Hacjenda Anego już ma 10 lat

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

No faktycznie masz cudne rzeczy, niezły zbiór , zazdroszczę. ja za późno o tym pomyślałam , wiele rzeczy się rozdało a cenne starocie były. Mądry Polak po szkodzie . To mój M taki bezmyślny , jeśli chodzi o takie rzeczy. Ale będę oglądała u Ciebie, jest co . Dzięki ;:108 ;:333
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Tak ta trzmielina pięknie się oplotła, pewnie jej pomogłeś troszeczkę?. A Twój Filipek cudowny, ciągle podziwiam Twoje wizje gałęzi, powstają niesamowite dzieła, musisz tworzyć więcej. Taki Filipek i mi by się przydał nad oczkiem.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Brakuje tylko skrzypka na dachu :wink: lecz na dachu będzie rosło co innego.Zapowiadają na noc burze ciekawe czy dotrze do mnie chociaż kropelka drogocennego płynu.Pociesz sie Andrzeju bo i u mnie pojawiły się te niszczycielki mszyce brązowe czarne na porzeczkach i zielone także na różach .Fruwa też mnóstwo mączlików ,że jaskółki czy inne ptaki nie umieją sobie z nimi poradzić ;:224 Kurcze jak można tak długo spać a melduję ,ze pojawiły sie już borowiki widziałam bo dziewczyny pokazywały na FO.dzięki za info
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4369
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Witam miłych gości :wit
Kiedy susza, szosa sucha i działka sucha też :(
W kajecie mam zapisane, że ostatni deszcz był 17-tego ;:223

Koncepcje mówisz Moniko? Ano nawiedzają mnie różne pomysły - niektóre szalone nawet ;:224
Wspominałem o lustrach (jedno zastępuje sadzawkę pod mostkiem) teraz np zabudowałem lustrem płotek tarasu i odbijają mi się w nim różne rośliny, zależnie od kąta patrzenia.
Obrazek

Karolino. ja też dużo zbiorów rozdałem, a więcej wyprzedałem na giełdach staroci i przez all. Teraz wyciągam to co jeszcze zostało.
Np. wczoraj wykleiłem "wafle" piwne na suficie - miałem ich dużo więcej, ale te rzadsze już dawno zostały sprzedane na all.
po co mają być gdzieś pochowane po kątach - niech dalej radują moje oczy , a i "świat" je obejrzy :wink:
Obrazek

Doroto - mówisz wizje z gałęzi? Póki co to nie mam wizji jak będzie RU wyglądała jak zakwitnie - krzaczor pełen pąków, a wydawało się, że tak mocno przyciąłem ;:224
Obrazek

HA!
Jadziu, o dachu wspomniałaś, a niedawno widziałem pięknie posadzone rojniki i ... wczoraj zajrzałem na dach.
Dwa lata temu zrobiłem taki eksperyment - rośliny na dachu werandy.
Przezimowały, rosły ładnie i po 4-miesięcznej suszy ub.r. zapomniałem o nich.
Wczoraj zajrzałem - z drabiny, bo teraz przez powiększenie dachu nad tarasem, słabo ich widać.
O dziwo ... rosną ;:oj a ziemi dałem wiaderko, dwa lata temu na pow ok 1 m2 i nie podlewałem od czerwca ub.r.
Niedługo przesadzę je na widoczny bardziej spadzisty daszek - będą widoczne bez pomocy drabiny :)
Obrazek

Lada chwila RH Catawbiense Glandiflorum rozwinie się całkowicie
Obrazek

Azalia Golden Sunset cała w w kwiatach
Obrazek

a tuż przy niej Speak`s Orange przemarzła i miała mało kwiatów - a krzaczor był zawsze taki sam jak ta żółta.
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
beattabo
50p
50p
Posty: 96
Od: 19 sie 2014, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

skrytoczytacz-ka :) podgląda i podziwia. Pięknie i w dodatku gdzieś niedaleko. Wspaniale u Ciebie.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Ja też miewam różne szalone koncepcje, najgorsze tylko jest to, że jak ta koncepcja się zrodzi, to chcę ją jak najszybciej "urodzić" i często nieodpowiednie materiały dobieram, tu nie dokleję, tam źle przykręcę i wszystko ma charakter chwilowy, bo się rozpada :) ale uczę się jak panować nad tymi "uniesieniami" i cierpliwie dążyć do celu :) ogród uczy cierpliwości...
Bardzo podobają mi się Twoje wyjątkowe i niepowtarzalne pomysły, będę śledzić dalej :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Mój Catawbiensis praktycznie juz powoli przekwita, a Twój zaczyna .Przecież zawsze u Ciebie było wszystko szybciej ;:224 No fajny rojnikowy daszek ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

