Wszystko o pomidorach cz. 12

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Poza tym ,że to jakaś "czarna " odmiana to raczej będzie ciężko o ustalenie konkretnej nazwy bo odmian jest mnóstwo.
Awatar użytkownika
BozenaX
200p
200p
Posty: 267
Od: 6 lut 2012, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie/okol. Szczecinka

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Jeśli ma liście ziemniaczane to może być Black Sea Man.
Tak wygląda u mnie.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Proszę o poradę, chcę dzisiaj jechać do ogrodniczego po potas (wcześniejsze moje podejrzenia o niedobór magnezu chyba były nietrafne z racji podobnych objawów jak u innych niedoborów), wczoraj zerwałam zapalone pomidory i zauważyłam odbarwienia typowe dla braku potasu (tak samo długo się zabierały za czerwienienie co już mi z tyłu głowy wołało o potas przy czytaniu tutaj wpisów, oprócz maskotki i betaluxu żaden pomidor nie zaczyna się zapalać, chociaż betalux również słabo się czerwieni), dodatkowo zauważyłam odbarwienia środka liści razem z nerwami na żółtawo-zielony odcień szczególnie u ożarowskiego i nie wiem czym je dolistnie podkarmić (wybił również w cienkie pędy i liche liście, nie wiem czy to mogło być spowodowane brakiem słońca, bo ponad tydzień było pochmurno), ostatnia kwestia czy jeśli nie zdobędę sypkiego potasu to czy mogę zastąpić go florovitem uniwersalnym (to na bank będą mieć).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

U mnie też duże problemy z wiązaniem na wyższych gronach. U wielu odmian ładnie zawiązane są po 2-3 grona a na czwartym i piątym raptem 1-2 pomidory. Za to owoce w tych pierwszych gronach wielkie. Poniżej zdjęcia sprzed kilku dni. Teraz owoce w pierwszych gronach już dojrzewają.

Odmiana Believe or Not
Obrazek

Ałtajskij Oranżewyj
Obrazek

Cudo Ziemli
Obrazek

Te o mniejszych owocach nadrabiają ilością owoców w gronie

Aurija
Obrazek

Anna Russian
Obrazek

Wyrównanie plonują:

K37/5 (pierwsze grono już zjedzone, na zdjęciu grona 2,3 i kawałek czwartego)
Obrazek

Orange Banana
Obrazek

P-20 (na dolnych liściach wciąż widać ślady przenawożenia)
Obrazek

I na koniec trochę koloru
Obrazek

Po kolei od lewej z wielkoowocowych: Azoychka, K37/5, trzy sztuku Stupice, dwie Malachitowe szkatułki. Koktajlówki od lewej:Black Cherry, Green Grape Cherry, Rose Quarz Multiflora, P-20, Blush, Snow White.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Piękne plony. Szkoda, że nie zdecydowałem sie na budowę tunelu, ale na RODOS to trochę ryzykowna sprawa. :(
Moje grunciaki też nieźle sobie radzą i zaczynają zmieniać kolory. Na pierwszym zdjęciu 3 pomidory HTP11. Zerwałem te 2 zapalone pomidorki ze środkowego krzaka. Sądząc po wielkości pozostałych owoców w każdym gronie jest dobrze ponad 1 kg pomidorków.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zaczynają dojrzewać megagronki a Supersweet 100 prowadzony na wszystkie możliwe pędy, przekroczył 2 m. Niewiele niższy jest sungold F1

Obrazek Obrazek Obrazek
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Czym spowodowany jest stan skórki na pomidorach poniżej?





Obrazek

Obrazek
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

kaLo! Dziękuję. U Ciebie też widzę szykują się duże zbiory. I krzaki zdrowo i ładnie wyglądają, a to najważniejsze. U mnie to pierwszy rok z tunelem. Jestem bardzo z niego zadowolona. Plon z tych samych odmian z tunelu będzie sporo większy niż z gruntu. Choć nie wszystkich odmian to dotyczy. Koktajlówka Blush w gruncie ma tyle samo zawiązanych gron co w tunelu, a Black Cherry w gruncie jest równie wysoki jak tunelowy, a owoców ma więcej.
Czemu budowa tunelu na RODOS jest ryzykowna? Kradzieże?
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

I dewstacje.Teraz już prawie nie ma, ale chęci do zrobienia czegokolwiek też ubywa. :cry: . 4 i 3 lata temu złomiarze wykręcili łącznie kilkadziesiąt kraników mosiężnych ,w tym roku ktoś mi podbierał rabarbar , ale to szczegół :D . Bywało, że u sąsiadów wyrwali co do sztuki marchewki i cebule i zabrali tylko te największe.U mnie z młodej wiśni poobłamywali gałęzie z owocami, bo tak było szybciej, .Tylko złapać i połamać ręce i nogi. :evil:

Lunari takie skorkowacenia występują przy deficycie boru. Potas też chyba by się przydał.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Ja się natomiast przekonałam że muszę zainwestować w porządne i długie tyczki, pierwszy raz udało mi się upilnować moich krzaczków i są tak przeciążone że tyczki z brzozowych samosiejek się przechylają (u sąsiada nie lepiej, mimo że ma tyczki plastikowe z jakichś nadprogramowych odpadów, codziennie stuka młotkiem żeby się trzymały), sąsiad prowadzi swoje nisko, moje wysokie sięgają już prawie 2m przy zawiązywaniu dopiero czwartego grona.
Podlałam krzaki odrobiną starego krowieńca i dostały potem odrobinę florovitu dolistnie, mam nadzieję że to je obudzi, deszcze widocznie skutecznie wymyły to co dostały wcześniej.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Czy ktoś praktykował uzupełnianie niedoborów przy użyciu oprysku z gnojówki pokrzywowej? Mam wiadro gnojówki, która stoi już szmat czasu i większość azotu pewnie uleciała. Czy taki oprysk ma sens, czy lepiej fertygować?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Azotu w pokrzywówce nigdy nie było, więc na pewno nie uleciał. Na temat pryskania czegokolwiek do jedzenia tym świnstwem nie wypowiadam się.To kwestia smaku.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

KaLo a skąd wiedza, że nie ma azotu w pokrzywówce?
http://www.zsp.rozdrazew.com.pl/attachm ... giczny.pdf
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4356
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 12

Post »

Lunarii, pokrzywówką podlewaj pomidory a nie opryskuj. W starych postach Kozuli znajdziesz więcej informacji nt. zastosowania jej w uprawie pomidorów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”