Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj Aniu
Zazdroszczę Ci domku, który już stoi. U mnie niestety plac budowy. Masz niezłą kolekcję powojników i roślinek już całkiem sporo. Najważniejsze, że ma co oczy cieszyć.
Pozdrawiam Ewa :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie Kochani! Co już zaczyna wyglądać zimowo i przyzwoicie, to powracają cieplejsze temperatury i nowe błotko na całego... Przed naszym domem droga jeszcze nie jest utwardzona, więc nie muszę Wam opisywac jak to wygląda przy tej aurze...

Małgosiu, widziałam Twoje dzwonki, są super, jeżeli znajdę jakies miejsce, to chętnie udam sie po nie do Twojego wątku sprzedażowego. Tylko miejscówkę trzeba na wiosnę wykombinować... ;:183

Ewelinko, no u mnie na Pomorzu podobno nie mamy co liczyć na białe Święta... ;:145

Gosiu, moje dzwonki niekłopotliwe, ale i pierwszoroczne, więc zobaczymy. Właściwie nawet bym chciała, żeby się trochę rozlazły :wink:

Moniko, witaj :wit Bardzo dziękuję, takie słowa zawsze cieszą. Mam nadzieję, że mój mały ogród dopiero się rozkręca i będzie bardziej okazały. Powojniki są moimi ulubieńcami, ale powoli, powoli prześcigają je róże, na które zachorowałam ostatniej wiosny ;:108
dorotka350 pisze:Aniu, wszystkie dzwoneczki są urocze. Na dodatek te wyższe są fajnym wypełniaczem na różanych rabatach ;:333
Uwielbiam dzwonki ogrodowe. Tylko szkoda, że one po dwóch latach znikają i trzeba je wysiewać od nowa :?
Serio?! Jak czytałam o dzwonkach, wybierając odmiany, to nigdzie nie natknęłam się na tę informację ;:218 To trochę lipa, że tak powiem... Jak sie już ładnie rozrosną, to znikają?... :|

Bożenko, witaj, dziękuję za odwiedziny. Ja na powojniki narzekać nie mogę, ale zawsze to jak przezimują jest trochę loterią i zagadką, więc zobaczymy, czy obudzą się wiosną w takim składzie, jak zasypiały na zimę. Ale muszę powiedzieć, że niestety te z dłuższym stażem też potrafią zawodzić. Mi po ostatniej zimie nie obudził się jeden Ville de Lyon, który dwa lata ładnie się spisywał, więc spodziewałam się dużego kwitnięcia i dorodnego krzaczka, a tu klops... W każdym razie trzymam kciuki za Twoje okazy ;:108

Zuzia, ja też nie tracę nadziei na białe Święta, choć ta nadzieja jest coraz bardziej wątła ;:222 Mój synek zeszłorocznej zimy nie pamięta, a w tym roku takie te śniegi, że nie zdążymy sanek wyciągnąć, a już z powrotem błoto... ;:185 ;:185

Soniu, ja też bardzo polubiłam dzwonki, zwłaszcza te niskie kępki sa urocze. Ale trochę mnie zniechęca to, co napisała Dorotka ;:222 Czy rzeczywiście Twoje dzwonki tez znikały po dwóch latach?

Ewo, witaj :wit Zajrzałam do Twojego wątku. To prawda, mój dom już stoi, ale to u Ciebie dużo większa różnorodność roślin, kolorów i kształtów ;:108 No i masz dużo większe pole do popisu niż ja, zazdroszczę ;:173

W przerwie między błotem, a błotem :wink: czasem pojawi się jakiś bardziej przyjazny widok, udający zimę ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Trzymajcie się ciepło ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Bardzo przyjazny widok. :D . Jak widać natura potrafi stworzyć bajeczne cuda. ;:333
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Wow ;:oj Aniu, jakie przepiękne Ci zdjęcia wyszły! Aż widać jak wyglądają te kryształki. Zawsze bardzo mi się podobają takie zdjęcia, na których widac kwiat czy liść z bliska. Ja sama też robięt takie zdjęcia, ale tak dużo zalezy od aparatu. Teraz mam jakiś badziewny z allegro, bo mój wczesniejszy szlag trafił i staram się jak mogę, aby dobre zdjęcie zrobić :)

