Leśne ranczo nad wodą I.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, powojniki w kolorze "lila" świetne ! ;:215
Rodki jeszcze małe, ale jak urosną będzie to bajeczne miejsce w Twoim ogrodzie ;:224 Róż aż tyle posiadasz ? wow !
To które Madziu są Twoje ulubione ?

Ponoć padało w całym kraju, to jest nadzieja, że w ogrodach także ;:109
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

to całkiem sporo nazbierałaś tych róż ;:oj ja podejrzewam że u siebie będę mieć coś koło 50 krzaczków i finito :) ja się też chyba nie skuszę na jesienne sadzenie :) poczekam do wiosny na różane zakupy.....
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Jola no ja też nie wszystkie rodki dobrze posadziłam. Te ze zdjęcia są ok bo dobrze sobie rozpiskę przygotowałam. Ale jest 6 sztuk w innym miejscu i tam może być problem. No ale zobaczymy.
Magda bardzo ładna. W moim guście. Zapiszę sobie i przy zamówieniu róż muszę o niej pamiętać. Myślę że Tacie też by się podobała :(.
Lucynko do rh namówiła mnie Madziagos. I jestem jej za to wdzięczna bo za kilka lat moje rododendronowo powinno być cudne.
Wcześniej obawiałam się, że nie będą się u mnie utrzymywały rh.
Asiu ciągle zadaję sobie pytanie która róża jest naj. Ciężko mi stwierdzić. Ciągle ta pozycja się zmienia.
U mnie na działce lało w poniedziałek i na tym koniec. Susza jak nie wiem.
Anitko nie tylko samym ogrodem człowiek żyje. Trzeba dbać też o siebie, męża, garderobę, mieszkanko. A nie tylko działka i działka. Tam najwięcej kasy idzie w okresie wiosennym.


Obrazek
Avalon

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Biedermeier

Obrazek

Obrazek
First Lady
Obrazek
Graham Thomas

Obrazek
Charlotte

Obrazek

Obrazek
Yellow Charles Austin
Obrazek

Obrazek
w towarzystwie Kiri te Kanawa

Obrazek

Obrazek
Amandine Chanel
Obrazek
Mary Ann

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chopin pienny


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Eden Rose pienna 1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Charming Piano

Obrazek
Chopin

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Artemis
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Heidi Klum
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Chandos Beauty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Midsummer

Obrazek

Obrazek
Jubilee Celebration
Obrazek
Great Western
Obrazek

Obrazek
Andromeda
Obrazek
Laguna
Obrazek

Obrazek
Elfe
Obrazek
Comte de Chambord
Obrazek

Obrazek
cdn....
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Cudowne miejsce do odpoczynku! O różach nawetnie wspomnę bo nie mam słów! Bajka!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Witaj, Królowo róż! ;:196
Posiadasz tak cudną i bogatą kolekcję tych pięknych kwiatów, że brak mi słów dla wyrażenia mojego zachwytu dla nich.
Posłużę się więc obrazkami.
;:333 ;:63 ;:215 ;:138 ;:433 ;:31 ;:77 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu cudnie sportretowałaś róże i powojniki. ;:138 Avalon jest niesamowita, taki cudny układ płatków i ten kolor. ;:oj Świetnie, że leżak czasem zajęty, ;:215 w końcu działka ma pełnić też funkcję wypoczynkową. ;:108 Dobrej niedzieli. ;:196
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, wpadłam na chwilkę, a przesiedziałam w Twoim ogrodzie ponad godzinę, tyle fajnych zdjęć obejrzałam, co nie co poczytałam, jest na prawdę czym się zachwycać ;:108.
Tulipanki piękne, tabliczki ekstra, clematisy cudowne, w zasadzie małe jeszcze rh, a też dały popis, róże wiadomo ;:167, zdjęcia z Chorwacji obłędne, chciałabym tam kiedyś pojechać, ale póki co, pozostanie to w sferze moich marzeń, a wiesz, że ja też nie cierpię miodu ;:oj, ale te słoiki, które pokazałaś, aż się proszą o spróbowanie. Masz rację z tymi nasadzeniami, życie za szybko ucieka, żeby być niewolnikiem działki, szkoda, że tak późno doszłam do takiego wniosku, chociaż z drugiej strony patrząc, kiedy rano otwieram drzwi i widzę te widoki stwierdzam, że są po prostu bezcenne, że jednak warto i bądź tu człowieku mądry, gdyby doba była dłuższa nie byłoby takiego dylematu ;:306
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Eden Rose 2
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Eden Rose 3

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Błękitny Anioł
Obrazek
Goethe

Obrazek
Red Leonardo
Obrazek
Pastella & Arabella

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dimension
Obrazek
Kaiserin Farah
Obrazek

Obrazek
Breezer
Obrazek
Leda
Obrazek
Lilia św Józefa
Obrazek
Celsiana

Obrazek
Intermezzo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gloria Dei
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Chciałam mieć Lovely Green, ale mając Wedding Piano już mi nie jest potrzebna LG.

