Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko wzdycham do twoich róż,wszystkie cudne ;:167 Eden z floksem wow
Lady of Schaloot z powojnikiem mistrzostwo.Ona ma cudny kolor,kwitnie teraz u mnie na balkonie ;:108
Dalie cudne wszystkie ;:215
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, Pashmina zjawiskowa, zauroczyłam się nią i nic mi nie przechodzi, ale muszę też powiedzieć, że Lady of Shalott też cuwo, które chodzi mi po głowie... ;:167
Zbankrutuję przez te zauroczenia!!! ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jagna Jalitah mam drugi sezon posadzona wiosną z gołym korzeniem ,szybko zabrała się do roboty ,a w tym roku to już fajny i zdrowy krzaczek ;:333
Lady of Shalott to jedna z najpiekniejszych róż jakie mam ,mogłabym się gapić na nią godzinami a ona czaruje tymi swoimi pięknymi kwiatami i zapachem ;:170


Miłeczko proszę bardzo :D dziękuję w imieniu róż i dalli ,w tym roku i nimi mogę się cieszyć ,bo ochroniłam je przed ślimakami :heja


Jadziu jestem już i póki co będę was zanudzać tym co aktualnie kwitnie oraz tym co obfociłam w między czasie :wink:


Alegoria martwiłam się o Pashminę bardzo była po zeszłym sezonie mizerna ,bałam się że nie przetrwa zimy i wiosną też nie bardzo było jej na żywot ,ale zabrała się i pięknie teraz kwitnie ,nie da się oprzeć jej urodzie oj nie da ;:167
Biedermeier był jedną z moich ulubionych i taką też pozostaje ,to malutka kompaktowa różyczka ,kwitnie cudnie ,w tym roku jej spektakularne kwitnienie przypadło akurat na czas kiedy ja zupełnie nie myślałam o różach ,więc jak się zorientowałam to kwiaty już opadały ,ale złego słowa o niej nie powiem jest zdrowa i szybciutko buduje następne pąki ,więc myślę że niebawem coś pokażę ;:108


Daysy jestem ,a właściwie byłam cały czas z wami tylko brakowało już sił i czasu na odpisywanie ,czytałam tylko i przeglądałam wątki.W tym roku róże kwitły cudnie ,to wiesz ,ale później sporo pracy przy ich oczyszczaniu ,a tu inne prace były już ważniejsze i tak z pracy do pracy ,ale dałam radę ,spełniłam się i teraz z nową siłą i nową werwą planuję już zmiany ogrodowe ;:306 okazuje się że coś tam za bardzo wyrosło ,coś za mało,coś się wyrodziło coś rozmnożyło i trzeba zrobić z tym porządek,a ja uuuuuwielbiam robić takie porządki w ogrodzie ,w sensie wysadzać i wsadzać ;:173 Kwitnących teraz róż jest nie wiele ,większość dopiero zbiera się do kolejnego kwitnienia ,ale są inne roślinki które cieszą oko o np.

Obrazek

poznajesz? Księżniczki w donicach dumnie zdobiły taras i zakwitły na czas chyba im to przykazałaś :lol: jedna pojechała z córcią a drugą dziś posadziłam już na rabatę i za chwilę będzie kwitła :tan

Aniu :oops: dziękuję w imieniu róż .Eden wyjątkowo w tym roku się spisuje ,wypuścił nawet dłuugaśny pęd ,może wreszcie będzie podobny do róży pnącej ,bo póki co to rabatówka ;:219 Lady i powojnik zainspirowały mnie do stworzenia rabaty pomarańczowo-fioletowej ,bo bardzo mi się ten duet spodobał ;:333

Basiu najważniejsza jest miłość ,kasa to się zawsze znajdzie .Patrz ile nas tu takich zauroczonych i jeszcze żadna nie zbankrutowała ;:306 A tak serio to szalone hobby,odmian róż jest całe mnóstwo i jedna piękniejsza od drugiej i już wydawałoby się że mam to co chciałam ,że to już dość ,że wszystko ,to któraś z dziewczyn pokazuje jakieś cudeńko ,to szkółka dodała nowość na widok której serce mocniej bije i ....przepadłam jeszcze tylko ta!....i tak w kółko ;:306
ale cieszą się moje koleżanki ,którym się te "opatrzone " dostają ,a ja się cieszę że mam znowu miejsce :lol:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A teraz troszkę zdjęć


