Adenium obesum (Róża pustyni )cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Może :)

Obyś miała rację. Oczywiście póki totalnie nie padnie to będzie siedziało w dnoiczce, mi sie nie spieszy z wywalaniem :)




Pozdrawiam.


PS kolejne nasiona wysiane tym razem odmiana mini size sunup star :D
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Casaa na pewno wszystko będzie w porządku, ta roślinka nie jest taka łatwa do zniszczenia :D
PS kolejne nasiona wysiane tym razem odmiana mini size sunup star
Już czekam na zdjęcia tych maluszków :)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Casaa pisze:A moje adenium pada.... Najprawdopodobniej przelałam :/
Trzymam mocno kciuki, by się jakoś wykaraskało!
Casaa pisze:PS kolejne nasiona wysiane tym razem odmiana mini size sunup star :D
O, powiększa nam się Adeniowa rodzina. :D
Paula15 pisze:Casaa na pewno wszystko będzie w porządku, ta roślinka nie jest taka łatwa do zniszczenia :D
A to prawda, wbrew pozorom delikatności mocno trzymają się korzeniami życia. ;)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Wątpie by cokolwiek z niego zostało. Brązowieją już wszystkie listki, nawet młode....
Nie mam dobrego aparatu i jest bardzo kiepskie makro, wrzucę to co w miarę da się zobaczyć.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


To jest adenium arabicum :)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witam dziś zobaczyłam ze moja róża której nasionka dostałam od rastharsis zaczyna działać :wink: Wkleję zdjęcia.Martwi mnie tylko bo późno wykiełkowało i tylko jedno.Mam nadzieje ze go nie zmarnuje.Wszystko robiłam według wskazówek,może jeszcze wykiełkują? :cry:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

mi zaczęło wybijac mini sun.... :D a arabicum pada... zobaczymy co z tego wyjdzie, mam jeszcze sporo nasion 3 odmian więc sądzę, że źle nie będzie :D
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

deissy pisze:Witam dziś zobaczyłam ze moja róża której nasionka dostałam od rastharsis zaczyna działać :wink: Wkleję zdjęcia.Martwi mnie tylko bo późno wykiełkowało i tylko jedno.Mam nadzieje ze go nie zmarnuje.Wszystko robiłam według wskazówek,może jeszcze wykiełkują? :cry:
Daj im jeszcze szansę! Adenium kiełkuje do miesiąca. Moje wykiełkowały po 10 dniach, dopiero gdy zaczęłam je doświetlać. Na Twoim zdjęciu widać chyba, że pojemnik z różyczką stoi przy lampce i pewnie też ją doświetlasz, ale jeśli się mylę, wspomóż roślinkę sztucznym światłem. Osłonkę - folię/plastikową pokrywkę - jej zapewniłaś?
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Moje 3 nasionka są już w ziemi prawie 3 tygodnie. I nic. Jedno "odkopałem" - bez zmian (tzn. nie zgniło, jest całe).
Z powyższego postu wynika, że nasiona w ziemi - też się doświetla ? Przyznam, że dla mnie to trochę dziwne, chyba że chodzi o "dogrzanie" ziemi. Czy dobrze zrozumiałem ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Temperaturę też muszą mieć odpowiednią, koło 22-25 st. Ja trzymam w ogrzewanej szklarni.
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

deissy Ja miałam tylko jedno nasionko i też obawiałam się, że coś zrobię nie tak i będzie po roślince, ale jak do tej pory całkiem dobrze znosi moje błędy(bo na pewno jakieś popełniam, nawet o tym nie wiedząc :) ) A reszta może jeszcze wykiełkuje, bo adenium to straszne leniuchy i są bardzo ospałe :D

Cassa to życzę powodzenia w uprawie tej sporej rodzinki :D Ja na razie poprzestanę na jednym adenium, ale wiosną w bardziej sprzyjających warunkach, kto wie, może się skuszę na większą roślinkę...Niestety na więcej nie mam w domu miejsca, bo wszystkie parapety wypchane po brzegi :lol: Cassa podlewałeś/łaś arabicum czy spryskiwałeś/łaś?

karpek zgodzę się z Cassa, adenium musi mieć dość wysoka temperaturę do kiełkowania i dużo światła, a warunki o tej porze roku nie są najlepsze, więc warto doświetlać roślinki, a wcześniej nasiona w ziemi bo wtedy mają cieplej. Ja widzę to po swoim adenium, jak je doświetlałam o wiele szybciej rosło, a z wykiełkowaniem to jak określiła rastharsis pobiło rekord kiełkując po trzech dniach, więc nie wiem czy to sprawa dodatkowego doświetlania czy może chęci róży pustyni do zobaczenia świata, bo wtedy było jeszcze za oknem ładnie i ciepło :lol:
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Paula15 pisze: Ja widzę to po swoim adenium, jak je doświetlałam o wiele szybciej rosło, a z wykiełkowaniem to jak określiła rastharsis pobiło rekord kiełkując po trzech dniach, więc nie wiem czy to sprawa dodatkowego doświetlania czy może chęci róży pustyni do zobaczenia świata, bo wtedy było jeszcze za oknem ładnie i ciepło :lol:

:lol:
Zdecydowanie to doświetlanie wyrywa nasionka z zimowego snu, bo moje ani drgnęły przez tydzień - też je odkopywałam, by sprawdzić, co się dzieje (:wink:) i dopiero, gdy posłuchałam Pauli15 i zaczęłam doświetlać, w przeciągu 3 lub 4 dni były na powierzchni. :)
A nawet w moim małym kompendium wiedzy napisałam:
"Późną jesienią i zimą, gdy szybko robi się ciemno, a i w dzień nie jest zbyt jasno, konieczne jest doświetlanie (ja postawiłam pojemnik na biurku i ogrzewałam roślinki lampką od rana do wieczora)."
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

rastharsis pisze:
deissy pisze:Witam dziś zobaczyłam ze moja róża której nasionka dostałam od rastharsis zaczyna działać :wink: Wkleję zdjęcia.Martwi mnie tylko bo późno wykiełkowało i tylko jedno.Mam nadzieje ze go nie zmarnuje.Wszystko robiłam według wskazówek,może jeszcze wykiełkują? :cry:
Daj im jeszcze szansę! Adenium kiełkuje do miesiąca. Moje wykiełkowały po 10 dniach, dopiero gdy zaczęłam je doświetlać. Na Twoim zdjęciu widać chyba, że pojemnik z różyczką stoi przy lampce i pewnie też ją doświetlasz, ale jeśli się mylę, wspomóż roślinkę sztucznym światłem. Osłonkę - folię/plastikową pokrywkę - jej zapewniłaś?
Tak cały czas jest pod lampką ,pod przezroczysta pokrywka i w przezroczystym pojemniku co by miała, jak jak najwięcej światła według wskazówek.Teraz oczywiście cierpliwie czekam,jestem dobrej myśli :lol:
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Paula15 pisze:
Cassa to życzę powodzenia w uprawie tej sporej rodzinki :D Ja na razie poprzestanę na jednym adenium, ale wiosną w bardziej sprzyjających warunkach, kto wie, może się skuszę na większą roślinkę...Niestety na więcej nie mam w domu miejsca, bo wszystkie parapety wypchane po brzegi :lol: Cassa podlewałeś/łaś arabicum czy spryskiwałeś/łaś?
Spryskiwałam, a dodatkowo w szklarni stoi naczynie z wodą więc ciągle nawilża powietrze :)
Mnie teraz martwią bananowce bo nie wschodzą :P
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”