Lobelia cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Lobelia cz.3

Post »

ogrodekamh jakiej ziemi używasz?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
ogrodekamh
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 8 sty 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

Dokładnie nie pamiętam kupowałam w obi, ale mam jeszcze w niej wysiane petunie i z nimi wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lobelia cz.3

Post »

Petunie bardzo ciężko zepsuć :roll: Jeśli lobelia padła to na 90% wina ziemi a na 10% podlewania. Najpewniejszy jest torf odkwaszony i bardzo delikatne podlewanie :uszy
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja zrobiłam drugie podejście z innym podłożem. Tak jak pisze Zibi, torf odkwaszony. Myślę że je też za mocno podlewałam i zaatakował je grzyb. Jak gęsto wschodzą to ziemia jest osłonięta i nie paruje tak szybko.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lobelia cz.3

Post »

Tylko nie mów że znów padły :( Weźmy to na spokojnie. Wsyp torf do pojemniczka, koniecznie z dziurkami w dnie. Pojemnik z torfem jest dość lekki prawda ? Ustaw go w naczyniu z wodą by zanurzył się na 8-10mm. Wyjmij po ok.10 minutach. Torf powinien zmienić kolor na ciemno brązowy. Posiej lobelie i odstaw w ciepłe miejsce. Podlewanie, najlepiej właśnie przez zanurzenie w wodzie rób dopiero wtedy gdy pojemnik robi się prawie tak lekki jak przed pierwszym podlaniem. Musi się udać :uszy :uszy :uszy
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Moja Lobelia jeszcze się trzyma, za to gorzej petunia i żeniszek, który po prostu padł. Wszystkie siane w dokładnie tak samo, w takich samych ziemiach. Trudno, petunii najwyżej w tym roku nie będzie, a żeniszka posieję jeszcze raz. Jakby co będę mieć tylko lobelię.

Obrazek
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Zibi nie mam już cierpliwości na trzeci raz ;:185 Jeszcze wszystkie nie padły ale ich dni są policzone. Teraz posiałam rzadziej i widzę co je zabija. To pleśń. Sam popatrz. Te, które przeżyły z pierwszego razu przepikowałam. Przez chwilę było ok a teraz znów wata z pleśni wokoło. Są w wielodoniczce z dużym otworem.Jest teraz na to sposób, żeby chociaż kilka uratować? ;:174
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lobelia cz.3

Post »

Taka ilość pleśni nie może ich zniszczyć. Możesz w jakiś sposób zwiększyć przepływ powietrza ? Przede wszystkim je przepikuj, dość głęboko, by tylko trochę roślinka wychodziła nad ziemię. Prześlij mi na PW adres to wyślę Ci parę profesjonalnych nasion, sprawdzimy w ten sposób. Powiem szczerze że jeszcze takiej masakry siewek nie przeszłem.
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Zibi one rosną w mojej sypialni, którą uwierz mi wietrzę :D Razem z nimi wszystko inne: petunie, dzwonki karpackie, pelargonie itp. Żadnej nic podobnego się nie dzieję. Sam zobacz jak to wygląda. Piszę na PW. Dzięki ;:333
Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja stawiam na skażoną ziemię.
Weź wyparz chociaż litr ziemi w piekarniku
i wówczas posiej nasionka.
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Mariolu, a możliwe jest, że innym ta ziemia nie przeszkadza? Wszystkie pozostałe są posiane w pierwszej, którą zakupiłam. A lobelie ani w tej ani w torfie nie chcą żyć :(
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Lobelia cz.3

Post »

Julio, warunki mają lepsze niż u mnie :uszy Aż wierzyć się nie chce, że coś nie wychodzi. Tak jak pisałem, spróbujemy z porządnych nasion. W poniedziałek je wyślę :uszy
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia cz.3

Post »

Zibi na brak wrażeń i tlenu nie powinny narzekać :lol: , a jednak. Dzięki WIELKIE
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”