Rosenfaszination

Obrazek

Cudna Kosmos

Obrazek

Lavender Ice już ją kocham ;:167

Obrazek

Bonica

Obrazek


Rumba

Obrazek

Blue Girl na pewno nie ostatnia jaką mam ;:333

Obrazek

Novalis

Obrazek

Pierwszy kwiat Wollerton Old Hall

Obrazek

Princess Of Infinity ;:167 ;:167 cudna mała księżniczka

Obrazek

forumowy hicior :lol: Marc Chagall róża przecudnej urody

Obrazek

kolejny hit.... Minerva ;:167




Obrazek

i tak troszkę ogólnie





Obrazek

takie tam...które wreszcie porządnie zakwitły

Obrazek

i coś z ogródka ...tak mało a tak cieszy :heja


Obrazek

Reniu to dzięki tobie .... winorośl Arkadia
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Kwitną kalle! Brawo Ty! U mnie jak zwykle tylko liście! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko piękne i zdrowe róże masz u siebie. Zachwycają.
Jednak należy wspomnieć o powojniku na nodze domku lęgowego. ;:oj Cudo! ;:oj
W tym roku i u mnie powstał domek na takiej nodze i takiego właśnie efektu oczekuję. ;:180 Tylko chyba nie tego powojnika co trzeba posadziłam. White Prince Charles przyrasta dość cherlawo. :oops: Taki Polish Spirit czy Solina lub Błękitny Anioł szybciej pochłonęłi by taką nogę. ;:224
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko - myślę, że daliami zaraziłyśmy się wszyscy od Miłki :heja .
Pokazujesz Kosmos , czytałam ostatnio o niej dość negatywne opinie. Twoja jest inna. Poleciłabyś ją?
Niestety mój Novalis nie warty jest polecenia, ale Lady of Shalott już tak. To piękna różyczka, prawda?
x-al-ia

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, wiadomo, że życie ma zmienny nurt i czasami pochłaniają nas sprawy wyższe, a wtedy nawet róże schodzą na boczny plan. :wink: Będę cierpliwie czekać na nowe kwiaty Biedermeier.

Po tegorocznych kwiatach Pashminy widać, że niepotrzebnie martwiłaś się o nią. Dała sobie radę. :) Ja w tym roku zwariowałam dla tej róży. Kupiłam i też wątpiłam w jej przyszłość zwłaszcza, że rośnie u mnie w donicy. Teraz nadziwić się nie mogę, że ta róża wypuszcza takie mocne pędy i ciągle szykuje się do kwitnienia. Z tych, które teraz widzę u Ciebie, to mam jeszcze Lavender Ice i Minervę. Ta ostatnia nie daje rady choć widzę, że próbuje. U Ciebie, w gruncie pięknie wyglądają, ale wypatrzyłam coś jeszcze - Princess of Infinity :!: Czy ta róża to taka odmiana nadająca się do uprawy w donicy? Twoja rośnie jak widzę w doniczce, tylko nie wiem czy to tak tymczasowo, czy na stałe? Jak dotąd widziałam tę różę rosnącą tylko w gruncie, aż dojrzałam, że może być w donicy... To piękna róża :!: Chciałabym ją mieć, no ale jeśli jest przeznaczona do gruntu, to marzenie na nic.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudności różane Tolinko u Ciebie ;:167
A winogrona wywołały u mnie chętkę na coś słodkiego ;:306 Piękne i dorodne grona!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudnie kwitnąca księżniczka of Finity chyba od Daysy nawet w donicy czaruje ;:215 .Urzekła mnie także Rosenfascination i Lavender Ice .Blue girl również śliczna .Lubię ten kolor róż
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Kamilwilcz
200p
200p
Posty: 266
Od: 7 lip 2011, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wilczkowice (25 km od Bielska-Białej) Oświęcim

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Cudowny ogród... i moje również ukochane róże:)
x-ja-a

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Marc Chagall - forumowy hicior :;230 Ale taka jest prawda, ja też dałam się ponieść i nie żałuję, baaardzo przystojny.
Blue Girl faktycznie urocza, nie dziwię się, że myślisz o drugiej. A o Rosenfaszination ... to ja będę musiała poczytać ;:167
Pięknie u Ciebie wygląda pełnia lata ;:303
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pewnie, że poznaję ;:173 . Cieszę się, że przetrwały i już kwitną. Widzę, że nie oparłaś się pokusie ;:306 . Piękne różyczki, coraz częściej zastanawiam się nad Pashminą, u Ciebie cudowna.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”