Canna - Paciorecznik cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Dziękuję Iwonko za linka czyli wszystko teoretycznie zrobiłam dobrze - ale mam zdecydowanie mniejsze karpy wyjściowe, chyba muszę je mocniej podkarmić w tym sezonie :D
Kanny stoja na parapecie a w okolicy jest kaloryferek więc maja cieplutko , jak ich ktoś nie zakosi powinno być dobrze :)
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Carmelko, ja też mam Louis cottin! Wczoraj kupiłam jeszcze Alaskę, piekna duża bulwa. Kwiat na zdjęciu wygląda ślicznie a co wyrośnie to zobaczymy.
Już się kilka razy "przejechałam" na odmianach. Kupiłam żółtą, wyrosła pomarańczowe itd.
W tym roku zaczynam praktycznie "od zera". Jesienią zwlekałam z wykopaniem bulw, później nieoczekiwanie trafiłam do szpitala, przyszedł mróz i załatwił sprawę.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ika - życzę Tobie, aby Alaska była Alaską. Kupiłam w zeszłym roku 2 odmiany kann w tym Alaskę, urosły, ale nie te co zamówiłam. Jedynie Louis kupiony w ogrodniczym okazał się Louisem. ;:3
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Oj, ja sobie też życzę :;230

Masz może zdjęcie swojego Louisa? Ciekawa jestem jak naprawdę wygląda w rzeczywistości, bo te handlowe zdjęcia czasem są trochę "podkolorowane."
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ika2008 może trafimy z odmianami, a może coś lepszego jeszcze się trafi ;:138
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

IKA - niestety tak byłam zniechęcona i obrażona w zeszłym sezonie na nowe kanny, że fotek w ramach odwetu im nie zrobiłam. Z Luisem też długo walczyłam żeby zakwitł, był w kolorze brzoskwiniowym zgodnym z fotką na opakowaniu. W ramach reklamacji mam otrzymać Alaskę, znowu będzie niepewność. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Dziś jeszcze jedną dokupiłam: PFITZER'S PRIMROSE YELLOW, wyłożyłam też 15 nasionek na waciki.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Hahah ja się teraz dopiero zaczęłam zastanawiać gdzie ja te wszystkie canny posadzę :lol: czy one mogą rosnąć jako solidy w miejscu takim średnio słonecznym??
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Kanny lubią słońce w cieniu mogą słabo kwitnąć
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Witam wszystkich zakręconych kannowo :)
Jestem początkującym działkowcem bo dopiero od dwóch lat. W zeszłym roku pierwszy raz posadziłam kanny i się zakochałam w nich, a teraz jak przeczytałam wszystkie 7 części i obejrzałam zdjęcia i tyle cudnych odmian to czuję że już przepadłam hhahaha. Wczoraj wpadłam do ogrodniczego i zrobiłam pierwsze zakupy :) Już siedzą w doniczkach :)
Obrazek

W zeszłym sezonie miałam dwie odmiany Wyoming, która kojarzy mi się z zagranicznymi wczasami, więc mam do nich sentyment :) i druga odmiana której nazwy niestety nie znam, może mi pomożecie w ustaleniu jaka to odmiana :) nie mam foty z bliska niestety ale może te będą wystarczające.


Obrazek

Obrazek

Dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

To ja w tyle jestem - planowałam za tydzień dopiero wsadzić bulwy do doniczek. Za to moje pacioreczniki z nasion rosną pięknie ;:3 tfu tfu ;)

Mam jednak takie pytanie - w przyszłym tygodniu ma być trochę cieplej - około 10 st, czy można chociaż na kilka godzin "hartować" bulwy w doniczkach? Czy nie praktykuje się tego w przypadku pacioreczników?
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Lenka oczywiście paciorecznik może rosnąć pojedynczo(soliter) jak i w grupach, wszystkie jednak potrzebują
słonecznego stanowiska, bo w średnio słonecznym jak to napisałaś mogą średnio rosnąć, później kwitnąć.
Jedynie odmiana Stuttgart wymaga półcienia i ochrony, aby południowe słońce nie przypaliło białych liści.
Aniaann witaj, miło mi, że dołączyłaś do miłośników tych pięknych roślin.
Z takiej odległości chyba nikt nie określi odmiany, ale ma ładny kolorek.
Kamea napisałaś, że jeszcze nie posadziłaś kłaczy a już chcesz hartować, spokojnie jeszcze mamy zimę.
Samych kłączy nie hartujemy, najpierw muszą wyrosnąć w ciepłym i jasnym miejscu a hartujemy dopiero podrośnięte rośliny
ok. dwa tygodnie(ja krócej) przed planowanym wysadzeniem do gruntu(połowa maja) czy też do donic na zewnątrz.

Kochani ogromnie cieszę się, że nas przybywa, będzie co oglądać. :D ;:333
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Miałam na myśli właśnie hartowanie samych kłączy w donicach :)
Dzięki Iwona za odpowiedź :)

Kupiłam w tym roku odmianę Firebird, zobaczymy co z tego wyrośnie :wink: a z tamtego roku mam odmianę niewiadoma z Biedronki - kolor taki pomarańczowo - łososiowy :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”