Wszystko o pomidorach cz. 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

statoka-Stanisław z zakupionych odmian pomidorów będziesz zadowolony,rosły już u mnie i bardzo je chwalę.A za "winterkiem" powtórzę ...Wes to ekstra pomidorek. :tan

Sukcesów w uprawach wszystkim życzę w nowym sezonie.....wiosna niebawem. ;:3

Teresa
horti4
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 31 sty 2015, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Tu z kolei Amerykanie zabierają się za przywrócenie nowoczesnym pomidorom ich pierwotnego smaku, utraconego w procesie hodowli. I kto by pomyślał, że za smak pomidora odpowiada też ponad 25 związków lotnych? :)

http://www.smithsonianmag.com/science-n ... 180961933/
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

kogra pisze:Tak, sporo osób soli / zwłaszcza te co palą papierosy /, mnie wystarczają tylko z bazylią, świeżym chlebkiem i serkiem, a najczęściej jako przekąska zerwana prosto z krzaka przy pracy.
Taki świeżo zerwany, ogrzany słońcem to sam smak. :D
Będąc na działce, smakują mi prosto z krzaka (pochłaniam w ogromnych ilościach!) bez żadnych dodatków ale w domu, na kanapkę lubię sobie "dosmaczyć" solą i pieprzem.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

No to wracamy do natury, widać i w Ameryce wreszcie zmądrzeli.
Nie trzeba natury poprawiać, bo to co nam daje w zupełności wystarczy i jest towarem lux. :uszy
Czy już coś wysialiście czy czekacie na marzec.
Podobno wiosna ma być już w lutym a nocami tylko przygruntowe nieznaczne przymrozki.
Może warto trochę przyspieszyć ? ;:24
Jakiej firmy bierzecie ziemię do wysiewów ?
Ika, Whitedame ;:304 .....witam w klubie smakoszy. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

W styczniu też nie miało być zimy tylko deszcze, a mróz trzyma cały miesiąc. Jeszcze w lutym potrzyma i w marcu można siać :D

Ziemia zakupiona Hollasu do wysiewów.
Iza
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2871
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Od kilku lat jestem wierna ziemi do siewu i pikowania Aura z Pasłęka, mam nadzieje, że i teraz mnie nie zawiedzie :) Co prawda u mnie trochę droga 21 zł. za 50 l i kupiłam na razie tylko dwa opakowania. Oczywiście wysiałam troszkę wczesnych pomidorków, a nuż na początku kwietnia można będzie je w tunelu ulokować, a jak nie, to w donice :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

kogra pisze:
Czy już coś wysialiście czy czekacie na marzec.
Podobno wiosna ma być już w lutym a nocami tylko przygruntowe nieznaczne przymrozki.
To jeżeli w lutym ma być wiosna to pewnie w kwietniu przyjdzie lato a maj i czerwiec jak co roku chłodne i deszczowe jak to na jesieni :;230
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Moim ulubionem podłożem do wysiewów jest Kronen
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ja od samego początku do wysiewów używam uniwersalnego podłoża do warzyw i kwiatów firmy Mazur. Nie próbowałem innych i nie mam punktu odniesienia, ale z tym nie miałem problemów. Wszystko ładnie rośnie, mimo że nie jest to podłoże typowe do wysiewów.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Ziemia Aura z Pasłęka to dokładnie ta sama ziemia, co Sterlux i castoramowa Verva (Verva jest najtańsza, ale różnią się tylko workiem, w środku jest to samo). W Casto już mają świeże podłoże, paczkowane w grudniu. ma jedną wadę, jak jest dobrze nawodniona i się ją ugniecie (dla niektórych nasion, które trzeba wciskać w podłoże) to trochę się zbija, potem te siewki mają problem się z korzeniem przez nią przebić. Ale do normalnego siania jest fajna, sypka.
A druga ziemia jaką naprawdę mogę polecić to Biovita podłoże do siewu z włóknem kokosa. Wydaje się taka zaśmiecona i z farfoclami, ale w ogóle się nie zbija, nawet małe nasionka bez problemu się przez nią przebijają, nie da się jej mocno ugnieść, bo jest taka sprężysta. Super. Do większego siania chyba je wymieszam :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Dzisiaj w BricoMarche kupiłam podłoże Flora TN do wysiewu warzyw ( w tym pomidorów, papryk i ogórków).
To torf z kokosem.
Wcześniej nie miałam z nim kontaktu, zobaczymy jak się sprawdzi. ;:108
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2871
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

Może w Castoramie ziemia jest tańsza, ale w mojej mieścinie tylko Biedronki i Kaufland, a ogrodniczych i to dużych i nieźle zaopatrzonych parę sklepów jest. A pomidory? Wzeszły już po parę sztuk Malachitowa Szkatułka, Ałtajskij Oranżewyj, Ruby Supraise i Czereśniowy. Ale pozostałe będę siała pod koniec lutego z przeznaczeniem do tunelu i w połowie marca do gruntu. Te obecne, to powtórzenie eksperymentu z ubiegłego roku, kiedy to Malachitowa Szk. siana pod koniec stycznia miała pojedyncze owoce do zbioru w tunelu na przełomie czerwca i lipca. Ale nieźle się nagimnastykowałam ochraniając przed chłodnymi nocami ;:oj Niestety nie mam smacznych wczesnych czerwonych, bo Stupice i inne które znam to ;:185
Słońca trochę mało :(
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 13

Post »

W połowie miesiąca wysieję kilka odmian na pierwszy kwietniowy rzut ( najwyżej będę im grzała ). Reszta czyli pozostałe 150 nasion dopiero po połowie marca. Macie jakieś doświadczenia, które pomidory lepiej zniosą chłód?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”