Adenium obesum (Róża pustyni )cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Trochę mnie podbudowaliście, jeżeli chodzi o długość kiełkowania nasion, po za tym zrobię jak radzicie. Wpierw jednak wysiane nasiona położę na kaloryferze (na letnio) może to trochę przyśpieszy kiełkowanie.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

karpek pisze:Trochę mnie podbudowaliście, jeżeli chodzi o długość kiełkowania nasion, po za tym zrobię jak radzicie. Wpierw jednak wysiane nasiona położę na kaloryferze (na letnio) może to trochę przyśpieszy kiełkowanie.
Nie wiem czy to dobry pomysł, bo ktoś już pisał, że postawił doniczkę na kaloryferze i nic z tego nie wyszło..

Cassa spryskując raczej ciężko jest przesadzić z woda.., może przez tę szklarnię było za dużo wilgoci i dlatego, ale cóż teraz trzeba uważać i wszystko będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Paula15 pisze:
Nie wiem czy to dobry pomysł, bo ktoś już pisał, że postawił doniczkę na kaloryferze i nic z tego nie wyszło..

Cassa spryskując raczej ciężko jest przesadzić z woda.., może przez tę szklarnię było za dużo wilgoci i dlatego, ale cóż teraz trzeba uważać i wszystko będzie dobrze :D
Owszem, spryskując ciężko przesadzić z wodą ale w doniczce ziemia jest bardzo mokra (nie wilgotna) wiec raczej sam klimat szklarni działa nawilżająco. Dlatego też nowowysianych nasion nie spryskuję....


IMHO na kaloryferze jest za gorąco (nie wiem czy istnieje możliwość zaparzenia nasion?). Ja używam poduszki elektrycznej na najniższym stopniu grzania :) Kupiłam na alledrogo za grosze bo miała ucięty przewód, a to akurat nie problem dorobić jak się ma zdolnego mężczyznę :D
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Moje niestety pozostałe nasionka się zepsuły.Są puste w środku,a z jednego wyciekło jakby mleko :cry: :cry: .To jedno co wykiełkowało też jakieś dziwne bo nie ma listków..Widocznie nie potrafię się nimi opiekować :cry: :evil: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

deissy pisze:Moje niestety pozostałe nasionka się zepsuły.Są puste w środku,a z jednego wyciekło jakby mleko :cry: :cry: .To jedno co wykiełkowało też jakieś dziwne bo nie ma listków..Widocznie nie potrafię się nimi opiekować :cry: :evil: :cry: :cry:
To z którego wyciekło mleko mogło być tym dobrym nasionkiem, mogłaś jeszcze trochę poczekać, ale jak nie tym to innym razem :D

Cassa myślę, że zaparzenie nasion jest możliwe, ale z korzeniami może być podobnie i będzie po roślince, więc uważaj z tą poduszką... Teraz i mnie będzie korciło żeby jej użyć bo tak się składa, że mam coś takiego w domu, ale muszę się powstrzymać, trzeba hartować adenium :lol:
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Post »

Paula15 pisze: Nie wiem czy to dobry pomysł, bo ktoś już pisał, że postawił doniczkę na kaloryferze i nic z tego nie wyszło..
Ja moje adenium cały czas trzymam na gorącym kaloryferze,od zasiania,tak mi poradził sprzedawca.Chyba Dzięki temu tak szybko rosnie,w wieku 3 tygodni jest już spore i ma 4 listki :) I wygląda na okaz zdrowia,więc zamierzam tak je trzymać aż do końca sezonu grzewczego,no chyba że zacznie się coś dziać
Awatar użytkownika
Casaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 7 sie 2008, o 18:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post »

Hehe ale ja mam na min poduszkę wiec nie ma szans na zaparzenie :)

Dziś zaglądałam do szklarni i odbija jedno arabicum, bo są zdrowe listki :) + dwa wschodzą nowe :)
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Casaa pisze:Hehe ale ja mam na min poduszkę wiec nie ma szans na zaparzenie :)

Dziś zaglądałam do szklarni i odbija jedno arabicum, bo są zdrowe listki :) + dwa wschodzą nowe :)
To Twoje adenium ma co najmniej opiekę na miarę króla :P Trzymam kciuki za arabicum i inne roślinki :)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

deissy pisze:Moje niestety pozostałe nasionka się zepsuły.Są puste w środku,a z jednego wyciekło jakby mleko :cry: :cry: .To jedno co wykiełkowało też jakieś dziwne bo nie ma listków..Widocznie nie potrafię się nimi opiekować :cry: :evil: :cry: :cry:
Kurcze, przykro mi! :(
Może zróbmy tak - w najbliższym czasie posieję u siebie 1 nasionko i jeśli ono wykiełkuje, to będzie Twoje, zgoda? :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

rastharsis pisze:
deissy pisze:Moje niestety pozostałe nasionka się zepsuły.Są puste w środku,a z jednego wyciekło jakby mleko :cry: :cry: .To jedno co wykiełkowało też jakieś dziwne bo nie ma listków..Widocznie nie potrafię się nimi opiekować :cry: :evil: :cry: :cry:
Kurcze, przykro mi! :(
Może zróbmy tak - w najbliższym czasie posieję u siebie 1 nasionko i jeśli ono wykiełkuje, to będzie Twoje, zgoda? :)
Aż mi głupio....ale jakbyś była tak dobra :oops: .Nie wiem coś zrobiłam źle ale tak się starałam,według instrukcji.
Nadal pamiętam co jeszcze obiecałam że Ci :-) wyśle ale miałam taki mały mętlik że nigdy nie mogę się zebrać na pocztę.Ale obiecuje wysłać.
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

deissy pisze:
rastharsis pisze:
deissy pisze:Moje niestety pozostałe nasionka się zepsuły.Są puste w środku,a z jednego wyciekło jakby mleko :cry: :cry: .To jedno co wykiełkowało też jakieś dziwne bo nie ma listków..Widocznie nie potrafię się nimi opiekować :cry: :evil: :cry: :cry:
Kurcze, przykro mi! :(
Może zróbmy tak - w najbliższym czasie posieję u siebie 1 nasionko i jeśli ono wykiełkuje, to będzie Twoje, zgoda? :)
Aż mi głupio....ale jakbyś była tak dobra :oops: .
Nasionko już się moczy, jutro je posieję, więc możesz trzymać kciuki. :)
deissy pisze:Nie wiem coś zrobiłam źle ale tak się starałam,według instrukcji..
Jak coś mi nie wychodzi z roślinkami, to pocieszam się wtedy tym, że rośliny są tak nieprzewidywalne i tyle czynników na nie wpływa, że kiełkowanie nie zależy wyłącznie od nas.
deissy pisze:Nadal pamiętam co jeszcze obiecałam że Ci :-) wyśle ale miałam taki mały mętlik że nigdy nie mogę się zebrać na pocztę.Ale obiecuje wysłać.
A ja nie pamiętam. :lol: Ale jeśli chodzi o jakąś roślinkę, to od razu oświadczam, że drzwi mojego domu stoją otworem przed każdą. :D
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Jeszcze canny Ci obiecałam,i jak znajdziesz u mnie coś co da się podzielić pisz śmiało jestem jak najbardziej za wysłaniem :lol: Trzymam kciuki mocnooo
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

deissy pisze:Jeszcze canny Ci obiecałam,i jak znajdziesz u mnie coś co da się podzielić pisz śmiało jestem jak najbardziej za wysłaniem :lol: Trzymam kciuki mocnooo
Nasionka posiane! Dałam do ziemi jednak 2 - jedno dla Ciebie, jedno dla siebie. :D
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”