Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi odnoście uprawy w donicach. Dzisiaj powędrowało 12 sztuk do donic. Zastanawiam się tylko nad pewną kwestią... Mianowicie donice z pomidorami będą stać na dworze i podczas ciągłych obfitych opadów czy przypadkiem donice nie namokną za bardzo i pomidory zaczną gnić z wilgoci? Należy jakoś wówczas zabezpieczyć (okryć) donice od góry? Ma Ktoś jakiś patent na to?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

bologno pisze: Ma Ktoś jakiś patent na to?
Otwory w dnie donicy :wink:

U mnie w donicowych Koralach Morango już zawiązane dwa grona, kolejne dwa kwitną. ;:215
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Janek moje pomidory stoją na opasce domu. Syn specjalnie zrobił do donic duże koły, żeby oprócz przywiązywania pomidorów wykorzystać je na podwieszenie agrowłókniny. Nie robiłam specjalnych zdjęć, ale tak to wyglądało

Obrazek

Obrazek
Jak było zimno albo lał deszcz opuszczałam włókninę i kładłam na dole dla przytrzymania cegłę.

W tym roku moje pomidorki stoją jeszcze na zabudowanym balkonie, przeniosę pod koniec maja

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Elu dzięki za wskazówki. ;:333

Moje na kilka dni przynajmniej upchnąłem pod tunel foliowy gdyż do połowy tygodnia bardzo przeciętna pogoda ma być w mojej okolicy. Jak się wypogodzi ustawię je pod chmurka a wiadomo jak już podrosnąć to nie będzie ich tak łatwo schować w tunelu więc będę musiał na wypadek mokrego lata pomyśleć o zabezpieczeniu.
Pozdrawiam Janek
Luka22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 maja 2016, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam wszystkich na forum :)
Moja przygoda z uprawą pomidorów trwa trzy lata. Bardzo chętnie korzystam z Waszych porad. W tym roku postanowiłam napisać na forum i od razu poprosić o porady.
Uprawiam pomidory tylko w donicach, fertyguję wg info z "magii ogrodu", opryskuję HT / OW tydzień /tydzień.
W tym roku poszłam w różnorodność odmian. No i pytania: jaka min. pojemność, na ile pędów, jakieś specjalne traktowanie?
1. Cytrynek groniasty
2. Oslinye Ushi
3.Red Pear
4. Snow white
5. Cherry
6. Malinowy Ożarowski
Z góry dziękuję za informacje pochodzące z Waszych doświadczeń :D
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1490
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Koktajlówki i niskie samokończące najlepiej się do donic nadają, taki Malinowy Ożarowski to dobrze czułby się w ogromnej donicy, krzak potężny z niego rośnie - eksperymentuj, też jestem ciekaw jak Ci będzie rósł.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dla Oslinye Ushi też potrzebna duża donica, conajmniej 20l, bo plon będzie mizerny.
Nie wiem jaką masz wersję Red Pear, są dwie, koktailowa i wielkoowocowa, koktailówki nie znam, wielkoowocową miałam w ubiegłym roku w donicy 25 l, prowadzona na jeden pęd, super pomidorek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bomblica
50p
50p
Posty: 65
Od: 14 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Na szczęście mam tylko dwie donice z pomidorami, więc dziś na noc mąż je wtarga do domu, bo u mnie ma być ok.3 st.tylko.. Reszta siedzi w foliaku, tam otulina i chyba odpale znicze
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Wczoraj wsadziłam do dużych donic 4 pomidory, już spore, kupione na targu sadzonki- dwa malinowe niższe i dwa krzaczaste z podłużnymi- czerwonymi i żółtymi owocami. Dałam im mieszankę ziemi z kompostu, piasku i workowej z lidla (przewaga kompostu). Już podwiązałam do patyków bambusowych, ale że zrobiło się zimno, to wstawiłam do toalety na działce, zawsze tam będę miały cieplej niż na dworze, wystawię w połowie tygodnia jak się ociepli. Będą stały pod dachem i ścianą budynku od południowo- wschodniej strony, powinny mieć tam zacisznie i ciepło. Kiedy je mogę podlać rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw?
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie właśnie jest wielka ulewa razem z gradem (w donicach, jak teraz patrzę, zebrało się nawet trochę...lodu) i ok. 10 st.C. Skrzynia z moimi pomidorami jest pod lekkim zadaszeniem (ale nie w całości a przesunąć jej się nie da), pozostałe w donicach - wcześniej upchnęłam pod dachem domku, więc raczej tam woda nie doleci. A mówili, mówili, przeczekać Zimną Zośkę ;:14 Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
W razie czego mam jeszcze 10 sadzonek w domu.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie zimno, donice przyszły do domu.
Pozdrawiam
Dorota
amsiz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 11 mar 2016, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Co mogę wysypać na ziemię w donicy aby ograniczyć parowanie wody (keramzyt, korę) ?
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam czy pomidorami na balkonie zakryte kartonem zmarznąć,czy lepiej do domu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”