Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu kochana, widzisz jaka jestem spostrzegawcza? ...dopiero teraz zauważyłam Twój wątek,
Piękna u Ciebie wiosna! ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pięknie Ci w trawie piszczy ;:138 No a już Wawrzynek biały wspaniale obsypany pąkami, ale będzie pięknie kwitł, marzę o białym . mam od Ciebie maleństwo-żyje ;:138 :lol:
Jak wrócisz po 2-ch tyg. to wszystko będzie na wierzchu i zakwitnie ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak, Jadziu, chyba tak będzie jak pisze Karola, że po Twoim powrocie przywitają Cię piękne kwitnienia i sporo wyglądających spod ziemi roślinek, które teraz jeszcze smacznie sobie śpią.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Elżbietko, ;:168 Ok ,już nie będziemy Cię straszyć czarnymi pędami, są wycięte :;230 teraz będziemy rozmawiać o kwiatuszkach
i ciepłym słoneczku ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jak zwykle piękne zdjęcia i musze przyznać, że bardzo fajnie, że wszystko podpisane, bo można sobie podpatrzeć i zapisać co by się chciało mieć u siebie :)
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet ;:196
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu przyszłam się przywitać wiosennie ;:196
Widzę ,że u Ciebie kwitną już przylaszczki u mnie dopiero pokazują się listki
może dlatego ,że były przykryte liśćmi bukowymi.
Przesyłam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam wszystkim przy pięknej słonecznej pogodzie ,chociaż było trochę chłodno .Jednak do pracy w sam raz .Myślałam ,ze już dzisiaj skończę oczyszczanie lecz niestety daleko jeszcze do końca.Jeśli pogoda pozwoli to może wreszcie jutro skończę pracę lecz to też nie jest takie pewne :;230,bo przy okazji ścinam te czarne pędy róż.Odmrożenia prawie na wszystkich różach .Tragicznie wygląda CHEWdelight czarniutki calutki pęd, dobrze ,że następne są w połowie zielone .

MARYSIU jak fajnie ,że sie pokazałaś ;:196 Ciekawe jak przezimowały Twoje róże ,bo moje prawie wszystkie do konkretnego cięcia.Jesienią zbyt długo się bujały i to jest tego przyczyna .Bukowe liście dobre pod przylaszczki
MARIUSZU dzisiaj jeszcze więcej krokusów zakwitło lecz aparat zapomniałam w ogródku ,żeby zgrać fotki.Podpisywanie fotek i mnie czasem się przydaje ,bo juz głowa nie ta, a tak zawsze mam gdzie odgapić co jest na fotce :;230
WANDZIU w ubiegłym roku narzekaliśmy ,że róże zbyt dobrze przezimowały i miały tylko kosmetyczne cięcia. Tegoroczne wiosenne ostre wiatry przy całkowicie zamarzniętej glebie i brak możliwości uzupełnienia przez pędy wody niestety doprowadziły do czernienia pędów ;:222 .Dzisiaj jedna różę wyrzuciłam, bo miała guzowatość szyjki a juz w ubiegłym roku miała podejrzanie białe liście i nic nie pomagało żadne dokarmianie. Dobrze ,ze rosła spory kawał od innej róży.Mam nadzieję ,ze inne sie nie zarażą od niej . Szkoda mi tej róży, bo to był prezent od Elusi ;:145 .
BEATKO juz dzisiaj ładnie przywitał mnie ogródek ,bo coraz więcej szczypiorków rozkwita we wszystkich miejscach .Kokorycz George Baker też rośnie w przyspieszonym tempie :wink: jednak raczej nie zobaczę jej kwiatów zanim wyjadę, a ma takie cudne czerwone dzwonki
KAROLCIA piszczy, a piszczy i to jak :wink: Coraz więcej krokusów wychodzi, hiacynty ,tulipany niektóre już całkiem duże .Dzisiaj zauważyłam kwitnącego białego szafirka fakt ukrył sie pod pędami goździków dlatego tak zaszalał
BASIU no cóż jesteśmy zalatani pracą i nie tylko a ogrodowe porządki pochłaniają nas coraz bardziej
ELUSIA kurcze ta różyczka któro dostałach od Ciebie niestety dostała guzowatości, ale już w ubiegłym roku nie miała w liściach chlorofilu i myślałam ,ze ma mało jedzenia .Niestety jak dzisiaj zobaczyłam tego kalafiora na dwóch łodygach nie zastanawiałam się i zaraz poszła na śmieci .Szkoda mi jej bo była u mnie sporo latek chyba ze 4 i miała ładne kwiaty i dopiero teraz dopadła ją zaraza ;:222 .Poczytałam na forum i Rose Marek pisał ,że może rosła gdzie kiedyś rosło drzewo, a niedaleko rosną agresty ;:222 .Ciekawe czy to miało znaczenie?????
GRAŻYNKO u mnie rośnie jako soliter musi być ją widać z daleka jak się wchodzi do ogródka ;:167 To była miłość od pierwszego wejrzenia i teraz jest u mnie dzięki Tobie ;:196 ;:167 Dzisiaj posadziłam siewki jako obwódkę jednej rabatki
AGUSIU Cunnighamy raczej będą sie zgadzać spoko.One mają kwiaty lekko różowe to nie jest czysta biel .Te kremowe czyli Cream beauty są pierwsze. To nie Żagwin to floksik szydlasty żagwiny nie chcą u mnie rosnąć nie mam suchego zakątka

