Kłopoty z trawnikiem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
donat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 lip 2016, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawnikiem (schnie lub choruje)

Post »

Cześć,
mam prośbę do doświadczonych ogrodników o opinie, mój trawnik w dużej części zaczął najpierw robić się ciemno zielony a później jakby schnąć lub też chorować na coś, nie mam pojęcia co to a bardzo mnie to niepokoi co może być przyczyną takiego stanu ? Zbyt krótkie koszenie ? za dużo nawozu ? Zbyt rzadkie podlewanie ? Choroba ?
Poniżej wrzucam zdjęcia poglądowe
http://i.imgur.com/t0Tn9sp.jpg

http://i.imgur.com/A6ExFkF.jpg

http://i.imgur.com/yEnd5mJ.jpg

http://i.imgur.com/myPwXta.jpg

Zbyt duże zdjęcia zamieniłam na linki do nich.
bab...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z trawnikiem (schnie lub choruje)

Post »

Widać trawnik niedawno zakładany.O tej porze roku trawa słabiej rośnie to naturalne, a gatunki tzw. trawnikowe znacznie gorzej sobie radzą z letnią suszą niż trawy łąkowe, albo trawniki na terenach, gdzie jest warstwa naturalnej próchnicy i wyrosły z biegiem czasu też trawy z samoistnego siewu.Podlewanie i częste koszenie prowadzi też niestety do wyjaławiania gleby, na nowo założonych trawnikach często też jest mało , albo wcale nie ma warstwy naturalnej próchnicy, która powstaje z biegiem lat, a zapobiega w pewien sposób 'głodowi' trawy, bo odbywa się w niej cały czas życie biologiczne.Na nowo założonych trawnikach jak się nie posypie nawozu, to nie będzie rosło, więc nawóz, woda, kosiarka i tak w kółko, ale taki trawnik w czasie letnim słabnie, trzeba poczekać do zmiany aury, będzie lepiej.
donat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 lip 2016, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawnikiem (schnie lub choruje)

Post »

dziękuje za odpowiedź, właśnie miałem obawy, że od nawozu może się tak stać, chociaż na całości trawnika, który naokoło 100 m wysypałem nawóz wysypałem. Można powiedzieć, że połowę normalnej dawki tego nawozu. http://www.target.com.pl/produkty/nawoz ... y,402.html , ale czy to na pewno nie jest jakaś choroba ? bo się boję, że będę miał łysą ziemię do jesieni ;)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Na moje oko nie wygląda to na chorobę, chociaż w zbliżeniu to tak może wyglądać.Spokojnie odrodzi się gdy nadejdą wilgotniejsze dni, a tymczasem podlewaj z umiarem, by nie wyschła nadmiernie.Na wiosnę radzę posypać trochę suchego kurzeńca w czasie deszczowych dni, a nie tylko sypać chemię.Również wiosną rolnicza polifoska dobrze działa, można dać też dawkę polifoski jesienią, trawa lepiej zimuje.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

A ja mam problem z dziurami na trawniku.Czy jest możliwe że jeż wykopuje pędraki z trawnika?(mam ich baaardzo dużo .Oto zdjęcie

Obrazek
Obrazek
kolceros
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 paź 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

^^ Może raczej turkuć?
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

leszeg pisze:Nie chcę reklamować konkretnego produktu na chwasty dwuliścienne, więc podam listę oprysków, które ja używałem (kolejność od najdroższego do najtańszego): Starane, Fernando, Mniszek, Aminopielik.
Dodam jeszcze, że cena produktu ma duży wpływ na spektrum działania (im taniej tym gorzej), ale warto spróbować samemu i znaleźć produkt, który sprosta chwastom występującym na twoim trawniku.
Coś co wygląda jak koniczyna w trawie też zwalczy ten pierwszy środek?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Nie za bardzo wiem o jaki chwast chodzi, ale te dwa pierwsze środki, które wymieniłem wyżej, powinny sobie poradzić z większością chwastów dwuliściennych (nieraz wymaga to 2 oprysków w odstępie 1-2 tygodni).
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Taka jakby koniczynka:
Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Mi też to wygląda na koniczynę.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Wczoraj przyłapałam winowajcę dziur to jeż wyciąga z ziemi pędraki ;:134 Cieszę się bo jest ich bardzo dużo w trawie
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Ja też chcę jeża u siebie na działce, ale one chyba nie lubią mojego psa i kotów.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

leszegJa miałam psa to jeż też był .Lubił denerwować psa bo na noc pies stał na łańcuchu(robił wykopki na ogrodzie),kotów u nas jest sporo wiec to nie ma wpływu.Teraz jeżyk wsuwa pędraki i karmę dla kota.Miejmy nadzieję że trochę zmniejszy populacje pędraków bo jest masakra.Są jakieś środki na pędraki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”