Obrazek

Obrazek
Nostalgie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Flammentanz
Obrazek

Obrazek

Obrazek
New Dawn
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Princess Diana
Obrazek

Obrazek
Giardina
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Elodie
Obrazek
Piano
Obrazek
A Shropshire Lad
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pillu
Obrazek

Obrazek
Błękitny Anioł
Obrazek
Blue Light
Obrazek
Minister
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iceberg Clb

Obrazek

Obrazek
Dorotko dziękuję.
Lucynko wylałaś miód na moje serce... ja i królowa róż. Coś Ty. Tu są prawdziwe królowe, ja jedynie marnie je próbuję naśladować. Ale prawdą jest, że pokochałam róże całym sercem.
Soniu masz racje, Avalon mnie zachwyciła. Niesamowicie podoba mi się jej taki stary urok. Taka magia w niej jest. Uwielbiam ją. Spodobała mi się od pierwszego kwiatka. Ostatnio najczęściej przesiaduję w altanie, bo upały nie dają wytchnienia. Marzę o deszczu.
Ilonko Kochanie tak dawno Cię nie widziałam, czytałam jaki masz ciężki okres. Bardzo mi przykro. Mam nadzieję że wszystko zacznie się wreszcie pomyślnie układać. Tym bardziej dziękuję Ci, że znalazłaś czas na wizytę u mnie i jeszcze przelecenie wątku. Ja chyba wreszcie znalazłam równowagę między posiadaniem ogrodu a innymi rzeczami. Podzieliłam po równo swoją uwagę. Trochę tu trochę tu. Nie wszystko na działkę. Tak jest mi dobrze.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Niesamowicie Ci się wszystko porozrastało ;:138 Brawa za włożony trud, efekt widać gołym okiem. Choć też kocham róże, to ogrodzenie powojnikowe podbiło moje serce ;:215 Powiedz, jakie masz zdanie o Charming Piano? Nie jestem z niej zadowolona, tak jak i z First Lady. Napchane królowe, nieraczące w normalnym tempie się rozwinąć - oczywiście na miarę ich możliwości. W tym roku na szczęście dla nich mało pada, więc przynajmniej nie zamieniają się od razu w mumie, ale zupełnie nie potrafię dostrzec ich piękna. Zwykła Piano już jest zupełnie inna. A pseudo-Pashminę może udało Ci się sfotografować?
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Piękne zestawienia róż z powojnikami. No i ten las ;:173 . Chciałabym mieć takie tło :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Milenko szczerze mówiąc wiedziałam że Charming Piano się do końca raczej nie będzie otwierała. Nie zawiodło mnie to. Mimo to, Charming Piano czy FL raczej drugi raz bym nie kupiła. Tak samo czerwonego leośka. Nie powiem złego słowa na niego, bo nie choruje, pięknie i bujnie kwitnie, praktycznie cały jest w kwiatach. Ale... przestają mnie zachwycać takie drobniutkie róże. Wyjątek stanowi Artemis. Nie lubię wyrzucać roślin, zwłaszcza że ciężko na nie pracuję. Gdyby jednak coś mi kiedyś odbiło to z pewnością wyleci Celsiana - to pomyłka za Ombree Parfait i Amandine Chanel. Tą ostatnią wybrałam sama. Myślałam że będzie piękna. Oj jak ja się zawiodłam na niej... Myślę że jak nie będą się jakoś wyjątkowo brzydko spisywać to je zostawię skoro już są.
Wracając jeszcze do rodziny Piano- zdecydowanie Wedding Piano mi najbardziej odpowiada. Na zwykłe Piano też nie powiem złego słowa. Mam aż dwa, jedno z wyboru drugie z gratisa. A Charming... to po prostu Charming. Nie raz jest piękne zielone i tworzy bukiety a nie raz ma domieszkę czerwieni i w ogóle się nie otwiera.
Pashminy jeszcze w pąkach. Nie wiem co im tak długo zajmuje w tym roku. Ta pseudo też w pąku. Otworzyła jeden ale jakiś taki totalnie zmutowany że nawet na zdjęcie nie zasłużył.
Joasiu róże z powojnikami to mój ulubiony duet. Myślę że wyjątkowo do siebie pasują. Coraz więcej powojników będzie mi się przeplatało w różach. Mimo ostrzeżeń o podcinaniu, podejmę się tego wszystkiego.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, to dałaś czadu ! Ale wspaniałe masz te róże ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj
Można oglądać wciąż i wciąż się zachwycać ;:215 Warto je mieć w ogrodzie, naprawdę to Królowe wśród kwiatów innych roślin.
Powtórzę się - to cudo natury !
Madziu Flammentanz, pięknie ubarwił Wam wejście do bajkowej krainy ;) Czy ona kwitnie cały sezon ?

Muszę napisać, że ja też jakbym miała taką kolekcję róż, chyba nie potrafiła bym wybrać tej jednej jedynej...
A powojniki - ;:167 Super ! Gratuluję ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, jak sadziłam FL, nie miałam zielonego pojęcia o różach i wybierałam tylko i wyłącznie "oczami". Charming Piano wydawała mi się podobna trochę do Giardiny, którą uwielbiałam i uwielbiam niezmiennie. Jednak to baaardzo pozorne podobieństwo.. Nie kupiłabym ich drugi raz. Mam takie samo podejście do roślin jak Ty i na pewno ich się nie pozbędę, chyba, że totalnie mi odbije w kierunku jakiejś ogrodowej rewolucji. Jestem jednak na to zbyt leniwa, poza tym szanuję to, w co włożyłam już trochę serca i czasu. No i zawsze pozostaje nadzieja, że może w kolejnym sezonie mnie zauroczą :wink:
A naparstnice żyją? Rok temu latem przesadziłam kilka młodych siewek spod rośliny matecznej w inne miejsce i przyznam, że jestem zawiedziona - liczyłam w tym roku na kwiaty, a tu nic. Owszem, nabrały trochę masy, ale na pewno w tym roku jeszcze nie zakwitną.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”