Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Aquaforta mam nadzieję że,nie dałaś jej kartonowego pudełka :wink:
To jest ważne; najpierw niech kaczka siądzie na jajkach piżmowych a po tygodniu dołóż jajka pekinek. Kacze jajka piżmowej kaczuszka wysiaduje 35 dni natomiast pekinek 28 dni. W ten sposób zorganizujesz sobie lęgi wszystkich kaczuszek w tym samym okresie. W tym czasie jak jajka pekinek będą oczekiwać to dobrze jest codziennie wytłoczkę z jajkami obracać do góry nogami. Po prostu żółtko w jajku nie usadzi się w jednym miejscu.
Słoma też jest dobra, sprawdzaj tylko czy nie trzeba jej dołożyć. Możesz i kaczce jak będzie siedzieć dać pod dziób , ona sobie sama je rozłoży.. Nieraz jak kaczka wyszła to sama rozkładałam na wierzchu ale to dlatego że, u mnie lęgi są już w styczniu.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Dlaczego nie może być kartonowego pudełka? Nie miałam możliwości wcisnąć jej nic innego- siedzi w byłej psiej budzie i "otwór drzwiowy" jest mały :?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Dlatego że , kaczka moczy pióra. Taka wilgotna studzi jajka i ,,obmywa je", ściółka w gnieździe jest nieraz leciutko wilgotna. Nieraz można zaobserwować że, kaczka po kąpieli, podsuszona stoi na jajkach. Dlatego wilgotna ściółka ubija się i trzeba dokładać świeżej ściółki. Przez takie zawilgocenie gniazda karton też jest wilgotny przez co często ulega uszkodzeniu , rozrywając się. Zdarzyć się też może że zawilgocony karton zainteresuje kaczkę i z nudów będzie go podskubywać. To tak z moich obserwacji .
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ok, dzięki za informacje. Muszę więc obserwować, czy coś się nie dzieje niepokojącego. Pióra może moczyć jedynie w poidle i w kasterce- do której nie wchodzi. Zawilgocenie nie powinno być duże :?:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

No to będziemy trzymać ;:215 aby wylęg przebiegł pomyślnie i nowa mamuśka odchowała swoje słodziaki :D
Moja kaczucha też teraz przygotowuje się do wysiadywania bo naznosiła sobie resztki siana w kurniku i naskubała piór.Naznosiła 31 jaj. Bardzo nie umiem się zdecydować czy pozwolić jej usiąść bo 2 razy już zawiodła.
Jak na razie 3 kaczuchy młode biegają, kwoka ma 6 pierwszych jaj kaczki, które będą pod koniec miesiąca. Dlatego takie moje nie zdecydowanie bo mam świadomość że, jesienią objedzą mi cały ogródek :wink: Teraz za parę dni będę miała malutkie kurczaczki :D
Awatar użytkownika
Agga167
200p
200p
Posty: 209
Od: 2 wrz 2012, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Przykro, że lęgi wiosenne nieudane :(

Tato mój chce mi sprezentować na imieniny kury i koguta. Kurki owszem, za koguta podziękowałam. Nie umiem się bawić w rozmnażanie (drobiu oczywiście) i okno sypialni mam od strony kurnika :;230
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Skąd ja to znam, ile razy mi chcieli wcisnąć koguta :lol: (pomijając fakt że chcieli mi wcisnąć jeszcze z 5 kur, bo jajka posmakowały i chcieliby więcej kupować ;:306 ), a do tego szwagier na wiadomość że muszę nowe kury kupić...to ja Ci kupię, a ty mi w jajkach zapłacisz...za taki interes to ja dziękuję :;230 (chyba że tyle jajek ile by za kuraki zapłacił, także za 10 kur 366 jajek ;:224 , czyli lekko ponad 5 tygodniówek przy znoszeniu 10/10 :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Jest pierwszy ,,chłopak" ;:138 :heja inne jeszcze stukają w skorupkę :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Kurcze to? Po czym poznać płeć :shock: Oj, przydałby się instruktarz ze zdjęciami krok po kroku...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Po tym jak wychodzą ze skorupek...jak wyszła to kurka, jak wyszedł to kogut :;230 (tak na poprawę humoru w ten pochmurny, śnieżny dzień ;:306 ;:224 ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

U kurcząt jedniodniowych, mieszańców czy towarówek jest to prawdopodobny sposób na 99%. Jak rozłożymy skrzydełko jak wachlarz to u kogutków lotki są równe jak ,,IIIII" natomiast u kurek jedna długa następna krótka,,IiIiIi" :D

Ginka nie strasz śniegiem bo u mnie wiosna :D kaczka chce siedzieć :wink:
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Podziel się tą wiosną...u mnie tyle mokrego śniegu leci że dachy zaczynają się białe robić :shock: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

No nie, aż spojrzałam za okno i szok sypie z deszczem :roll:
Przed chwilą jak zamykałam to było ok, kaczęta same szły do kurnika jedynie musiałam 1 kaczora poprosić aby skierował się w stronę drzwi co robił bardzo niechętnie bo jeszcze sobie podjadał nowalijki :D
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”