Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Miranda i Blue Diamond wyglądają jak różyczki. Mam oba w tym roku, przynajmniej oba sadziłam, a czy wyjdą, to się okaże :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, nie tylko u Ciebie jest wiele czarnych pędów na różach. Dzisiaj przejrzałam swoje panny uważniej i sporo z nich wygląda naprawdę źle :( Część nie dostała nawet małego kopczyka, a ponieważ śniegu u nas było dość mało, to nie było żadnego zabezpieczenia. Będzie co ciąć i oby te, na których mi zależy odbiły, bo inaczej to chyba się ;:145
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, nie znałam tej nazwy Ziarnopłon. Też już mi się pokazują jego listki. Ale u mnie to zawsze był jako jaskier wiosenny.
A ta kokorycz tak krótko kwitnie, że nie zdążysz zobaczyć jej czerwonych dzwonków?
Oj, ja posadziłam jedną różę przy wpraszających się od sąsiada do mojego ogrodu agrestach.... Przesadzić ją?
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu cieszę się razem z Tobą z korzonka :D niech Ci się ukorzeni i pięknie kwitnie ;:333
Ja dzisiaj nie byłam na działce , co chwilę ciapało i było tak ciemno ze w dzień musiałam światło świecić .
Piękne zdjęcia ;:63 ;:63 Czy już przycinałaś liście ciemiernikom ?? nie wiem czy nie za wcześnie ?
Słoneczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ja bym może i popracowała, ale wczoraj tak przemarzłam, że chyba dzisiaj nie wyściubię nosa z domku, chociaż kto wie... póki co jestem na etapie kawy i obmyślania planu ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Ty już ,tniesz róże , a u mnie jeszcze nic , jest zimno i jestem w tyle z pracami ogrodowymi , na temat patyczków to nie zabieram głosu , jesteś mistrzynią w ich ukorzenianiu ;:3 ;:167
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadźko pamiętam, że w zeszły roku wspominałaś, że jakaś róża kiepsko rośnie i zastanawiałyśmy się nad kolorami listków (braki pokarmowe) i teraz wyszło, że od korzenia coś jej dolegało. Przypomnij mi co to była za róża.
Nieprzyjemnie na dworze się zrobiło bo taki jest marzec ale jutro z powrotem ruszymy do ogrodów. :tan
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ELUSIA to była ta którą dostałam od Ciebie Zaide [Kordeska] Dzisiaj niestety lodowate powietrze się zrobiło jednak trochę popracowałam w ogródku 2 x obróciłam z pełnymi wiadrami na hasiok :wink:
TERENIU nie wszystkie róże tnę tylko te co mają czarne łodygi, u mnie te odważniejsze wypuszczają już listki i te które muszę ściąć, ponieważ nie umiem posprzątać wokół nich .Tereniu znów mnie nie przeceniaj nie zawsze mi się udaje ukorzenić patyczki są też porażki i to sporo.Zastanawiam się czy nie wyeksmituję Walzertraum ona coraz bardziej chimeryczna sie robi zamiast coraz więcej łodyg to ma ich coraz mniej ;:222
BASIU ja ubrałam się stosownie do pogody i nawet sobie kapelusz na łepetynę wsadziłam :;230 ,bo było mi zimno. Jednak coraz bliżej końca sprzątania.Pozostała tylko rabatka pod płotem sąsiada :heja
TERENIU wiesz jak ucieszył mnie ten malusi korzonek, bo wyrzucić zawsze można, a czekanie nic nie kosztuje. Jestem cierpliwa jeśli chodzi o rośliny i nie poddaje się zbyt szybko a na tej hortensji bardzo mi zależało
BEATKO są i jaskry, ale ja mam Ziarnopłon dostałam go od jednej forumki dawno dawno temu .Powiedziała mi ,że się okropnie rozsiewa ,bo nasionka strzelają .Jednak to takie cudne słoneczka a od czasu do czasu usuwam nadmiar
DOROTKOto nie brak kopczyka winien tylko mroźne wiatry i zbyt długo głęboko zamarznięta gleba i się wysuszyły.Niskie cięcie im nie zaszkodzi bardziej się rozkrzewią .
AGUSIU to cudne tulipany a te czerwone mam już sporo lat i nie wytracają się tylko jest ich coraz więcej .Ciekawe jak będzie z tymi drugimi.
No cóż dalszy ciąg ubiegłorocznych wspomnień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dzięki za podpowiedź odnośnie róż ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

O to bardzo się cieszę, że Mirandy takie trwałe i ładnie się mnożą. Miałam trochę obawy, bo długo nie wychodziły z ziemi, ale już widziałam po południu kły na wierzchu, znaczy się uchowały przed nornikami.
A w drugiej turze zdjęć ten różowy pełny z łososiowym obrębkiem płatka tulipan to peach blossom? Cudeńko, jak znasz nazwę, to ładnie proszę.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

AGUSIU nie mam pojęcia mam takie pojedyncze niedobitki kiedyś kupiłam MIX a też pozostały pojedyncze sztuki z tych kiedyś kupowanych .Sporo mam pojedynczych cebulek bez nazw i jakoś nie chce mi się szukać imienia dla nich .Co innego z różami te muszę znać . :;230 Miałam gdzieś zakodowaną stronkę z różnego rodzaju tulipanami muszę poszukać
BOŻENKO nie ma sprawy chyba wzajemnie się przyciągamy .Ja u Ciebie Ty u mnie :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przyznam się po cichu, że ja nie znam imion moich róż :lol: Są bardzo ładne i to mi wystarcza, ale nawet nie poszukałam, co to za damy.
To są takie zwyczajne róże, pewnie nie maja żadnych odmian, dwie (żółta i ciemnoczerwona) mają kwiaty "stożkowe", duże i pachnące, a jedna jest różową miniaturką z takim misz-maszem płatkowym w kwiatku. Te dwie pierwsze choć są prostsze, bardziej mi się podobają, a ta mała jakaś taka jak na mój gust przesadzona, za bogata ;)
Może w sezonie podpytam, może ktoś je pozna?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

AGUSIU żółta o stożkowym pąku to może być Frezja ładnie pachnie właśnie tymi kwiatami i ma zdrowe błyszczące liście i jest dosyć popularna .Myślę ,że ta która nie wzbudziła Twojego zachwytu to z pewnością Rumba bo mojego zachwytu tez nie wzbudza :) . Każda róża ma swoje imię tylko kupując w marketach czasem są to róże po prostu czerwone ,żółte ,różowe pomarańczowe,białe czy niebieskie.Spoko w sezonie damy radę zidentyfikować Twoje róże .Dla Ciebie cudna Fresja

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”