Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku.
Z Twoich wątków mam rozumieć, że robisz rozsady z rzodkiewki i buraczków? Zdaje to egzamin u Ciebie? Próbowałam znaleźć jakieś rady na ten temat w internecie, ale ciężko coś konkretnego znaleźć.
A próbowałeś może z pietruszką?
Pozdrawiam :D
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Generalnie z rozsady uprawiam wiele gatunków warzyw a ostatnio również na niewielką skalę i rzodkiewkę. Ponieważ próby wypadły pomyślnie w tym roku zwiększyłem powierzchnię jej uprawy. Co do buraczków to wysiewam tylko bardzo niewielką ilość na botwinkę (rosną u mnie w tunelu) Na naszym forum wiele osób przerywając buraki część wyrwanych roślin sadzi w nowym miejscu. Niektórzy nawet twierdzą , że te z rozsady rosną lepiej. Co do pietruszki- ponieważ ma ona palowy system korzeniowy to uprawa z rozsady warzywa, którego częścią jadalną ma być korzeń raczej się nie udaje-choć w przypadku buraków są jednak sukcesy. Co prawda z rozsady uprawiam pietruszkę naciową ale to inna para kaloszy. Za uprawę pietruszki korzeniowej z rozsady się nawet nie zabierałem. W tym roku będę za to wysiewał na redlinie podkiełkowane nasiona pietruszki.
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że też spróbuję z paroma nasionami rzodkiewki.
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9630
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

:wit Przemku olśniło mnie , że nie napisałam nazwy brokuła , to Naxos a biały
arbuz to Cream of Saskatchewan .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

To super, że poznałem nazwę brokuła bo to warzywko ma u mnie zawsze miejsce. Co do arbuza to nigdy się nie bawiłem w jego uprawę ale jakieś stanowisko na 2 rośliny na pewno przygotuję. Zaczynają kiełkować wysiane 20 lutego buraczki Nabab F1 7/20, kalarepki Kordial F1 (stare nasiona) 9/20, rzodkiewka XXL 15/24, szpinak Trumpet F1 1/10 oraz Hudson F1 1/6. Wysiewam dzisiaj cebulę Exhibition (świeże nasiona)-2 doniczki 9x9cm po 20 nasion w każdej. Jeśli chodzi o szpinak Mississippi F1 to w 30 pierścieniach mam łącznie 46 roślinek ale jest nadzieja, że wykiełkują kolejne roślinki. Wysiewane w drugiej turze nasionka w 12 pierścieniach wykiełkowało już 27 roślinek.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Do Exhibition dołączyły Ailsa Craig (otoczkowane i nieotoczkowane) oraz Parade (szczypiorowa) i Zebrune (szalotka). Nasiona wysiane punktowo i przysypane perlitem. Na Globo zabrakło doniczek. ;:185 Podłoże do wysiewu kolejnej partii bobu i szpinaku już się ogrzewa. Do ziemi powędrowało 28 otoczkowanych nasion sałaty Omega a na kiełkowniku wylądowało kilkanaście nasion sałaty rzymskiej Paris White.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Czosnek niedźwiedzi zaczyna wypuszczać pędy. Wygląda na to, że będzie go sporo. Mam nadzieję, że w tym roku zakwitnie i zawiąże nasiona.
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

A jak się podkiełkowuje nasiona pietruszki? Tak po prostu na wacik i potem pojedynczo do ziemi? Bo to się prawie niewykonalne wydaje?
Basia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

No niestety to nie jest prosta robota zwłaszcza, że nasionka są malutkie. Ja na szczęście redlinę dla pietruszki a może grządkę podniesioną będę miał długości 3 m więc powinienem dać radę. Nasiona będę wysiewał pensetą stomatologiczną (jest lekko zagięta na końcu). Będę wysiewał na wacikach kosmetycznych. Dzisiaj dosiałem cebulę Globo (1 doniczka 9x9 cm) i 2 doniczki Exhibition (nasiona z PNOS Ożarów). Nasiona przysypane perlitem.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Poczytałam o Twojej rozsadzie bobu i posadziłam też swój w pierścienie, na razie grzeje się na kaflach z podłogówką i jeszcze kiełka na zewnątrz nie widać. Mam nadzieję, że warunki pozwolą na trzymanie go w folii, gdy już skiełkuje, bo trochę dużo tych rozsad się zrobiło.
Piękne ciemierniki!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szpinak praktycznie nadaje się do sadzenia ale stanowisko dla niego jeszcze nie gotowe. Na próbę wysadziłem kilkanaście rzodkiewek. Może jutro posadzę więcej. Roszponka dość powoli przyrasta a ma ustąpić miejsca rzodkiewce i szpinakowi. Na zbiór skorzonery będę musiał jeszcze poczekać bo ziemia jeszcze nie całkiem rozmarzła. Irysy żyłkowane, te co nie były przesadzane zaczynają kiełkować. Rosnące na słonecznych miejscach przebiśniegi zakwitły, te co rosną w cieniu dopiero się przymierzają do kwitnienia. Bób w tunelu ma dobre warunki ale w słoneczne dni trzeba wietrzyć. Rozsada świetnie znosi do -5*C więc w marcu w tunelu zimno mu nie straszne.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Kolejne nasiona bobu (Figaro) powędrowały do moczenia. Wysiałem też do multiplatu (8 x 12 doniczek) szpinak Asta F1. Siałem bardzo gęsto bo nasiona są już dość wiekowe. Najwyżej zrobię małą przerywkę. Do podłoża trafiło 7 skiełkowanych nasionek sałaty rzymskiej.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6908
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Pojawiają się wschody sałaty Omega. Dzisiaj pochmurny dzień więc ranniki się nie otwierają. Jest ich w tym roku sporo. Rosnące w cieniu przebiśniegi leniwie przygotowują się do kwitnienia. Pierwsza paleta rzodkiewek posadzona w tunelu. Jutro bób wędruje do tunelu. Zaczynają kwitnąć ciemierniki ale są mocno porażone przez grzyby. Mam nadzieję, że po czekającej je przeprowadzce powrócą do dawnego wyglądu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”