Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Papryczki też wrzucaj do szklarni. Zapraw korzenie astvitem z wodą i siup :)
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam.mam paprykę średnio ostrą.nie wiem jaka odmiana bo dostałam sadzonki i nie znam nazwy. Ostatnio pojawiły sie ciemne przebarwienia w kątach liści. Czy to normalne?co to oznacza?pozdrawiam.
zdjęcie niedostępne/Ad.
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Pomóżcie, mam paprykę słodką. Pierwszy raz w życiu i na dodatek sama zrobiłam rozsadę z nasion kupionych w Pomidorlandii.
Krzaczki są piękne, zaczynają kwitnąć, ale na dwóch liście zaczęły się odwracać jak "ryba" dół do góry.
Czy papryka nie lubi saletry potasowej?, bo podlałam. Podlewam pokrzywą jednodniową i nawozem dla pomidorów ( 1 łyżeczka na 10 litrów wody) ale rzadko ,czy te liście mogą oznaczać brak nawozu? Zrobię jutro zdjęcia, teraz jest za ciemno.
Pryskam też HT. Wieczorem pod światło zauważyłam że na liściu są dziurki drobne jakby ktoś porobił igłą, ale liście są zieloniutkie>
Moje papryki stoją na zabudowanym balkonie, Jak jest zimniejsza noc to zasuwam okna i mają jak w szklarni ;:180
Pozdrawiam Ela
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam!
Mam kilka papryk pod folią i kilka w gruncie i mam problem czy usuwać z nich wilki? Czy nie ma sensu, a jeśli tak to czy golic wszystko czy coś zostawić. Wszystkie papryki to annumy.
Pozdrawiam Marek!
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Agula1985m pisze:Witam.mam paprykę średnio ostrą.nie wiem jaka odmiana bo dostałam sadzonki i nie znam nazwy. Ostatnio pojawiły sie ciemne przebarwienia w kątach liści. Czy to normalne?co to oznacza?pozdrawiam.
zdjęcie niedostępne/Ad.

Jeśli chodzi Ci o fioletowe przebarwienia na łodygach i ogonkach liściowych, to nie masz się czym martwić.
Ani choroba ani niedobór, po prostu papryka tak ma.
Pozdrawiam, Marta.
mattkapolka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 cze 2016, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam Was serdecznie ! Mam nadzieję że u Was dostanę odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Mianowicie - co to jest za papryka ?

Obrazek


Zasialam ja z nasion kupionych w markecie. Teraz to to jest wielkie i ma już 13 papryk. To była jakaś chilli chyba. No i pytanie kiedy zmieni kolor ? To moje drugie podejście do hodowli czegokolwiek. Rok temu bawiłam się w pomidory na balkonie. Miałam do listopada. Tej papryki też niczym nie nawoże tylko podlewam a żyje sobie w doniczce :) krzaki 2 :)
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

kurakao pisze:Witam!
Mam kilka papryk pod folią i kilka w gruncie i mam problem czy usuwać z nich wilki? Czy nie ma sensu, a jeśli tak to czy golic wszystko czy coś zostawić. Wszystkie papryki to annumy.
Pozdrawiam Marek!
Podłączam się pod pytanie.
Mam w gruncie kilkanaście krzaków papryki wyhodowanej z nasion kupionych z warzywami w markecie i praktycznie co liść to odrost.
Obrywać wszystkie, czy coś zostawić?
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
An35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 cze 2016, o 16:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Ja obrywam zawsze wszystkie do pierwszego rozwidlenia a potem reguluje do dwóch pedow i mam całkiem duże zbiory
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Czy ktoś ma sprawdzony system podlewania papryki Polywersum przeciwko werticiliozie? Chodzi mi szczególnie o informacje dotyczące: jak wcześnie zacząć, jaka jest optymalna ilość cieczy na roślinę (chciałbym podlać pod krzak), ile zabiegów w sezonie, jakie przerwy między zabiegami i kiedy przeprowadzić ostatni zabieg. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Adam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Jak masz niską zawartość wapnia w glebie,to papryka jest szczególnie narażona na grzybowe choroby odglebowe.Przy zawartości Ca pow.3000 mg/litr nie ma problemu z grzybami glebowymi.
Poszukaj w sieci.Było o tym chyba w Haśle Ogrodniczym.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Dzięki za odpowiedź. To już wiem, że glina z iłem, które sobie w tym roku nawiozłem, przydadzą się nie tylko do lepszego trzymania wody. :)
Pozdrawiam
Adam
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

W jednym z wątków przedstawiono zastosowanie kwasu borowego jako oprysku w poprawie zawiązywania kwiatów pomidora oraz ich ochronie przed pleśnią. W kilku miejscach czytałem o szkodliwości kwasu borowego dla człowieka, gdzie indziej że nie jest szkodliwy. To jak to w końcu jest ? Czy opryskanie pomidorów roztworem kwasu borowego będzie szkodliwe przy spożyciu owoców czy nie ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Zauwazasz różnicę pomiędzy lampką wina do obiadu a flaszką wódki co wieczór? To tak ogólnie w temacie szkodliwości czegokolwiek. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”