Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16069
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ależ te Finola przepiękne! Wyglądają jak piwonie. Zresztą wszystkie są prześliczne.
A ta róża, do której zagląda psinka na ostatnim zdjęciu, zostaje na zimę na tarasie w tym koszyku, tak? Będziesz jeszcze dodatkowo zabezpieczać?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Wandziu chyba dobre wybrałam prawda? U Ciebie zawsze takie piękne odmiany i właśnie w Twoim ogrodzie zachwycałam się Orange Breeze ;:108 Finola przypomina mi Angelique ;:224
Róża w koszyku już jedną zimę przezimowała,to Lavender Flower Circus.Chyba też ją wysadzę,bo mało kwitków zawiązała na wiosnę...
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ;:196 ale masz pięknego pomocnika do prac ogrodowych. ;:138 ;:138 ;:138
Jak oglądam Twoje zakupy to aż mnie skręca, by sobie coś jeszcze dokupić.
Ale najpierw muszę posadzić to, co na posadzenie czeka. I tak mam spory poślizg z pracami w ogrodzie.
Prawie przez miesiąc niewiele mogłam zrobić.
:wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu zakupy różane, tulipanowo hiacyntowe,a u mnie żadnej radości i wyczekiwania wiosennego ;:224 co z tego wyrośnie???. Szkoda ,że miejsca u mnie brak .Niestety pogoda pokićkała mi calutki harmonogram na dzień dzisiejszy ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, właśnie przeczytałam, że posadziłaś wszystkie cebulowe i przeszłam na następną stronę wątku :;230 .
Nie chciałabym wyjść na czepialską, ale Polar Bear chyba wymaga mocniejszego cięcia :oops: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Edytko tak cebulowe mam już z głowy
:;230 :;230 :;230 :;230 :;230
Poszalałaś z cebulowymi, na wiosną będzie cudnie. U mnie niestety obniżek nie ma, nawet nie wspominam, że takiego sklepu też ;:222 W Auch....wybór był niewielki, cebulki rozeszły się jak ciepłe bułeczki i więcej nie było ;:145
Nie chciałabym wyjść na czepialską, ale Polar Bear chyba wymaga mocniejszego cięcia :oops:
Zdecydowanie. Edyta ma rację ;:108

Z zazdrością patrzę na Twój wciąż tak piękny ogród ;:196 Różyczki ciągle kwitną, chyba jeszcze nie szykują się do zimy. Na taka działeczkę aż chce się wracać. Korzystaj Aniu i ciesz się kwiatami.
Rozkosznego masz pomocnika. Widać, że ogrodnik z niego pełną gębą ;:63 Niczego nie pominie, zajrzy do każdej doniczki ;:108
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Aniu!
Jak czytam, że masz już cebulowe za sobą to mnie zazdrość zżera :evil:. Ja jestem w totalnej d...e. W tym roku poszalałam i mam ich około 300szt - dla mnie to ogromna ilość ;:oj Chociaż niektórzy z forum pewnie pomyślą: phi, i to ma być niby dużo? :D
Doczytałam, że masz chęć na Little Lime; ja ci ją szczerze polecam. U mnie rośnie drugi sezon na patelni, stworzyła kompaktowy krzaczek około 60cm na 60cm. Mimo upałów w tym roku, nie miała jakoś szczególnie przypalonych kwiatów. Bardzo fajna odmiana ;:108
Wczoraj przyszły róże z Floribundy - teraz to już w ogóle się nie ogarnę przed zimą ;:145
Zauważyłam że masz Red Leonardo, napisz proszę jak on reaguje na mocne słońce? Mam dla niego miejscówkę przy ceglanym murku prawie cały dzień słońce) i nie chcę aby był wiecznie przypalony lub zwiędnięty
Wklejam ci zdjęcie hortensji

Obrazek
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, z Boscobel będziesz zadowolona ;:108
Do mnie wczoraj przyszła pierwsza partia róż, w tym druga sadzonka Boscobel- wypasiona, że aż miło :D Mam nadzieję, że wreszcie przestanie padać i będę mogła spokojnie posadzić to co przyjechało. Czekam jeszcze na róże z F, a od Kamili odbiorę sama, ale to trochę później.

