Kosmos - Onętek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Moje kosmiczne plany na nowy sezon. Wreszcie kupiłam cupcake'a. To ta najmniej dekoracyjna torebka. Cztery torebki na samej górze to nabytek chiński, kupiłam z ciekawości czy będą się zgadzać z obrazkiem. Oprócz tego mam swoje zeszłoroczne nasiona, które będę rozrzucać to tu to tam.
Obrazek
Awatar użytkownika
lili.ana
50p
50p
Posty: 92
Od: 29 sie 2009, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kosmos - Onętek

Post »

nalini Wszystkie udało się kupić u jednego sprzedawcy?
Pozdrawiam Liliana
Zapraszam do moich wątków:
Sprzedam/zamienię
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Uuuu - jaka piękna podpucha na pierwszym planie... ONENTE - KOSMOS ... i to fioletowy... Czyjaż to produkcja?
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

lilli.ana
Kosmos dywanowy, Baśka i ten zwykły są z jednego sklepu internetowego. Chińczyki są z aliexpress od różnych sprzedawców, a cupcakes jest z Thompson &Morgan z UK.
Brixx
Prawda, że piękna podpucha, producent to Lobelia II. Kupiłam bo był tani i po to ,żeby odnowić mój zasób nasion.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Ninia pisze: Wczoraj kupiłam w Ler. M. nasina kosmosu - odmianę: Rose Bonbon z "Vilmorin"-czy ktoś je siał? Nasiona nie były tanie, bo 11,90zł-ale skusiłam się- dzisiaj zajrzę ile tych nasion będzie.
Nasiona powyższego kosmosu na próbę posiałam 27 stycznia (15 nasion- nasiona przykryłam ok. 0,5 cm warstwą drobniutkiego piasku, kupionego w sklepie zoologicz.), na razie nic nie wykiełkowało, czy nie powinien już przypadkiem wzejść? Trzymam w cieple (temp. 20 stopni, jak grzeje kaloryfer to stawiam na nim doniczkę i jest znacznie cieplej) - czyżby nasiona "do bani", czy coś robię nie tak? - na pewno nie jest winne podłoże, bo wszystkie inne rośliny mi kiełkują.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Ninia, Rose Bonbon to jest różowy Double Click. Ja siałam te kosmosy i wschodziły bardzo szybko, max po 3-4 dniach. Twoje już powinny wzejść. No ale nie masz nic do stracenia, poczekaj jeszcze trochę. Może te pół cm piasku nad nasionkami to trochę za dużo? Ale jednak powinny się przebić... Może piasek jest czymś skażony i nasiona skiełkowały pod tym piaskiem ale kiełki zamarły? Sprawdź. Spróbuj też skiełkować na próbę 2-3 nasionka na wilgotnej ligninie. Ja tak kiełkowałam swoje i do podłoża wkładałam tylko najsilniejsze, najbardziej żywotne egzemplarze. Może dlatego miałam takie piękne kosmosy.
Pozdrawiam
Agneska
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Piasek powinien być w porządku, bo zawsze go mieszam dodatkowo z ziemią i inne nasiona też nim przysypuję i kiełkują. Chyba zrobię tak jak mówisz i podkiełkuję na ligninie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Agneska zajrzałam do doniczki i nasionka chyba zgniły, bo po przełamaniu ich wyszła taka mazia, a wieczorem 9 lutego "posiałam" na ręcznik papierowy 20 nasionek i dziś już 12 szt. skiełkowało i poszło do ziemi, jaką warstwą ziemi je przysypać i czy już to zrobić, czy poczekać jak wyjdą liścienie? (na opakowaniu jest napisane 0,5-1 cm). Dziękuję Ci za podpowiedź z tym kiełkowaniem ;:196 . Chyba to samo spróbuję z chabrem wielkogłówkowym, bieluniem i orlikiem (siałam go w zeszłym roku do gruntu, ale na 2 op. wzeszło kilka i zaraz zostały przez coś pożarte.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Ninia, bardzo się cieszę, że Ci skiełkowały:) Przy takim kiełkowaniu trzeba nasiona przenieść do podłoża zaraz jak pojawi się kiełek. Przykryj je ziemią lekko, nie więcej niż te pół cm.
Może jednak w podłożu był jakiś grzyb jak poprzednie zgniły? Albo jednak nasiona są czymś zarażone.
Trzymam kciuki aby tym razem Ci się udało.
Pozdrawiam
Agneska
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Raczej mogłam je przelać. Dam znać później co się z nimi dzieje.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Ja do podłoża do siewu i sadzonek zawsze dodaję bardzo dużo perlitu aby napowietrzenie było lepsze.
Pozdrawiam
Agneska
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Ja dodałam piasek i drobny żwirek o perlicie jakoś zapomniałam (skończył się w ubiegłym roku)-muszę się w niego zaopatrzyć. Dzięki.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosmos - Onętek

Post »

Jak dodałaś piasek i żwirek to podłoże powinno być przepuszczalne.
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”