Mój ogród wśród łąk część 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Barbule faktycznie są bardzo ładne ;:108 . Błękity, to są błękity ;:63 . Tak się czasem staram wprowadzić więcej błękitnego koloru i on gdzieś niknie po jakimś czasie. Za mało uparta jestem ;:306 .
Nową rabatę pokazujesz?; i to z jaką ścieżką ;:oj .
O Artemisie pomyślę ;:223 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu, ja też nie lubię w deszczu ale jak się ma na działkę ograniczony czas, to na pogodę się nie narzeka, tylko przyjmuje jaka jest i realizuje plan robót. Z powodu deszczu plan ograniczyłam do minimum ale jednak. Peleryna przeciwdeszczowa ma zaletę - komary przez nią się nie przebijają :D .
Świetna perowskia ;:138 . Koteczek taki zawadiacki :wink: . Trawa soczysta, zielona, chrupiąca, mokre lato ma swoje zalety ;:215
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Też uwielbiam kolor niebieski w ogrodzie ;:172

Moja perovska zmarzła :( , ale barbula ma się całkiem dobrze. Ale Twoja to chyba variegata? Boska ;:167
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Wróciłam z bieszczadzkiej dziczy i nadrabiam, a tu wszyscy pędzą z wątkami...

Preferujemy ten sam sposób spędzania wakacji :wink: Też lubimy ciszę i spokój, jedynie dla zwiedzania robimy wyjątek.

Pięknie teraz u Ciebie, i przecudne ostróżki. Kupiłam podobne niedawno, więc mam nadzieję, że się przyjmą i będą się rozsiewać jak dzikie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

:wit

Soniu - Trawki już na swoich miejscach ;:196 Marchewka lubi dobrze rozluźnioną i źyźną ziemię...i oczywiście przerywanie.
Baronessa jest niską rabatówką. Mam ją pierwszy rok i jestem nią zachwycona. Zdrowa róża, krzaczek zgrabny i podoba mi się jej wyraźny, różowy kolor. Polecam. Nie wiem jaki krzak buduje Chopin, ale u mnie Artemis jest z tyłu rabaty, a od przodu przytula się Baronesse.

Madzia - U mnie totalna rewolucja. Powstaje nowa rabata wzdłuż ścieżki, dwie inne przechodzą generalne porządki ( mam zapędy do uporządkowania troszkę tego buszu ), kilka większych roślin czeka w kolejce na zmianę miejscówki. Tak mnie jakoś wzięło. :D

Marysiu - Oj my też z koszeniem wbijamy się pomiędzy jednym deszczem a kolejnym. Źle się kosi mokrą trawę ;:222 Jeszcze jest ciut za wysoka, ale co tam, jakoś nie jestem fantastą pięknie wystrzyżonych trawników. ;:224

Aniu - Artemisa bierz w ciemno, mówię Ci ;:333 Barbulę bałam się posadzić, bo czytałam, że nie bardzo lubi zimy. Ale ona daje radę pod wysokim kopczykiem. Ma naprawdę cudowne te kwiatki.
Jeśli chodzi o rabatę...to najpierw była ścieżka :lol: a teraz dorabiam resztę :D

Kasiu - Tak, również uważam, że mokre lato ma kilka plusów. Za głośno nie mówię, bo jednak oczekuję wraz z moimi zmokniętymi różami na kilka dni ciepełka. Ja koniecznie potrzebuję zagrzebać się na cały dzień na plaży co może uskutecznię w weekend? :wink:

Izuś - Zdobyłam taką Barbulę przez przypadek, ale jestem z niej bardzo zadowolona. Od pierwszego kwitnienia jestem jest fanką ;:333 Perowskię też myślałam, że straciłam. Jesienią posadziłam maleństwo.Na szczęście miała silną wolę do przeżycia. To fajna roślinka.

Sylwia - Jak ja Ci zazdroszczę pobytu w Bieszczadach. Tylko raz w życiu liznęłam troszkę tej krainy. Mam niedosyt.
Jak nie przyjmą Ci się ostróżki, służę uprzejmie moimi bo siewek mam sporo, a wiosną na bank będę miała ich tysiące ( no przesadzam ale ciut będzie). :wit

Za bramą już nic nie rośnie....jakoś smutnawo i pustawo się porobiło.

