Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witam miło nowych gości :wit ;:196

Sonia ja nawet nieźle znoszę te zawalone parapety, wsparcie to potrzebne mojemu mężowi, ciężko to znosi jak nagle wszystko kręci się wokół nasionek ;:224

Ewelka dzięki :) Dużo pomysłów i ładnych roślin znajduję też w Waszych ogrodach, od kiedy jestem na forum mój ogród najbardziej się zmienił. Ciebie też chętnie odwiedzę i poszukam nowych pięknych roślin "do zakochania" :D

Karolka no niech sobie będą, ale nie mogą wyżreć korzeni chwastom, muszą dobierać się do moich tulipanów? :wink: Już jestem bliska wysypania granulek, ale drży mi ręka, co będzie jak taką podtrutą norkę zeżre mój kocur? :( Wczoraj zakopałam im norki, pogrzebałam trochę w ziemi- dużo nie zjadły, tyle dobrego. Tulipany przez tą łagodną jesień i brak mrozu mają już spore kły. Wylałam na grządki tulipanowe wodę z przetartym czosnkiem, może to je odstraszy? Najlepszy odstraszacz zakopałam między lilie ;:306 Wysypałam tam zużyty żwirek "z wkładką" z kociej kuwety ;:306

Mariuszu ja nornicy na oczy nie widziałam, chyba że te upolowane przez Leniucha. Żyje to-to głównie w trybie nocnym i dopiero po ciemku wyłazi i buszuje po grządkach. Jak na wiosnę nie wyjdzie wiele roślin cebulowych i bylin o dużych bulwach (jak np. liatry) to można przypuszczać, że się do nich dobrały.
Poszukałam w ogrodzie i znalazłam, co jakiś czas pojawiają się takie norki:

Obrazek

Przy okazji, jak już wyszłam z telefonem do ogrodu to złapałam kilku jesiennych weteranów - niezniszczalne bratki i ostatni jesienny krokus:

Obrazek Obrazek

i kilku wiosennych pionierów - wiosenne krokusy wyłażące już z ziemi, pędy anemonów, cieniutkie szczypiorki czosnku główkowatego:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Nawet plony do zbioru ;:306 Małe, ale własne!

Obrazek

Za to śniegu niet, w tym roku oglądam go tylko na Waszych zdjęciach :roll:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś, urocza brukselka :D

Ja też mam nornice, tzn. miałam. Wszędzie były takie małe tunele, nie wiedziałam na początku kto tam mieszka. Piszę, że miałam, bo odkąd pojawił się kret, to nornice się wyniosły. Mało tego, w tym roku pierwszy raz spotkałam na grządkach turkucia. Pojawił się kret, zniknęły i nornice i turkucie :)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Cichaczem wąteczek otwierać, nieładnie :P
Bratki o tej porze ;:oj Miejmy nadzieję, że krokus się otworzy ;:108
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Super zdjęcie z tą brukselką ;:333 Muszę poszukać takich dziurek od nornic.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Na razie się wpisuję, żeby nie uciekło.
Ogród fajnie się rozwija.
Myślę, że możesz o nim śmiało myśleć w kategorii, ,,Mój piękny ogród" :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Też miałem problem z nornicami, nie tylko w ogródku, ale także w warzywniku. Wszystko niszczyły co było na ich drodze ;:202
Na szczęście mam to za sobą ;:224
Aga wyobrażasz sobie co będą miały nornice za rok jak posadzisz rozmnożone cebulki ? ;:oj raj na ziemi ;:306

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42160
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Agnieszko i ja dotarłam do Twojego pięknego ogrodu :D Najbardziej zachwycił mnie warzywnik no i te plony ;:63 ;:63 Zdolna ogrodniczka z Ciebie. Ozdobne chyba z czasem zawładną całym ogrodem ;:306 Pokaż z bliska swoją mała ogrodniczkę ;:180 Wiosna, jak norek nie będzie za dużo, zapowiada się kolorowo i bogato ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11673
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga bratek jeszcze cieszy kolorem. ;:oj Krokusy już się tak śpieszą. :shock: Takie nory, to u mnie codzienność. Jedne zniszczę, kolejne się pojawiają. ;:223
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Hej :wit
Perfekcjonizm to już na poczatku u Ciebie widać ;:333
10 arów...ja 1 nie ogarniam,a u ciebie takie wszystko wychuchane ;:167

