Kawon ( arbuz ) - część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Dzięki to uciekam na balkon i sieje też chce dynie to może zrobię tak samo jak ty ;) ;:224 A jak wzejdą wszystkie to mi miejsca braknie hehhe :;230
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Sugerując się datą wysiewu podaną w jakimś artykule, pod koniec lutego wysiałam kilka arbuzów. Koniec końców wzeszły dwa, jeden się bardzo wyciągnął i go wyrzuciłam. Ten jeden, który pozostawiłam wygląda tak.

Obrazek

Co o nim sądzicie? Pierwszy raz siałam arbuzy, ale na moje oko wygląda chyba nie najgorzej?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Co Wy tak szybko siejecie te arbuzy? ;:218
Ja nie lubię za szybko bo trzymając w domu za bardzo mi się wyciągają. Ale Jutro chyba napełnię kubki ziemią.
W nasion własnych będą to Złoto Wolicy, Rosario, Janosik, Sugar Baby, Crimson Sweet i dzisiaj kupiona jakaś nowa odmiana - Mini Love F1 - zobaczymy co to za cudo bo 5 nasionek kosztowało mnie 9 zł :shock: :shock: :shock:
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

popylna Czesc moim zdaniem to on jest już za duży żeby trzymać go w doniczce i nadaje się już do wysadzenia do tunelu lub gruntu , za wcześnie były posadzone dlatego jest taki duży z tego co widać na zdjeciu próbuje już pnąć się po szybie
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wiciu, pYpylna :wink: Ale dzięki za odpowiedź. Odpada wsadzenie go do gruntu, bo nie mam ogrzewanego foliaka. Mogę mu sprawić ewentualnie większą doniczkę.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

pypylna a\ może większa doniczka i nałóż plastykową 5l butelkę tylko musisz odciąć dno, i niech korek zostanie. Na wszelki wypadek jak możesz to okryj agrowłókniną w te zimne dni, daj szansę sadzonce.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

A wybujałą sadzonkę przyciąć w odpowiednim czasie?? Może się rozgałęzi , ktoś próbował ??
Pozdrawiam
Daro---
pypylna
100p
100p
Posty: 131
Od: 7 maja 2016, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

tara, ja bardzo chcę jej dać szansę :wink: Ale chyba jeszcze za wcześnie żeby wyjść z nim na dwór, nawet z takim zabezpieczeniem? Ale dobry pomysł z tą butelką!
Wiciu
200p
200p
Posty: 242
Od: 29 mar 2016, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

pypylna Przepraszam błąd w nicku z powodu szybkiego pisania XD. Tara dobrze Ci radzi z ta butelka i agrowloknina , nie powinno nic być jeśli odpowiednio zabezpieczysz sadzonke na dworze :) . Lecz ja bym chwile poczekał jeszcze bo teraz mamy zimne powietrze i straszy śniegiem i przymrozkiem poczekaj z 2,3 dni aż przejdzie front i wtedy daj ja do gruntu :)

daro--- Dark dodaj zdjęcie swoje sadzonki :) Arbuzow nie przycinamy , najszybciej zawiązuje owoce na głównym pędzie. Przycinamy za kilkoma liśćmi za owocem , gdy osiągnie wielkość jabłka . Nie musisz wcale przycinać i tez będzie dobrze
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Ja 9 wsadziłam juz pod tunel. 8 czeka pod tunelem w kubkach. Przykryte butelkami i agrowłókniną pięćdziesiątką, na najbliższe mrozy kupiłam znicze i mąż przywiezie taki specjalny grzejnik. a wczorej zasiałam 40 szt przeznaczonych do gruntu, po jednym z każdej odmiany:)
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Wiciu ja swoje arbuzy dopiero dzisiaj wysiałem , z tym przycinaniem miałem na myśli problem jaki miała pypylna z wybujałą siewką. Osobiście szkoda mi wyrzucać przerośnięte sadzonki i wtedy kombinuję.
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Nie wierzę w to co czytam.
Przed nami mroźne noce a Wy sadzicie arbuzy ! Przecież to jest .... szalone :roll:
Gdzie tam myślę o sadzeniu do ziemi, za ponad miesiąc dopiero.
Przemyślcie to, szkoda Waszej pracy i czasu.
Żadna włóknina nie pomoże, ja odpowiedniej temperatury w ogrzewanym tunelu nie mogę utrzymać a co dopiero w nieogrzewanym foliaku ;:222
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1488
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 7

Post »

Seba, niech sadzą. Widocznie lubią wszystkiego doświadczać na własnej skórze. Za rok wysieją i wysadzą we właściwym czasie.

Ja dopiero dziś wysiewał będę bo wyjechałem. Dziś w nocy to chyba był mróz, a nie przymrozek. Dopiero skrobałem szyby od samochodu.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”