Papryka do gruntu. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Jak będą miały ciepełko i młodzieżowy wiek nasiona to Ci wykiełkują bez problemów. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ogrodnikKP
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 lut 2017, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Nie mam doświadczenie w uprawie papryki. Jaka wg was jest najlepsza odmiana ?
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Faworyt pisze:Jak będą miały ciepełko
Czy mógłbyś bliżej określić owe ciepełko? :wink: Ja po raz pierwszy przymierzam się do uprawy słodkiej papryki, chcę wysiać nasionka 4 odmian, w sumie na ok 50 krzaczków. Warunki na parapecie mam arcynieciekawe, temp. w dzień to max 15-16*C a w nocy ok 13*C, temperatura niestabilna (piece) okna od zachodu i północy - brak słońca, wymaga to doświetlania. A mieszkam w takim oto tunelu. :(
Obrazek Tak operuje u mnie słońce w marcu ok południa, widok z okna od zachodu.
Pozdrawiam Józef
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Papryka nocą wymaga temperatury w okolicach 18st. Do kiełkowania pewnie i jeszcze ciut więcej przydałoby się...
Pomyśl nad budową growboxa
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Czy po skiełkowaniu trzymać je nadal w cieple? czy wynieść do chłodniejszego? ja w domu mam przeciętnie 22 stopnie :D ciepłolubna jestem :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

? Po wschodach temperaturę należy różnicować w następujący sposób:

? 16-18oC w nocy,
? 20-22oC w dni pochmurne i podczas doświetlania,
? 22-25oC w dni słoneczne.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Mirek19 pisze:Po wschodach
A jaką temperaturę zastosować do kiełkowania? Pytam, bo jestem w stanie zapewnić temperaturę płynnie regulowaną od +16 do + 36*C. W tej chwili jestem w trakcie konstruowania sztucznego, 3 polowego podgrzewanego parapetu z temperaturą sterowaną trzema regulatorami RT 2.
Temperatury po wschodach sobie zapisałem, i będą uwzględnione w moim projekcie jako instrukcja grzania. ;:304
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Optymalna temperatura podczas wschodów wynosi 25-27°C,
po rozłożeniu liścieni przez siewki 21°C.
W czasie kiełkowania musi być zachowana wysoka wilgotność podłoża. ;:333
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

OOoo cieszę się ,że u mnie wszystko kiełkuje jak szalone i to bez skomplikowanych dodatków :D tylko parapet :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Dzięki Mirek19 też zapisane. :) W zeszłym roku wykonałem taki mały parapet doświadczalny, który u mnie zdał egzamin.

Obrazek Ale w tym roku dojdą papryki więc robię nowy ale już na cały parapet


Obrazek


Obrazek do siatki będą zamocowane trzy kable grzejne a na wierzch cienka 0,2 mm blacha aluminiowa. Tym sposobem temperatura i wilgotność pod tymi przykrywkami i miniszklarenkami (tymi czarnymi) będzie zapewniona.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

ogrodnikKP
Nie ma jednej idealnej odmiany papryki podobnie jak pomidora dla przykładu.Gdyby tak było firmy nasienne by upadły.Jest wiele odmian różniących się smakiem,kształtem,kolorem,grubością ścianki.Powodzenie uprawy w gruncie zależy od zaspokojenia potrzeb pokarmowych i pogody.W tym wątku znajdziesz polecane przez ogrodników odmiany.Poczytaj i wybierz odpowiadające twoim wymaganiom i przeznaczeniem owoców.
Joze1802
Zanim wybudowałem własny dom,przez dwa lata kwaterowałem u teściów,gdzie był piec kuchenny-kaflowy jak to kiedyś bywało.Paprykę siałem do drewnianych skrzynek i umieszczałem ją na kaflach podkładając pod spód cegły szamotowe dodatkowo aby przez jakiś czas jeszcze oddawały w nocy ciepło.Teraz sieję do takich balkonówek:
Obrazek
Do czasu wschodów siedzą na kaloryferze gdzie mają temperaturę w granicach 25 stopni.Po wzejściu wędrują na parapet gdzie przebywają do czasu pikowania w temperaturze ok.18 stopni.
Mam szklarenkę gdzie przepikowane rośliny mieszkają do czasu wysadzenia w grunt.Z temperatura jest tam różnie,trochę cierpi jak nocami jest chłodniej lub są przymrozki w tym okresie.Papryka jest rośliną ciepłolubną,ale jakoś udaje mi się wyprodukować zdrową i ładną rozsadę
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1565
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

U mnie podobna skrzynka z paprykami stoi na podgrzewanej podłodze w łazience, jak powschodzą pójdzie pod okno dachowe. Pewnie trochę podoświetlam.
Iza
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2479
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

A ja w tym sezonie postanowiłam kupić nasiona po prostu w markecie .
I tak dzisiaj kupiłam następujące odmiany Robertina, Zorza, Rewia, Marta Polka . Poza Zorzą , która jest z firmy Polan pozostałe są "od Legutki" Płaciłam za paczkę ok 1,5 zł

PD Kupiłam też ogórki Octopus i Julian.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”