Twoje róże pięknie jeszcze kwitną, a na tak zdrowiutki krzaczek Giardiny aż miło popatrzeć. O tej porze roku to rzadkość ;:138
A i koniecznie muszę jutro podjechać do LM. Może i u nas będą obniżki cen. Mam ochotę na więcej cebulowych :wink:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ania, ja też w ty mroku zamówiłam Boscobel, upatrzyłam ją sobie w ubiegłym roku na stronie Austina i całkowicie oszalałam na jej punkcie. Jak tylko zobaczyłam, że mają we Flor.. to zmajstrowałam zamówienie ;:224 teraz tylko czekam na przesyłkę ;:65
Gdybym miała porównywać to Minervę porównałabym do młodszej i zdecydowanie mniejszej siostry Rhapsody in Blue. Obie takie bezwstydne :;230 Tyle tylko, że RiB mimo braku liści wytrwale kwitnie i tworzy nowe pączki, taka bezwstydna kusicielka - niby golusieńka a jednak lubi przyciągać wzrok kolejnymi kwiatami ;:306

Już zapowiedziałam mężowi że jutro jedziemy na przeszpiegi do LM w poszukiwaniu tanich cebulek ;:108 Tulipany Finola kupiłam już za pierwszym rzutem i posadziłam w grupie z Angelique i Creme Upstar. Zobaczymy co to będzie..
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Co to za oknem rano zobaczyłam? Ledwo świta,znów kolejny dzień bez słonka ;:222 I do tego jeszcze pada?No to super dzień się zaczyna.
Szkoda,bo chętnie pojechałabym na działkę.
Wczoraj po południu przyjechały modelki z kolcami ;:138 Do wyjętej z donicy Lady of Schalott dołączyły:
Krzaczki konkretne,dużo korzonków,liczę na bujne kwitnienie...właśnie moczą nogi aż do poniedziałku.
-Boscobel
-Jalitah
-Baronesse
-Dolce Vita
-Marc Chagall

Teraz jeszcze paczuszka z RosaP z dwoma nowościami i będę happy :D

Krysiu mój pomocnik kudłaty uwielbia wąchać nowe kartony,a roślinki ubóstwia.Wsadzi ten swój mały pyszczek i niucha ;:306
Nieraz mnie rozbawi,a ja wtedy biorę aparat w dłoń i pstrykam jej fotki.Wczoraj mało do worka z różami nie weszła.
Ja też tak mam,że jak widzę u innych nowe zakupy to sama mam ogromną chęć kupować.Oczy widzą,a dusza chce,ale czy portfel to wytrzyma? A co masz w planach do kupienia?

Jadziu nie wierzę,że nic nie kupiłaś z różyczek.Co roku mówię sobie,że już starczy,przypominam o cięciu róż i kaleczeniu rąk,ale jak tylko nowa oferta gotowa to Ania nie potrafi się opamiętać ;:218
U mnie tez pogoda parszywa,ech nawet na spacer dziś nie wyjdziemy ;:145

Edytka Polar Bear rozjechał się to fakt,na wiosnę zrobimy mu solidne golenie ;:306

Iwonko a ja z kolei żałuję,że nie mam Obi,no ale wszystkich sklepów nie wybudują,pozostaje nam kupować w swoich lub w sieci.
Pogoda jest tak fatalna,że nic się nie chce,spoglądam tylko na balkon na moje krzaczki i wtedy poprawia mi się humor.
Wyobrażam sobie je kwitnące latem i już lepiej ;:333
Misiek do przycięcia wiem,nie wiem czemu tak się pokłada,na wiosnę go tnę dosyć mocno ;:131
Mój pomocnik ogrodowy potrafi mnie rozbawić i jest bardzo czujna jak coś nowego przyjedzie do domu.

Werka witaj:)Masz 300 cebul? To mnie pokonałaś sromotnie,ja aż tyle nie kupiłam no może ze 150 będzie?
Mam nadzieję,że na wiosnę założysz swój wątek i będę mogła pooglądać Twoje cuda ;:170
Cieszę się,że polecasz Little Lime,już od dawna mam na nią ochotę ;:215 Dziękuję za fotkę,pysznie się prezentuje.
Podsypujesz ją jakimś nawozem?
Red Leonardo dość dobrze spisuje się na słońcu,mój rośnie w złym miejscu koło iglaka,nie ma dobrych warunków mimo to zakwita i ładnie zimę przetrzymuje.Pochwal się co za różyczki do Ciebie przyjechały?