Dynie pięknie ci urosły :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Amanita pisze: Post Napisane: 16 gru 2016, o 14:42
Krecik to największy wróg turkucia i lepsze te krecie kopce na trawniku, niż wycięte rzędy roślin przez turkucie. Ja nigdy na żywo go nie widziałam, ale słyszałam raz jego ćwierkanie wiosną ;:oj Nigdy nie pomyślałabym, że to dźwięk owada, ale specjalistka mnie zapewniała, że to właśnie On- Mr. Turkuć.
Tulap pisze:Cichaczem wąteczek otwierać, nieładnie
Bratki o tej porze ;:oj Miejmy nadzieję, że krokus się otworzy
Właśnie te maluchy niezniszczalne są :lol: Nocą pąki zamarzają, a w dzień są w stanie się otworzyć i kwitnąć.
gloff pisze:Super zdjęcie z tą brukselką. Muszę poszukać takich dziurek od nornic.
Obyś nie znalazł ;:333
Madziagos pisze:Na razie się wpisuję, żeby nie uciekło.
Ogród fajnie się rozwija.
Myślę, że możesz o nim śmiało myśleć w kategorii, ,,Mój piękny ogród" :)
Madzia dziękuję ;:180
seba1999 pisze: Aga wyobrażasz sobie co będą miały nornice za rok jak posadzisz rozmnożone cebulki ? ;:oj raj na ziemi
Nie wiem, jak cebulki dotrwają do wiosny, żeby się rozmnożyć ;:131 Mogę tylko trzymać kciuki, że sadzenie na siatce/w koszykach wystarczy, by nie zeżarły wszystkiego.
Maska pisze:Ozdobne chyba z czasem zawładną całym ogrodem ;:306 Pokaż z bliska swoją mała ogrodniczkę ;:180 Wiosna, jak norek nie będzie za dużo, zapowiada się kolorowo i bogato ;:215
Ozdobne na pewno zawładną częścią trawnika, ale na warzywnik musi być miejsce, na własne pomidorki, ogórki, kukurydzę i bób :) Oto ogrodniczka na wiosennych porządkach, obija się jak jej mama sadzi mały jarmuż:

Obrazek
cyma2704 pisze:Aga bratek jeszcze cieszy kolorem. ;:oj Krokusy już się tak śpieszą.
Krokus w pączku jest jakiejś jesiennej odmiany, On raczej z tych spóźnialskich, bo reszta jego towarzyszy dawno już przekwitła. Ale te małe łebki wiosennych to chyba pomarzną, jak śnieg nie spadnie ;:202
obita pisze: Dynie pięknie ci urosły
Dynie bardzo mnie miło zaskoczyły, w ogrodzie i w kuchni :D Ale dopiero na tym forum znalazłam takie ciekawe pomysły na dynię, wypróbowałam już wszystkie wersje wytrawnej dyni, jakie mi przypadły do gustu, a w kajeciku czeka na tłusty czwartek przepis na dyniowe pączki i dyniowy sernik ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Agnieszko ja też uważam,że masz już piękny ogród ;:215 Owocowe drzewka oszalały z plennością ;:oj Oj zawstydzasz ty mnie tym ładem w warzywniku,co roku obiecuję sobie,że będzie czysto...a nie jest :oops: Czekam na wiosenne kwitnienia cebulowych :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

A w którym to wątku takie przepisy dają? ;:oj
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Przyznaję i ja że nornice to utrapienie chyba na równi ze ślimakami ;:202
Bardzo jestem ciekawa czy na nowej działce też będą.
Bardzo lubię oglądać ogródki w których rosną warzywa , zawsze coś pysznegi do oglądania.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”