Obrazek

Dzielżany są cudne, prawda? Niesamowity kolor i układ płatków.

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11778
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Małgosiu dziękuję, ;:196 pomyślę nad Baronessą, choć Chopin może ją zdominować. ;:218 Mam nadzieję, że trawy się dobrze ukorzenią i przetrwają zimę. Jak nie wiosna będą kolejne siewki. :wink: Dzielżan z trawami i ulem,piękny widok. ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Piękne róze ;:108 ;:108
A te ostrózki.To ponowne ich kwitnienie??
Taki dorodne i takie wysokie.Suuper.
Czymś ich karmisz,że takie dorodne???
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 5ycznych dodałabym

Post »

Małgosiu - przyglądam się Twojej ubiegłorocznej pomyłce i na Abrahama mi ta różyczka nie wygląda. No chyba, że mój komputer przekłamał kolor. On w naturze bardziej morelowy niż różowy. Do cech charakterystycznych dla Abrahama ( może to pomoże Ci w identyfikacji) wyróżnia się on tym, że ma duże i ostre kolce oraz to że w pierwszych latach pokłada się . Na Forum często czytam, że żeby dostrzec jego piękno, trzeba się pod nim położyć.
Czy Papageno jest u Ciebie zdrowa? U mnie więcej poplamionych liści niż tych bez plam.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Witaj Gosiu,nowe rabaty ,nowe ścieżki ,ogród w małej przeróbce,my chyba nigdy nie będziemy spokojne,a już wydawało sie ,że jest wszystko na swoim miejscu ;:306 ,ogród masz cudowny ,uwielbiam miszmasz który wylewa się z rabat,to takie naturalne połączenia,nawet jak chwaścik się zapląta to mu tam pasuje,pozdrawiam i miłego dnia ;:196
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Jaki puchaty kotek ;:167 Ta praca przy ścieżce... mhm... kojarzy mi się z moim "kamiennym kręgiem". Coś nie mam chęci na tego typu prace teraz ;:222
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Pepsi, u mnie też Limelight rożnie razem z Vanilką i nigdy nie pomyślałabym, że to złe połączenie ;:224 . Za Vanilką rośnie jeszcze Polar Bear a przed nimi Bombshell ;:224 .
Co do Wim's Red, to w fazie brudnego różu wygląda może nieszczególnie, ale bardzo ją lubię, kiedy jest bielusia i potem, kiedy zrobi się już intensywnie czerwona razem z liśćmi :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7109
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Witajcie Kochani poniedziałkowo i słonecznie ;:3 Nareszcie nawiedziło nas słoneczko, moje baterie się ładują, a czas już był wielki, bo na oparach jechałam. Z jednej strony fajnie, bo deszczyk podlewał codziennie i na jakiś czas byłam zwolniona z tego zadania. Ale brakowało mi ciepełka, słonecznego i wesołego dnia. I od soboty mamy piękną, słoneczną pogodę. Mam nadzieję, że na jakiś czas zatrzyma się ten front u nas i dopieści nas jeszcze przed nastaniem tych burych i ponurych miesięcy.
W ogrodzie prace wszelkie zostały wstrzymane ( pogoda nie pozwala ;:224 ) i nastał czas wykorzystywania na maxa ostatnich wakacyjnych chwil.

