Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Trixi11 :wit

Piękną miejscówkę mają Twoje doniczkowce . ;:333

Widzę , że niektóre z nich już kwitną . :)

Czy już zaczęłaś je fertygować i jeśli można to proszę napisz jakiego nawozu do tego używasz ?
Pytam , bo posadziłam kilka pomidorów do donic , zabrakło mi na nie miesca w gruncie .Po raz pierwszy mam pomidory w donicach . Trochę czytałam , trochę już podpytałam u mojej forumowej koleżanki , ale wiedzy w tym temacie nigdy dość . ;:173


Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Jakiej wielkości jest bajaja? Mam dwa krzaczki w donicach 7,5l. Strasznie w liście idą, nie wiem czy nie przesadziłam z "miksturą" z pokrzywy. Kwitną ale kwiatów przez liściory nie widać, no i idzie bardzo w wilki i nie wiem czy je obrywać czy zostawić. Proszę o rady.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13731
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Bajaja tak rośnie. :wink: Puszcza mase krótkich pędów bocznych. Sam krzak też nie jest wysoki. Mi urosły max do ok 60cm. :)
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Czyli pozwolić rosnąć i nie przeszkadzać, liście nie powodują złego zawiązywania?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13731
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja pozwoliłem rosnąć na żywioł. :) Miałem ich z 9szt. :D Jednak dla mnie to taka ciekawostka-ozdoba, tak na raz. :wink:
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

A to mój tumbling tom. Niezły gąszcz mi wyrósł. Kwitnie jak szalony ale bardzo słabo wiąże owoce. Pryskałam borasolem ale nie widzę znaczącej poprawy. Macie jakieś sposoby na zapylanie kwiatków ? :)

Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Tutaj moje Balkonowe azteki i marmander.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

BobejGS pisze:Ja pozwoliłem rosnąć na żywioł. :) Miałem ich z 9szt. :D Jednak dla mnie to taka ciekawostka-ozdoba, tak na raz. :wink:
A na tych krótkich pędach bocznych też zawiązywały? Ja mam 2 w donicach 7,5l , dwa na podwyższonej grządce, i dwa aż wstyd się przyznać nadal w doniczkach z rozsady bo nie miałam czasu w grunt ich wsadzić :oops: Na razie widząc te w 7,5l donicach jestem zadowolona bo ładne są, tyczki na razie donicy na tarasie nie szpecą, z tego co pamiętam to z 60sięciu wysianych odmian ta nie wyciągnęła mi się ani troszkę mimo braku światła, jak wypada ta odmiana w porównaniu z maskotką lub betalux?
Na razie jest u mnie większa niż wymienione odmiany a jak z plennością i smakiem? ( maskotkę to hoduję od 3 lat tylko ze względu na wczesność) hmmm tym że maskotkę i betalux miałam w gruncie nie w donicy i w tym roku pierwszy raz zastosowałam "magiczną siłę pokrzywy ":)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13731
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Zawiązywały pięknie na wszystkich pędach. Aż dziwne, że nie mogę żadnego zdjęcia znaleźć, bo krzaków miałem sporo. ;:173
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

To ciekawe Błażeju, ja sprawdzałam przed chwilą i też nie mam zdjęć tych mikrusów, a miałam w ubiegłym sezonie sporo ich odmian, w którymś momencie wywiozłam je wszystkie na działkę, bo ciągłe podlewanie w skrzynkach wnerwiało mnie, plenne były niesamowicie ale smak nie zachwycał, wiem, że robiłam im oprysk siarczanem magnezu, bo wykazywały niedobory.
W tym roku już ich nie sadziłam, w donicach na balkonie z koktailowych mam Dancing W.S, Ildi, Dietskij Sładkij, pozostałe to wielkoowocowe.
Największe nadzieje wiążę z Dzietskim, ma mnóstwo kwiatów, a smak podobno wyborny.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1404
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Witam :wit
Maskotka

Obrazek

Obrazek

I jeszcze takie


Obrazek

Obrazek
Powinny być wiszące, nasiona miałam z AWN. Pokrój krzaka przeczy jednak nazwie :)
Ewa
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

calka, czy dostałaś go pod nazwą Czerwony Wiszący (od Krysi67)? Jeśli tak, to on dopiero po jakimś czasie zaczyna przewieszać pędy w miarę przybywania na nich owoców. Przynajmniej u mnie tak było w zeszłym roku. Mam go i w tym i na razie wygląda też na "zwykły" krzak. :wink: Kształt owocków taki jak u Ciebie, więc stąd moje podejrzenie, że piszesz o nim.

Jego fotka z zeszłego roku
Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1404
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kasiu :wit
Dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie o tym pomidorze piszę.Proszę podpowiedz jeszcze jak go prowadziłaś, u mnie w tej chwili jest busz.
Pozdrawiam
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”