Pozdrawiam, zajrzę do Ciebie jeszcze nie raz :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Ach jaka ja uwielbiam takie oszronione widoczki, jak mam tylko czas to idę wtedy na spacer, bo całe oszronione drzewo czy las zapiera dech... Niepotrzebnie tak wystraszyłaś się o swoje dzwonki, Dorotka pisała o dzwonkach ogrodowych, to taki gatunek dzwonków dwuletnich. Te twoje nie są ogrodowymi, a co za tym idzie na pewno nie znikną po dwóch latach. Większość dzwonków mam już ładnych kilka lat i co roku tworzą większą kępę. A ogrodowe z kolei wysiewają się same i też u mnie rosną dłużej niż dwa lata ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj. Pięknie wyglądają takie oszronione rośliny ;:215. Zdjęcia zrobiłaś bardzo ładne ;:108. U mnie dzisiaj było brzydko bo padał deszcz i troszkę śnieg ale zaraz się topił ;:222 . My też nie mamy za bardzo utwardzonego wjazdu i przy takiej porze jest masakra . Zdecydownie wolę mróz bo przynajmniej buty i auto są czyste ;:306 . Oby do świąt spadł śnieg chociaż słuchając prognoz mam wątpliwości czy będzie biało ;:222. Pozdrawiam :wit.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

I ja lubię wszelkie dzwonki, ale te małe niestety zawsze skutecznie wypielę ;:222 Próbowałam kilka razy, ale na wiosnę zapominam, że je miałam i zanim sobie o nich przypomnę to już wszystkie są na kompostowniku. Teraz mam kilka tych większych i te rosną bez problemów. W tym roku po raz pierwszy miałam ogrodowe i bardzo mi się spodobały. Próbowałam je rozsiać, ale czy coś z tego wyszło zobaczymy wiosną.
Piękne oszronione roślinki ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11772
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu pocukrowane rośliny śliczne, pięknie sfotografowane. ;:138 U mnie może ślimaki do dzwonków się dobierają. ;:218 Właśnie te drobniejsze szybko giną. Skupionych miałam sporo, ale były nie do opanowania, oddałam, a reszta powędrowała do kompostownika. ;:108
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Ta róża wygląda jak z katalogu :D

Dzisiaj się wybieram :d Za 2 mies zapraszam na winko :heja
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie Kochani! ;:4 No pogoda świąteczna podobno nam nie grozi... Moje róże wciąż mają liście, serio ;:oj Aż głupio te ozdoby świąteczne wyglądają w tej jesiennej aurze, ale co zrobić... Chociaż tak mozna próbować przywołać świąteczny nastrój ;:131 Tu nasze tegoroczne "dzieło", 100% self-made :lol: Nawet gwiazdę kleiłam sama i owijałam lampkami. Całość na żywo wygląda ładniej.


Obrazek



Zuzia, dziękuję :) niestety takie widoki utrzymuja się jedn dzień i wraca stare błotko... ;:222

Dominiko, dziękuję, wstyd pisać, ale z lenistwa właściwie zawsze robię zdjęcia telefonem, bo po prostu zawsze jest pod ręką ;:306

Małgosiu, uff... dziękuję, uspokoiłaś mnie ;:168

Ewelinko, oj jak ja Cię dobrze rozumiem... U nas też mróz oznacza przynajmniej mniej błota ;:204 Fatalna pogoda utrzymuje się już tak długo, że prawie na bagnie mieszkamy :?

Iwonko, ja tez mam takie zdolności do pielenia czegoś o sama posadziłam lub posiałam ;:306 Musze sobie wbić do głowy gdzie są moje dzwonki, zeby uniknąć tego samego ;:218

Soniu, zazdroszczę tak wszędobylskich dzwonków, to miła inwazja :lol:

Patrycja, nie za bardzo wiem która róża, ale winko zawsze mile widziane :;230




Moi Drodzy, pewnie do Świąt już nie będzie czasu zajrzeć na forum, więc...

z całego serca chciałam Wam życzyć zdrowych, rodzinnych,
ciepłych atmosferą, a nie temperaturą :wink: Świąt Bożego Narodzenia.
Niech spokój i radość zagoszczą w Waszych sercach!


Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj :wit . Fajna ozdoba ;:108 , ja również życzę Ci spokojnych i rodzinnych Świąt ;:196 ;:196 . Moje róże też mają liście ( tzn. niektóre ;:108 ) . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witam :wit ładny wątek, więc się dopisuję ;:108 również życzę Wesołych Świąt ;:4
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Pamiętam kiedy ja się wprowadziłam to też u nas ledwo można było dojechać w taką pogodę. A wprowadzałam się jako pierwsza. Od razu zainwestowaliśmy w płyty. Nie chciałam ryzykować, widziałam jak kilka razy inni się zakopywali, a ja często sama z malutkim dzieckiem. Kto by mi pomógł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”