Soniu - Jakbyś chciała dzielżanu to chętnie służę ;:196 Na trawki chucham, posadziłam na nowej rabacie ;:136

Aniu - Ostróżki rzeczywiście w tym roku królują w ogrodzie. Rosną na rabatach, które były dokarmiane kompostem i obornikiem końskim. Nieprzerwanie kwitną od maja i czynią ogród niebieski :lol: Usuwam tylko przekwitnięte kwiatostany, a one wypuszczają nowe pędy. Kilka przekwitniętych zostawię to będą dzieci wiosną. :wit

Ewuś - Rzeczony Abraham kolce ma sporawe i pędy faktycznie wiszące. Jak dla mnie najbardziej wkurzająca cecha u róży. Muszą być na baczność, wtedy jest ok. Kolor masz rację, on nie jest różowy, bardziej w morelę...Jak otworzy kolejne pączki, to pstryknę. Moja Papageno też zaczyna od dołu tracić liście w wyniku grzybka, ale na szczęście w jej nogach rośnie szałwia która po raz kolejny powtarza kwitnienie. Taki mały myk ;:224 I wydaje mi się ( trzy razy puk puk puk w niemalowane), że jej zaczyna się u mnie podobać. Mam na myśli Papageno, nie szałwię :uszy

Martuś - Oj widać już chwasty, nie przejdzie, że to naturalny busz :D Tylko, że czasu mało i tym bardziej chęci na odchwaszczanie. A z tymi pracami w ogrodzie, to masz rację. My, ogrodnicy nigdy się nie nudzimy. Po co leżeć w hamaczku i pić drineczka, po co leżeć w trawce i czytać ....lepiej założyć dresik i utyrać się do bólu w kręgosłupie i podartych paznokci ;:224 Ale ja właśnie tak lubię. ;:333

Mariola - A ja rabatkę przy ścieżce skończyłam. Nie ukrywam, że miałam pomocnika w postaci mojego eMa, który pewnego dnia nieopatrznie zapytał, czy ma mi w czymś pomóc. Posadzenie roślinek na nowej rabacie to już była czysta przyjemność.
Jak prace w kamiennym kręgu? Wena wróciła?

Edytko - Ależ ja nie mówię, że to złe połączenie. U mnie to po prostu nie pasuje. Kilka zupełnie odmiennych wyglądem i pokrojem hortensji rośnie obok siebie i nie do końca mi ten układ odpowiada. Obok dumnie wyprostowanej Limelight rozpycha się Vanilla, potem Pinky Winky , Sundae Fraise, Anabelka. No, przyznasz że wyszedł niezły podłoże ;:173 Nie jestem ekspertem, uczę się z roku na rok w oparciu o własne doświadczenia. Dlatego wyszło jak wyszło. :wit

A tymczasem u mnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślałam, że nie mam tej dalii. Tak to jest, jak się sadzi za gęsto.
Miłeczko, mam Tartana. :uszy

Obrazek


Datura to jest jednak cudna. W marcu dostałam maleńkie coś a tu proszę, urosło drzewo większe ode mnie w dodatku zakwitło ( na razie trąbka jest jedna, ale kolejne czekają). A jaki zapach piękny, no po prostu zakochałam się i bedę próbowała zimować. M mówi, żebym z nią spała :;230 ....w sypialni mam najchłodniej to może mi się uda jej zapewnić godny odpoczynek w jednym z zakamarków mojej alkowy.


Obrazek

Obrazek

Zamyślona Pepsi. Wielu ludzi mnie już pytało, dlaczego ona tak ma imię. Pierwsze skojarzenie padało na znany napój, ale muszę za każdym razem weryfikować, bo....ja po prostu nie wiem. Mój syn tak ją nazwał, i on sam dzisiaj już nie pamięta dlaczego. Ale kochamy naszego wiecznie uciekającego psa. Dzisiaj rano spotkałam ją brudną jak diabeł za bramą domu. Kolejny podkop pod płotem. Cóż to dla niej...A już było tak dobrze. Nauczyła się kolejnej sztuczki. Ech...całe dobrodziejstwo inwentarza.


Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2475
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Mój ogród wśród łąk część 5

Post »

Pomimo iż nie jestem fanem psów muszę to powiedzieć - zdjęcie Pepsi do zakochania!!!
'Tartan' choć to karkołomne porównanie ale równie udana co Pepsi! Na szczęście w tym roku zdobyłem tę dalię i rzuca na kolana! Na 'Rocco' jestem jak najbardziej chętny, gdybyś miała nadmiar 8-) Może będzie okazja się spotkać na jakimś biegu ;:136
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”