Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko przyszłam nacieszyć oczy irysami, u mnie jakoś nie chcą ładnie kwitnąć. Może podmarzają, jak twoje maluchy. ;:218 Haunted Heart wyjątkowo piękny. ;:oj Piwonia jako przerywnik też cudna, ale słodziak rodzaju męskiego wyjątkowy. ;:167
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Przy porannej kawie zajrzałam na fejsa i co widzą oczy moje ;:oj koleżanka Kaśka w piżamie po ogrodzie lata ;:oj O myślę sobie nie mogę być gorsza ,tylko narzucę coś na siebie...nie żeby tam przez wstydliwość :D tylko normalnie zmarzlak jestem :D
To podbijam stawkę :D

Obrazek

Obrazek
Stolen Sweets


Obrazek

Obrazek
Edith Wolford


Obrazek
Hunted Hear o poranku ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nowy nabytek ;:167 Orange Toffee


Obrazek
Into the Naight


Obrazek

Obrazek
Fogbound


Obrazek
Venetian Glass
Sławku ja kocham je wszystkie miłością bezwarunkową ;:167 wybaczam brzydkie liście i zagniwające na przedwiośniu kłącza :D Kwitnienie wszystko mi wynagradza ;:oj
Aneczko normalnie to tak pięknie u mnie nie jest ,ale miałam dwa dni urlopu i zawziełam się ,że przynajmniej część ozdobną obrobię :D warzywniaka nie pokazuję,bo prędko z tamtąd nie wylezę :oops:
Soniu a patrząc na fotki wydawało by się ,że warunki na irysy masz ,tyle słońca u ciebie ,ale cóż ja chyba nigdy nie dochowam się takich cudnych hortensji jak u ciebie :roll: Słodziak mały jest teraz na etapie zadawania nieustających pytań i gaduła mała nie odstępuje mnie na krok ;:167
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Ty to dla mnie możesz po ogrodzie nawet z gołą dooo latać, bylebyś tylko pokazywala takie cudowności ;:306
Mam kilka takich zwyklych irysów i wiem, że w tej chwili ich nic w ogrodzie nie przebije. Warto mieć chociaż kilka. Może lepiej kilkanaście? ;:306
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beata, udało mi się dostać wreszcie tego iryska który mnie u Ciebie tak zachwycił, tego biało fioletowego :tan Podpowiedz kochana jaką miejscówkę mu zapewnić i jak dbać o taką roślinkę? Zobaczymy czy mu się u mnie spodoba ;:131
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko a może by tak kilka set... ;:306 kurczaczki nie wiem czy jest taka liczba ,która mnie zadowoli ,ciągle mam niedosyt i nie mogę się nimi nacieszyć ;:oj Poprzedni tydzień pracowałam na drugą zmianę i tak ciężko było wyjechać z domu :( latam z kawą od rana ,bo to taki cudowny czas ,że każdy dzień przynosi coś nowego ;:167


Obrazek

Obrazek
Keepeng up Apperance


Obrazek

Obrazek
First Interstate delikatnie oparł się o Connection


Obrazek

Obrazek
Jazzband ;:167


Obrazek

Obrazek
Saturn
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Zuzka znasz mój pas startowy,to piaszczysta patelnia ,bez skrawka cienia ,przez ,którą deszcz przelatuje jak przez sito :D Dosypuję trochę lepszej ziemi ,żeby roślinek nie zagłodzić i to wszystko :D kłącza sadzę płasko płytko ,bo lubią wygrzewać się w słonku i na lekkim wzniesieniu tak ,żeby woda nie stała ,bo tego nie lubią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

:wit
Irysy mega masz ;:167 Stolen Sweets naprawdę robi wrażenie , piękne kwiaty ma :wink:
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Łukaszu :D rzeczywiście trochę się w irysy wkręciłam :D co roku dokupuję nowe odmiany ,bo te kwiaty dla mnie są zachwycające ;:167 starsze ,czy nowsze odmiany ,falbaniaste i wielobarwne ...co raz zagościło w moim ogrodzie już w nim zostanie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, pędzę się pochwalić, że wrzuciłam foty pierwszych irysków od ciebie. Jesteś wielka. Pamiętam jak mówiłaś, ze nie mam co liczyć w tym roku na kwiaty, a mimo to kwitną ;:196