any57 pisze: / ... / 1 - To co jest trucizną zależy wyłącznie od dawki ;:108
- w tym temacie w 100% zgadzam się, a mój wpis miał tylko i wyłącznie na celu, zwrócenia uwagi na możliwość "przedawkowania" - wypłukania przez alkohol substancji niezbyt pożądanych z pestek do roztworu nalewki.
any57 pisze:/ ... / 3 - trucizny które leczą
4 - to ten kwas pruski, przed którym mnie ostrzegasz amigdalina
- dziękuję za podanie odnośników do bardzo ciekawych tematów, dokładnie przestudiowałem ich treść, chociaż nie ze wszystkim co jest w nich napisane zgadzam się w 100%, ale są bardzo ciekawe w treści.
any57 pisze:Dla ciebie specjalnie - likier orzechowy
- za ten przepis bardzo dziękuję, takiej nie robiłem, ale jeżeli twierdzisz, że jest godna zrobienia, spróbuję zrobić szczególnie, że jest w jej składzie miód, który uwielbiam.
any57 pisze: / ... / (choć nie wiem, czy skórka nie posiada jakich negatywnych właściwości :wink: )
- jak bardzo "młoda" na nasionach orzechów jeszcze nie w pełni dojrzałych, może (ale nie musi) nadawać nalewce gorzkawy posmak.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

W tym roku też mam kaktusikowate na działce. Sadziłam jesienią. Nie pałam do nich szczególną sympatią, ale przy takich upałach musze je polubić, niech cos rośnie.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Andrzejku, Beatkę pod pachę i zapraszam do siebie, mam nareszcie miejsce do posiedzenia w cieniu. I to takie, którego nikt mi nie wyniesie ;:306
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4369
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Po ciężkim dniu - wstałem o 9.40
Czytam ...
Beata (beatrix+), każe wstawać bo szkoda dnia - toż wstałem :wink:
Pozwoliłem sobie podrzemać do tej godziny (bo obudziłem się normalnie - o 8-ej :) ) i nie trzeba było iść podlewać - widziałem mokry asfalt pod blokiem.
Ale ona pisze to o ... 2.39 ;:oj
Gdybym tak budził się po nocy, to na obiad zaspałbym :;230
Beti, wspominałem, że trawnik u mnie tylko pod drzewkami
Obrazek

a znajduje się to po lewej stronie od wejścia na ogród
Obrazek

Witam Beato (beattabo)! Pewnie gdzieś blisko, w każdym razie w tym samym województwie :)
Nie widzę Twojego ogródka :(
Obrazek

Moniko, ja tez jestem raptus i jak coś mi zaświta w głowie to zaraz robię :wink: nawet jak nie mam materiałów pod ręką to, albo zaczynam z innej strony, albo zastępuje innymi.
Z powodu 'zatłoczenia' ogrodu nie wiem czy jeszcze czymś zaskoczę, ale .... będę się starał ;:306
Obrazek

Jadziu, ale tulipany u nas były szybciej niż u Ciebie. Nie wiem dlaczego RH tak się spóźniły
Obrazek

Cieszę się Mieczysławie, że się zrozumieliśmy :wink:
Po prostu we wszystkim należy mieć umiar.
O orzechowym likierze nie mówiłem, że jest godny zrobienia, bo nigdy nie smakowałem.
Usłyszany przepis wprowadzam w życie i dopiero za ok 2 tyg. zobaczę co z tego wyszło - dopiero wtedy będę mógł opowiadać :)
Obrazek

Witaj Aniu! Wróciłaś! Pamiętam, że budowałaś miejsce do siedzenia wśród traw - pewnie już trawy wyrosły.
Zobaczę, czy otworzyłaś wątek :)
Obrazek

Z okna widzę, że coś w nocy padało, nie wiem ile, poznam po ilości wody w beczce, gdy po południu pójdę na ogród.
Taka była susza, że musiałem codziennie dolewać wodę do poidełek dla ptaków - w pobliżu nie ma żadnej wody, ani oczek wodnych na sąsiedzkich działkach.
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Jedna trawa rośnie tak szybko, że mam obawy o to czy nie będzie zbyt inwazyjna. Reszta próbuje rosnąć, coś wypuszcza, ale jest bardzo sucho, a nie mam siły podlewać 6 arów wiaderkami - czekam na deszcz
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego już ma 10 lat

Post »

Trawnik wygolony zieloniutki i w dodatku darmowo podlany .U mnie tylko minimalny deszcz padał lecz calutki dzień z małymi przerwami .Burze jak na razie przeszły obok.Fajnie skomponowały się azalie ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”