Papryka do gruntu. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Faworyt pisze:Józiu bardzo musisz lubić swoją działkę i rośliny skoro pomimo bólu tak się poświęcasz. Życzę Ci udanego roku,szczególnie w uprawie papryki.
No cóż, działkę przejąłem na zasadzie "nie chcem ale muszem" a dlaczego to tylko na P.W.
Ale pomału zaczynam żyć działką, dla mnie to taka odskocznia od problemów dnia powszedniego.
dorotas24 pisze:Jak długo wschodzi papryka?

Moja posiana też 20 lutego w takie podgrzewane elektrycznie inkubatoro - sauny mojego pomysłu już wschodzą, mają ciepło i wilgotno jak na fotce a temperaturę wewnątrz mam ustawioną na+26*C

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Dzisiaj wysiewam;

Barani róg
Cayenne red
Cayenne yellow
Cyklon
Hungarian black
Hungarian yellow
Ramiro
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Ika2008, w zeszłym roku wysiałem ,,Rokitę''. Bardzo ładnie rosła, dobre zbiory. Polecam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Siew z własnych,pewnych jeśli chodzi o wiek nasion i temperatura podłoża po wysiewie zrobiła swoje.Już po siedmiu dniach od wysiewu pierwsze kolanka siewek pojawiły się wczoraj na powierzchni. ;:333
Odmiana żółta o średnio długich owocach w typie Palermo.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

czy ktoś z Was miał paryczkę Cubanelle Sweet, Corbaci słodką? Ciężko mi wschodzi, może ma za gorąco, stoi na kaloryferze? To samo z czekoladową?
Jakie są Wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Oprócz temperatury musisz zapewnić odpowiednią wilgotność podłoża na poziomie 70-80%
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Justina41
Do tego co Ci powiedział Mirek dodam parę zdań od siebie.
Żeby cokolwiek Ci podpowiedzieć potrzeba jest więcej szczegółów a tych podałaś zdecydowanie za mało.
- Kiedy siałaś nasiona i w jakie pojemniki (ilość podłoża a co za tym idzie jak mówi Mirek jak jest z wilgotnością podłoża)?Zdjęcie byłoby najlepsze.
-Jakie były to nasiona?(chodzi o termin ważności/pakowania.Im starsze nasiona tym kiełkowanie trwa dłużej.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Podpowiedzcie mi proszę jakie jest dobre sąsiedztwo dla papryk, po czym je sadzić i co sadzić po nich?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

vanilia
Papryka należy do rodziny psiankowatych podobnie jak pomidor,bakłażan,więc po nich jej nie sadzimy.Na tym samym miejscu o ile pozwala nam na to miejsce paprykę powinniśmy sadzić co 3/4 lata po roślinach liściowych.Dobrze znosi towarzystwo np.ogórków(tak jak u mnie rok temu),kalarepy a w ubiegłym roku rosła obok cukinii moja papryka i to sąsiedztwo im wcale nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie.Nieodpowiednim sąsiedztwem jest fasola a unikać uprawy powinniśmy obok roślin z rodziny krzyżowych(rzodkiew,rzodkiewka czy kapustnych) gdyż są antagonistami do papryki co prowadzi do opóźnienia kwitnienia papryk.
Papryk z tej prostej przyczyny nie sadzimy rok po roku na tym samym miejscu ponieważ chodzi głównie o choroby i szkodniki (mszyce) jak to było swego czasu u mnie.Mój błąd polegał na tym że nie miałem wtedy po prostu innego miejsca na sadzenie.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Gdzieś wyczytałam że dobrym przedplonem dla niej jest sałata i rzodkiewka, masz takie doświadczenie?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Przedplonu nie stosuję,ale z roślin o krótkim okresie wegetacji te dwie są polecane.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
minioli
50p
50p
Posty: 55
Od: 24 lut 2012, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Witajcie ! Jestem początkującą w uprawie warzyw. Wpadłam na pewien pomysł i muszę się poradzić Znawców ;:131 , otóż dziś robiąc obiad wpadłam na pomysł aby zostawić nasiona z obranej papryki (marketowej). Czy mogę je wysiać do doniczek? Wykiełkują w domu pod lampami? Czy w ogóle wykiełkują? ;:219 Macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Papryka do gruntu. Część 6

Post »

Oczywiście, możesz wysiać. Co więcej, takie świeże nasiona znacznie szybciej kiełkują niż zasuszone. To takie moje spostrzeżenie.
W ubiegłym roku wysiałam nasionka jakiejś ostrej i wschody i plon były zadowalające.
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”