Cuda jakie u siebie wstawiasz to dla mnie totalne nowości. U nas w okolicy nie ma takich rarytasów, ani to w sklepach, ani tym bardziej w ogrodach. Przypuszczam, że gdybyś wysłała kilka swoich zdjęć do odpowiednich pism dostałabyś pewnikiem swoją rozkładówkę ;:108
Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, jesienią zacznę rozglądać się na necie za kolejnymi odmianami choćbym miała rzędami pod ogrodzeniem sadzić :;230 Kiedyś podsyłałaś mi na prv informację o "godnych " źródłach dobrych kłączy. Nie zapisałam do zeszytu, a okazuje się, że wiadomości z czasem giną. Gdybyś była tak dobra i jeszcze raz podrzuciła mi info byłabym bardzo wdzięczna ;:218
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Dobrze, że jednak nie mam duszy kolekcjonera :lol: . Jazzband faktycznie ;:167 . Ostatniom chodząc po ogrodzie znalazłam kilka kolejnych miejscówek na irysy ;:224 , ale co tam, rozsadzę swoje bo się solidnie rozrosły :lol: . Lubię duże plamy kolorystyczne, więc będzie ok :lol: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj,
co jeden to piękniejszy, moja żądza posiadania sie wzmaga ;:oj
Jak ty to robisz, ze z kilku liści wyrasta tyle pędów, ja mam większe kępy a kwiatów jak na lekarstwo. Masz chyba do nich złote rączki ;:215
Ale tym co zakwitły i tak wybaczam, w tym roku zakwitły mi 4 odmiany a w zeszłym roku tylko jedna.
W tym dokupilam jeszcze sporo, mam nadzieję, ze zobaczę w przyszlym roku choć kilka nowych kwiatuszków.
Ogarnięta coraz większym szaleństwem będę tworzyć nową rabatę :D i dokupię jeszcze kilka odmian. Wszystko przez forum i te wspaniałe zdjęcia ;:124
Pozdrawiam, Ania
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beata słów mi bark na widok tylu irysów ;:oj ;:oj ;:oj Przeżyłam szok, obśliniłam cały monitor i do tej pory nie mogę dojść do siebie. Normalnie cuda, cuda i jeszcze raz cuda ;:167

Ale, ale, z tego wszystkiego zapomniałam, że miałam skomentować Twój wpis na temat mojego pytania o tę rosnącą Austinkę pomiędzy tulipanami...Drobne skrzywienie powiadasz? Jesteś zbyt łaskawa ;:306 . Ja bym to nazwała obsesją. Doszło do tego, że potrafię oglądając jakiś film wychwycić rosnące róże :;230 I co Ty na to?

Przeczytałam Twoją listę i jeśli chodzi o Geoff Hamilton, Princess Alexandra of Kent, Eglantyne to są same rarytaski ;:224
Moją opinię o Abrahamie D zapewne znasz ;:167 Tutaj nie będę chyba nigdy obiektywna, bo jak na razie ta róża od czterech sezonów niepodzielnie króluje w moim ogrodzie i kocham ją miłością bezgraniczną.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Sabinko tak czułam ,że ty taka sama fiksatka jesteś jak ja i ,że jak ci się spodobają to się wkręcisz :D i dobrze ,bo to przez twoje kuszenie zawitały u mnie pierwsze rozy :D Mam nadzieję ,że u ciebie też ogród pięknie podlany?Od razu lepiej się oddycha :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Edytka przemyśl jeszcze tą koncepcję z rozsadzaniem :D jest tyle cudności ,że każda wolna miejscówka na wagę złota :D a te śliczności białe mogę ci na coś wymienić ;:224


Obrazek

Obrazek
Ja też nie potrafię zrobić zdjęcia mojej pięknej czerwonej piwonii ,z którego byłabym zadowolona :( aparat tego zupełnie nie łapie :(
Aniu ,czyli postęp jest ;:333 ja mam takie uparciuchy na które cztery lata czekałam i tego roku też nie uważam za szczególnie udany ,zakwitło mi sporo nowych ,ale to zaledwie połowa odmian ,które mam :( z rozrastaniem się kęp to też dużo zależy od odmiany niektóre nowsze ,są naprawdę kapryśne ,np mój wymarzony irys High Master od trzech lat ma jedną rozetę liściową,a że ledwo przetrwał zimę to nawet powiedziałabum ,że się uwstecznił i nie kwitnie :evil:


Obrazek

Obrazek
Tempesto i Tango Exspres


Obrazek

Obrazek
Secret Land i Suky
Dorotka ja cię bardzo dobrze rozumiem ,też tak mam ,że oglądam film i widzę ogród ;:oj a do Abrahama przekonały mnie nie tyle fotki róży co twoja parasolka ;:306 skoro ma własną to uznałam ,że musi być wyjątkowy ;:306
Moje ubiegłoroczne różyczki mocno ciełam po zimie ,a że nie mam doświadczenia to trochę się bałam ,że kwiatów w tym roku nie zobaczę ,tymczasem pączki coraz tłuściejsze i już wiem ,że kiedy irysy skończą spektakl ,one będą mnie cieszyć ;:167


Obrazek
Fall Fiesta i Honky Tonky Blue


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”