Dorotko już się cieszę,że Boscobel to był dobry wybór ;:333 Skoro tyle osób ją poleca,a Ty na dodatek zamówiłaś drugą to musi być ok.U mnie niestety pada i jest zimno,tylko 6 st,czekam z sadzeniem do poniedziałku.Doły mam już wykopane.
Giardinie wycięłam najstarsze pędy i to jej bardzo pomogło.Wtedy z miejsca szczepienia wypuszcza nowe,świeżutkie,soczyste odrosty.
Radość wielka,że powstała,bo wyglądała bardzo źle na wiosnę ;:224
Życzę owocnych zakupów z cebulkami i nie zapomnij zrobic fotek zakupów.Uwielbiam oglądać co kupili inni ;:215

Sabinko no zobacz Ty ją sobie upatrzyłaś,a ja wcale wcześniej nie brałam jej pod uwagę.Raczej wgapiałam się w ciemniejsze róże albo The Prince albo Tradescant.Boscobel mnie ciekawi,ma fajne miseczki.ładna sadzonka przyjechała,więc mam nadzieję,że buchnie kwiatami.
Minerva hmm w końcu jej nie zamówiłam,mam już Rhapsody i wcale aż tak mnie nie zachwyca,nie rzuca na kolana,nie powoduje szybszego bicia serca.W tym roku spowodowała to Gertrude Jekyll i Mariatherese. Dodatkowo Anahe i Rosenfaszination.
Na wiosnę pewnie zamówię jeszcze Amelie Nathomb.
Masz może Jalitah? No żałuję jak nie wiem co,że tylko jedną zamówiłam ;:145
Ciekawe co ustrzelicie z M na zakupach,życzę by zakupy się udały.Posadziłaś ze sobą trzy naj odmiany.Creme Upstar to jakaś bajka,napatrzeć się na nie nie mogłam na wiosnę,pastelowe barwy urzekające ;:167

Co ta pani znowu zamówiła?

Obrazek

Może moje chrupki ulubione?

Obrazek

Co to za jeż?

Obrazek

Obrazek

Boscobel

Obrazek

Jalitah

Obrazek

Marc Ch

Obrazek

Dolce Vita i Marc Ch

Obrazek

Ciekawska psina

Obrazek

Miłego weekendu życzę wszystkim ;:3
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu - czytam,ze sadziłaś już róże , Minerve mam już od jesieni 2014 jest ładna może kolorem podobna do RB, ale budową kwiatu nie ,jest pełna nie tyczkowata ma około 80 cm , ładnie zbudowany krzaczek 80 cm i kwitła całe lato na słońcu nie zmieniająć koloru , Boscobol mam od wiosny jest ładna , kwitła też jak to róża dopiero posadzona paroma kwiatami, ja jeszcze czekam na róże.U mnie piękne słonko ;:3
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ania, faktycznie bardzo dorodne sadzonki ;:oj Pytasz o Jalitah.. chciałam ją kupić wiosną bo była w OBI, niestety jakość krzaczków wołała o pomstę do nieba. Nadrobiłam to w jesiennym zamówieniu. Oprócz Boscobel, chwalonej przez ciebie Mariatheresia i Crown Princess Margaretha dorzuciłam Jalitah właśnie, klasyczną już na FO Garden of Roses i różę, której totalnie nie brałam pod uwagę, ale jak sobie wygooglowałam to padłam - The Wedgwood Rose.
Przyznam, że miałam chrapkę na Amelie Nathomb, ale niestety zabrakło dla mnie ;:145
Rhapsody chyba musi mieć swój rok. Przez dwa lata, od kiedy ją posadziłam, była małym paskudnym pokrakiem. Serio. Rosła u mnie tylko dlatego, że jeszcze miałam sporo miejsca na rabatach i póki nie wymyśliłabym czegoś sensownego to niech sobie rośnie. Potem przeglądnęłam FO i okazało się, e są ogrody gdzie ta pannica wzbudza autentyczny zachwyt. Myślę sobie no co jest? U mnie takie coś, a tam ogromne krzaki. :;230 przesadziłam w bardziej zacienione miejsce.. taki półcień.. odpowiednio podsypałam nawozem i ubiegły rok byłam tak zachwycona, że napatrzeć się nie mogłam ;:oj W tym roku też była duża, ale dosyć szybko straciła liście. końcem wakacji była łysa.. i kwitnąca ;:224
Ale się rozpisałam. Bardzo mnie cieszy twoja opinia o Creme Upstar. Żałuję tylko, że nie wzięłam dwóch paczek. Może dzisiaj się uda
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu moje różyczki też przyjechały wczoraj i już są posadzone. Twoje panny wyglądają bardzo okazale. Trzymam kciuki za wiosenne pąki ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”