No cóż trochę odgrzewanych fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

No fakt Jadziu, roboty huk o tej porze, wiadomo trzeba się z pewnymi sprawami sprężać, bo teraz jest "TEN" czas.
Ja dzisiaj nawiozłam drzewka owocowe, trochę z grabiami potańczyłam, przesadziłam hortensję i... uciekłam do domku :)
Powojnik Pamela J. zjawiskowy.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Basiu ;:196 dzisiaj święto Kobiet, zamiast świętować z lampką wina, to Ty tańczyłaś z grabiami :;230 ale tak naprawdę
to ja jak zobaczyłam, że zaświeciło słonko to dałam nogę do ogrodu i oczyściłam wszystkie różne z kopczyków i pracy
troszkę ubyło :tan

Jadziu ;:196 w Dzień Kobiet ;:167 życzmy sobie, Wszystkie Ogrodniczki, dużo zdrówka aby nam nie zabrakło siły,
do pracy w ogrodzie ;:167 ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:3 ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

WANDZIU jakby słonko mogło nas zatrzymać w domu jak jest go jak na lekarstwo .Nawet moja kota reaguje na promienie słoneczne i zaraz sie buntuje ,ze chce wyjść.Potem razem idziemy do domu .Czasem przyleci pod okna i mnie nawołuje no chodź juz nie siedź w chałupie szkoda dnia ;:306
BASIU jak można siedzieć w domu po mimo chłodu na dworze .Jednak w taką pogodę lepiej i wydajniej się pracuje :;230 .Z grabiami nie tańczyłam raczej z małymi pazurkami, bo to każde miejsce u mnie zasiedlone :;230 .Powoli pokazuje sie Ziarnopłon będzie ścielił się żółtą wstęgą .Bardzo podobają mi się te żółte słoneczka

Tak juz było 10 marca w ubiegłym roku

Obrazek


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu i ja przyszłam zobaczyć Twoją wiosnę ;:196
Piękne zdjęcia wspominkowe ;:333 U mnie zimno straszne - dlatego nic nie chce kwitnąć .
Cały dzień pochmurny a Ty słoneczko miałaś ?? Moje młode różyczki też maja wszystkie czarne pędy , muszę je ściąć bardzo nisko .
Ciemiernik śliczny , moje jeszcze nie kwitną .
Dużo słoneczka na jutro ;:168
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dobrze, że tu zajrzałam , bo nie wiedziałam, czy przycinać róże :D
piszesz, że obcinasz to i ja się wezmę następnym razem jak pojadę :wit :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BOŻENKO nie wszystkim różom ścinam pędy tylko tym co mają je czarne reszta bedzie czekać aż wrócę .Niektórym tylko robię zabiegi kosmetyczne :wink: czyli ścinanie cieniutkich łodyżek z których i tak nie będzie kwiatu lecz to u pnących .Wielkokwiatowe niestety muszą być nisko ścięte
TERENIU ;:196 muszę ci powiedzieć ,że jeden z tych starych patyczków wypuścił w tej wodzie korzoneczek malusi ,ale i tak cieszy :heja .Patyczki już zadołowane mają nakaz się ukorzenić.Ciemiernik to ubiegłoroczna fotka, a tegoroczny ma mnóstwo pąków lecz przy takiej pogodzie nie ma zamiaru się otworzyć. Inne również zapączkowane i ominie mnie ta radość ;:174 Dzisiaj niestety przelotnie deszczowo jednak na chwilkę zaszłam do ogródka .Może jutro będzie lepiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”