Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Seba Snow Whita też możesz posadzić w donicy. :wink: Ja już drugi sezon z rzędu miałam go tak posadzonego. Zresztą te donicowe miały u mnie lepszy smak niż te w gruncie, więc teraz już tylko w donicy je uprawiam (tak samo zresztą Cytrynek Groniasty). Wystarczy dać mu w miarę dużą tyczkę i jest OK. U mnie, jak skończyła mu się tyczka zaczął się przewieszać w dół i też było dobrze. :D
Kasiu coś w tym jest co napisałaś. Spotkałam się z tym, że w gruncie i donicy pomidorki koktajlowe tych samych odmian, ba z tych samych nasion smakowały różnie. Np w tym roku zajadaliśmy się Chernyi Mavrem z donicy, ten z gruntu prawie cały poszedł na suszenie, ten z donicy dużo słodszy, mniejszy bardziej chrupiący. Robił furorę wśród gości rosnąc obok altany, dzieci podjadały go jak cukierki.
Jeśli ktoś chce spróbować to polecam.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie na balkonie tylko w donicy.
Snow White spisał się super, dostał wysoką tyczkę, bardzo plenny, a w smaku jak miód.
Owocował do późna, sprawdził się na 5+.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie jak miałem Snow white pod daszkiem, to był najwyższym pomidorem z wszystkich. Mimo iż był w najwyższym miejscu pod daszkiem, to się zawijał pod nim. Grona były wyrównane, a pomidorki miodzio. :) Dorównywał mu tylko smakiem Cytrynek groniasty, również podobnie wysoki ale z innym typem gron. W zależności od dnia albo zajadałem jednego albo drugiego.

W wiadrze Snow white miałem w ramach ozdoby, bo zaszczepiłem go na P20 blue. :) Jednak tego już nie pamiętam jaki miał smak.
amsiz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 11 mar 2016, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie w tym roku Snow white się nie udał, był mało słodki, niezbyt smaczny. A w zeszłym roku był pyszny. Nie wiem od czego to zależy. Rosną w donicach na balkonie.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Może od nawożenia? U mnie te same odmiany pomidorów, ale rosnące w różnych warunkach, różniły się smakiem. Generalnie donicowe są u mnie smaczniejsze (regularnie ferdygowane) od tych rosnących w gruncie (mam ubogą piaszczystą glebę).
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie w tym roku wszystkie koktajlówki w donicach więc nie mam porównania.Z tym że jeden czarniawy(nie znam nazwy bo był z mixu ) był barddzo kwaśny.Sporo obornika tam bylo,ale inne były przepyszne.Po prostu taki typ był.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

amsiz pisze:U mnie w tym roku Snow white się nie udał, był mało słodki, niezbyt smaczny. A w zeszłym roku był pyszny. Nie wiem od czego to zależy. Rosną w donicach na balkonie.
Może dałeś za dużo azotu. Moje pomidory rosną wyłącznie na kompoście.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Przyczyną mogła też być pogoda. U mnie było mało słońca, duże wahania temperatury między dniem a nocą. Kilka odmian miało gorszy smak niż w ubiegłych latach.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

lucysia pisze:Z tym że jeden czarniawy(nie znam nazwy bo był z mixu ) był barddzo kwaśny.Sporo obornika tam bylo,ale inne były przepyszne.Po prostu taki typ był.
Generalnie ciemne pomidory mają mniejsze wymagania pokarmowe i złe nawożenie/przenawożenie negatywnie wpływa na ich smak.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Nadmiar azotu w uprawie pomidorów sprawia że zostaje zachwiana równowaga w stosunku do innych pierwiastków,a ciemne odmiany są szczególnie wrażliwe na jego nadmiar.I stąd zdecydowane pogorszenie smaku.Analiza gleby to podstawa. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9617
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Miałam w tym roku odmianę Purple Bumblee Bee . Podobny do odmiany Violet Jasper ,ale smak
znacznie lepszy i sporo mniejszy .Pomidorek prawie doskonały , ale przez to podobieństwo do
w/w nie mogłam się w pełni rozsmakować . Mam tak samo z odmianami indygo , niby Dancing
with Smurfs smaczniejszy , ale jeść mam opór . ;:131
luis90
200p
200p
Posty: 252
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Dostałam nasionka maleńkiego żółtego pomidorka, był wielkości porzeczki i rósł w gronach podobnych do porzeczki. To jest po prostu pomidor porzeczkowy czy dzielą się też na konkretne odmiany?
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ewa
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

To najprawdopodobniej będzie Currant Gold Rush :wit.
Jest jeszcze odmiana czerwona Sweet Pea Currant i biała White Currant.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”