy inne paskudztwo? ja takie mam i na róży i dokładnie takie same na borówce. na róży to oprócz takich pajęczynek masa mszyc więc nie wiem czy to mszycowe majęczynki czy cos innego się przyplątało.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Do trzech razy sztuka. Może być jeszcze skoczek różany.Też groźny szkodnik.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

re_ne zdjęcie Tomala3d pokazuje przędziorka na róży, stąd --> http://www.bayergarden.pl/Garden-Doctor ... dobne-Roza
Poza przędziorkiem na róży możesz mieć mszyce, ale przędziorka na borówce, jak pisałem, nigdy nie widziałem.
re_ne
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 lip 2014, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

pelikano11 pisze:re_ne zdjęcie Tomala3d pokazuje przędziorka na róży, stąd --> http://www.bayergarden.pl/Garden-Doctor ... dobne-Roza
Poza przędziorkiem na róży możesz mieć mszyce, ale przędziorka na borówce, jak pisałem, nigdy nie widziałem.
dziekuje :) posprawdzam co to za świństwo.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Mam 5 krzaków borówek. Co roku ładnie owocowały ale w tym roku tylko na jednym krzaku są kwiaty. Co może być przyczyną?
Pozdrawiam. Ania
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”